Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Shineray и Zongshen 150-250cc

    Включвам се и аз.Преди няколко месеца си купих Шинераи 200 и като стар моторджия реших да сменя двигателя с Японски/но впоследствие се отказах/ Цялото беше в окаяно състояние и почнах с ремонти.Смених втулките на А рамената.Стават от Пежо 205 от преден носач.Ябълковидните болтове и накрайниците на струга се ремонтират и остава сопата на кормилото отдолу кадето се захваща за рамата поставих лагер и предницата стана супер без никакви лувтове.Задната ос беше оригинално на една страна и тя на струга и е ОК смених лагери и втулки на шарнира направих веригата да не пада и всичко стана по-здраво от оригиналното/от ново/и така си го карах с кеф, докато на един завой с много камъни ми отлетя задната гума.Счупи се оста.Предстои ми да правя нова от полуоска на камион и тогава да видим какво ще се случи.Голямо преживяване е с тоя Китаец.

  • #2
    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

    Имаш впредвид това ? Я кажи решението какво ще да е ? предложиха ми от Shineray 250 ос която е да речем хубава в сравнение с моята която се строши а с шинерая скачат катерят и е без проблем 2 год ... за 160 лева .. а колко преправяния трябва да правя не ми се мисли ...
    Прикачени файлове
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • #3
      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
      Имаш впредвид това ? Я кажи решението какво ще да е ? предложиха ми от Shineray 250 ос която е да речем хубава в сравнение с моята която се строши а с шинерая скачат катерят и е без проблем 2 год ... за 160 лева .. а колко преправяния трябва да правя не ми се мисли ...
      Скъпичка ми изглежда тази ос от Shineray. Провери и на други места. Ако не се сещаш къде пиши ми ЛС.
      ATV Shineray АТВ

      Коментар


      • #4
        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

        ами освен от там където го купих от търговище другаде незнам къде да гледам ... в сайта на ванедата са по 80 лева само желязото а с лагерите е 120 .. е какъв е смисъла да взема пак "умряла" и да се строши при положение че сега като му направя и задния бар ще ми трябва да е по-здраво от оригиналната . имам чувството че самия материал е кекав ...
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • #5
          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

          При положение,че и "марковите" кривят и чупят задната ос,незнам за какво се притеснявате,тук все пак оста не е 800лв. Относно лагерите на FAG са по 16лв. броя.

          Коментар


          • #6
            До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
            Имаш впредвид това ? Я кажи решението какво ще да е ? предложиха ми от Shineray 250 ос която е да речем хубава в сравнение с моята която се строши а с шинерая скачат катерят и е без проблем 2 год ... за 160 лева .. а колко преправяния трябва да правя не ми се мисли ...
            Моита се счупи от същото място мамка и проблема не е в скачане,катерене просто откъдето се счупи имаше шупла мисля ,че всички са такива ебани китаиски

            Коментар


            • #7
              До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

              Обърках опа.Трябва да се прави от наш материал тази шибана ос за да се справи както трябва

              Коментар


              • #8
                До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                Ако ти дам размери ще ми направиш ли някъде хубава българска ?! аз щото пак ще взимам от тея китайджани ... кво да се прави ... пълна простотия ....
                Няма кал - Няма кеф !!!
                Suzuki Samurai LJ410 1984
                Suzuki LTZ400 2008
                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                Коментар


                • #9
                  До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                  Колега нищо лично но твоята задна ос а и задния носач като гледам са възможно най-калпавите... Нямат нищо общо с тези на башана! А като гледам колегата горе и той не е с башан... Така че не виждам какво недоволствате, еми то не може да вземете най-евтиния китаец и да искате всичко да е здраво колкото на останалите! Еми няма да стане тая. Така че не виждам какво сте се заоплаквали, не винаги най-евтиното излиза най-евтино!

