Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Първоначално публикуван от Crosser Преглед на мнение
    Моя съвет е да си вземеш степенки, които се захващат и горе за калника или ако ще си правиш да са така, че да ти пазят и отзад на крака. По този начин няма да може крака ти да иде между степенката и гумата и да стане някой фал. Както е на Раптора, или нещо такова:
    Гледах ги тия пластмаси но не ме изкефиха. Колегата ми в сервиза има Раптор и като видях какви са кекави и се отказах.
    Днес както обещах почти съм готов. Утре още малко и ще ги довърша напълно.





    Всичко ще се мине на пясъкостуя и после прахово. Самата степенка където се стъпва с крак я изработих от неръждавейка и се монтира отделно.

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Искам да направя малко равносметка от последното каране и да я споделя с вас. Тая неделя 8 ATV-та 3 броя Сузуки ЛТЗ 450 и останалите раптори все нови и само аз китаец. От 10ч сутринта до вечерта се разпиляхме да караме. Само в гора и в месноста Русенски Лом. Който е ходил там ще знае какъв е терена. На места пътищата бяха изорани и се налагаше да караме буквално в дълбока оран. По-голямо изпитание от това за Китаеца едва ли ще е възможно. Машинката се държа супер юнашки и мога да кажа че съм повече от доволен и че в тоя си вид по нищо не отстъпва на която и да е японка освен по мощност. Голям проблем беше да догонвам всички. Честно да си кажа беше невъзможно. Вечерта като се прибрах в нас пребит от каране и като седнах на масата стигнах до извода че с тоя двигател няма да го бъде. Проблема е че двигател никъде не намирам или там където намерих са на цени които не искам да коментирам. Двигателчето е перфектно за разходки но ако искам да карам с останалите моята игра няма как да стане. В тоя ред на мисли със голямо нежелание пускам машинката в продажба или бартер за нещо по мощно. Ако някой иска най-перфектният китаец в БГ да пише. Тия дни ще му пусна и обявите тук и по сайтовете

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Междувременно боядисах степенките прахово. Само не намерих никъде в Русе колани та докато открия ще са така.

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Днес си замина Китайчето. Хем се радвах хем леко ми стана криво Но пък мъката беше кратка след като в сериза докарах ей това :

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Ха дати е чести,със здраве да му раздаваш пълна газззззз
            Трагичното не е смъртта, а животът, който
            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
            Чарлз Буковски

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Еее това е вече машина . Браво много хубави моменти с нея.

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Здравейте колеги, взех че си купих от любопитство днеска едно китайче Shineray XY250STXE 2014г. на 1300км. Досега съм карал всякакви 2-колесни мотори, даже в момента имам пистов 1000-ка и 600-ка ендуро. Като се качих на това атв, все едно за пръв път се уча как се кара, ходеше накъдето си иска, сега му посвикнах даже му направих едно преходче 10-км по офроуд терен, където карам ендурото, взех го за почти двойно по-дълго време. Та сега възникват въпроси по обслужването на машинката на колко км и се сменя маслото и има ли маслен филтър или нещо такова. Дадоха ми всякави книжки с атв-то, но никъде не е споменато това за маслото само че трябва да е 15/40 и е 1,1л. Аз мисля да му сипя 15/50 полусинтетика, че такова слагам на другите мотори и имам налично предполагам ще му е екстра. Другото което ми направи впечатление е, че задните полуоски се различно навити, едната е почти изцяло навита а на другата се виждат 15-20мм от резбата (тази от към веригата) и е видимо че гумата стърчи повече от калника от тази страна, също кормилните накрайници са различно навити от ляво и дясно. Та може ли от това атв-то да е по-трудно за вкарване в пътя или явно трябва да му свикна на тоз китаец.
                Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Хвани ролетката и го пооправи малко. Със сигурност не трябва да е така. Виж и рамата да не е дръпнала че имат тоя навик докато не са подсилени. Измери диагоналите и ще разбереш. Също си прегледай шарнирите по предницата че китайските дават фира доста бързо.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Шарнирите са му здрави за сега, явно не е виждало много зор за предходните 1000км или е ремонтирано. Направих си експеримент вчера и го пуснах без ръце оказа се че не дърпа на никъде на равен път, вече по неравности е друго. Задните полуоски разгледах едно чисто ново от магазина същия модел в сайта на Варненския магазин и беше по същия начин едната по-навита от другата:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shineray 250.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5697271
                    явно така ги раждат . За маслото едно приятелче с китайски мотор ми каза, че го сменял на 500км с 10/50 полусинтетика. Аз мисля да му слагам 15/50 полусинтетика, но на 500км добре ли е или на някакви часове, или резервоари изразходвано гориво да го сменям. И има ли тоз двигател някакъв маслен филтър, че като го гледам има само пробка за източване на маслото.
                    Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

                    Коментар


                    • От: До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Приятели и аз си купих АТВ Zongshen 200cc търся гума/гуми за него задни 18х9.50-8 и на мене излиза много виригата но не ви разбрах точно какво може да е проблема

                      Коментар


                      • От: До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Колеги, извинявам се предварително, ако не е тук мястото на моето запитване, а то е - как трябва да се регулира предницата на Шинерай 250 стхе. Леко отворена, леко затворена или гумите трябва да са успоредно една спрямо друга? Трябва ли да им дам наклон, забравих го как се казваше метода. Давам примери:
                        така \ /
                        така / \
                        или така | |. Питам понеже стъпих на асвалта и се пребих. Така теглеше на ляво, че не можах да го задържа на пътя и излетях (с масур е...). Прочетох му книжките, но там е пълно само с безполезна информация - кЕтайска работа. Много ще съм благодарен, ако ми помогне някой.

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          така | |
                          . Тегленето е от задницата. Най-вероятно различно напомпени задни гуми.

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                            . Тегленето е от задницата. Най-вероятно различно напомпени задни гуми.
                            Мерси за отговора, но съм почти сигурен, че гумите бяха еднакво напомпени(защото изпускат и се налага да ги помпя преди всяко каране и ги проверявам). Днес разглобих предницата и чакам части, за да сменя всички шарнири и кормилни накрайници. И без това не са сменяни от 1600км(откакто е взето), а падането с атв не мислех, че ще е подобен шок- то си беше чиста катастрофа с реална опасност за живота! Моята предница беше леко отворена, така ли трябва да е? Питам, за да я настроя като хората, че това падане почти ме отказа. Разполагам с лазерни нивелири, мастари, рулетки и т.н. не е проблем да я настроя само кажете как трябва да е по принцип, благодаря!

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              искам да питам на зонгшен 250 куб дали и 4-те гуми са десятки

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Не са : Front Wheels: 21x7-10 with Off Road Tyres
                                Rear Wheels: 20.5x10-9 with Off Road Tyres

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X