                  Пп. И тази тема е за точен модел, не виждам къде се несвате вие с вашите... Моделите са с доста разлики най-вече от изпълнение, така че отворете си темичка за вашите и там на драго сърце се оплаквайте за дефектите и предлагайте си начин за отстраняването им И някой моделатор би било хубаво да поразчисти и да попремести мнения несвързани с модела.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                    Колега нищо лично но твоята задна ос а и задния носач като гледам са възможно най-калпавите... Нямат нищо общо с тези на башана! А като гледам колегата горе и той не е с башан... Така че не виждам какво недоволствате, еми то не може да вземете най-евтиния китаец и да искате всичко да е здраво колкото на останалите! Еми няма да стане тая. Така че не виждам какво сте се заоплаквали, не винаги най-евтиното излиза най-евтино!

                    Пп. И тази тема е за точен модел, не виждам къде се несвате вие с вашите... Моделите са с доста разлики най-вече от изпълнение, така че отворете си темичка за вашите и там на драго сърце се оплаквайте за дефектите и предлагайте си начин за отстраняването им И някой моделатор би било хубаво да поразчисти и да попремести мнения несвързани с модела.
                    То така ама всичко от задния носач напред е 1:1 и проблемите са си все същите така че твоето мнение е хем смислено хем безсмислено !
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • #11
                      До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
                      То така ама всичко от задния носач напред е 1:1 и проблемите са си все същите така че твоето мнение е хем смислено хем безсмислено !
                      Така ли ???? Брех я виж ти аз не съм си познавал машината... Колега този спор съм го водил вече с един такъв като теб с същата машина като твоята и няма да почвам да изброявам пак прилики и разлики! Вземи напиши поне в интернет bashan bs200s-7 и разгледай снимки и тогава твърди кое как е... Защото разликата в цената само е хиледарка за ново! ... нищо лично

                      Коментар


                      • #12
                        До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                        Аз мисля че достатъчно атв-та съм видял и предостатъчно мнения цитати снимки видеа съм изгледал за последните 3 години които съм запален доста ... не мисля и че на живо не ми стига опита тъй като не съм се качвал само на мойта машина а съм имал възможността да се кача на още 5-6 различни японски машини , доста време съм сравнявал характеристики на башани и зонгшени мислил съм доста защо се справят по-добре от мойто . изброй ми малко разлики да видя пропуснал ли съм ги, на лично най-добре тука взе да става мазало ... аа да де ако ти се занимава .... с интерес бих научил още нещо !
                        Няма кал - Няма кеф !!!
                        Suzuki Samurai LJ410 1984
                        Suzuki LTZ400 2008
                        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                        Коментар


                        • #13
                          До: Bashan BS200s-7 made in Bulgaria

                          Bionic.Не съм сядал пред компютьра,че. Имам такъв човек които може да я направи тази ос само трябва да питам за цена.Подарък от мен ще имаш материал.Имаи на предвит,че става бавно защото има много обработки докато стане цялата работа.
                          Калоян ли си Мартин ли си не те знам кои си.По тази тема предложиха други да пишем така,че не се меси защото темата не е твоя.Сети се как ти пишеш в теми които не са за твоя скъп Башан който поправяш само с миши опашки.Ние не се оплакваме просто обяснявам какво съм правил за да е в полза на някой друг.
                          Калоян Мартин първо се научи да пишеш,че имаш много правописни грешки
                          Последно редактирано от Rosen-shumen; 04-12-09, 21:28. Причина: допълване

                          Коментар


                          • #14
                            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Мерси на този който разреши дразгите.Ако някой се интересува от тези китайци да пита,аз съм имал няколко.
                            Идеята ми е дали може да се побългари и да се кара така,че да няма никакви проблеми и да бъдеш сигурен в него.
                            Засега успявам с исключение на задната ос.Но съм я измислил и нея пък да видим какво ще стане.
                            Последно редактирано от Rosen-shumen; 08-12-09, 10:53. Причина: допълване

                            Коментар


                            • #15
                              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Доиде ред на двигатела.
                              купих му комплект гарнитури за 12лв.
                              Бутало със сегменти,бутален болт и зегери за 36лв.
                              Риза нова ми направиха в село Мадара Шуменско/по-здрава от ориг./за 60лв. И двигателчето заработи както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X