Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Също гледам че двигателите на Зонгшен са същите като на моя Шинерай. Бъркам ли или са еднакви защото сега повечето неща които ще купувам ги дават и за двете

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Пръснах го на белият чаршаф който вече далеч не в бял.



      Ето го и главният виновник. Счупил се през средата и понеже напънал капаците счупил и десният капак.



      Така или иначе съм го отворил та ще му направя пълна ревизия и един основен ремонт. За момент "залитнах" и почнах да гледам как да го тунинговам като му вдигна малко кубатурата но бързо се разубедих. Засиля ли му малко мощноста ще почнат да се предават останалите части които и без това не са кой знае колко презапасени. За сега пълна ревизия и газ. Утре му поръчвам частите. Само се притеснявам че ще има драма с поръчката на части. Звънях във Варна и ми вдигна някаква жена която не беше особенно в час. Обясни ми че майстора го нямало и аз се отчаях. Лошото е че нямат и сайт където да видя и да поръчам нещата. В сайта пък в Търговище намерих повечето части но под името на Зонгшен. По снимките и по мерките дадени в сайта съвпадат с моите но леко се притеснявам да нямат разлики които не съм забелязал. Моля ви ако някой е наясно да сподели опит еднакви ли са тия двигатели ?
      Последно редактирано от slavianko; 24-11-15, 22:47.

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Двигателите са еднакви. Табелките им са различни. Всичко е китайско . Като си купиш части свери размерите им със старите да няма изненади. Купувал съм цилиндър за Зонгшен 2 мм по къс , клапани с незакалени 'кученца' ...

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
          Двигателите са еднакви. Табелките им са различни. Всичко е китайско . Като си купиш части свери размерите им със старите да няма изненади. Купувал съм цилиндър за Зонгшен 2 мм по къс , клапани с незакалени 'кученца' ...
          Поръчах всички части и днес сутринта ще са в Еконта и ще видим с какво ще ме изненадат

          Коментар


          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Колеги помагайте. Къде да намеря инфо кое колко се стяга. Глава, цилиндър, болта на коляновия вал, оная гайка нестандартната??? Поне на по-важните неща да съм наясно с какви килограми се стягат че така на око не става

            Коментар


            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Колеги никой ли няма инфо ???

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Днес свърших с мотора и даже го качих на рамката. Пригитвих се да паля и реших да си подредя инструмента предиди да му чуя гласа. Започнах с подреждането и какво да видя.

                изпаднах в ужас като я видях. Гадното беше че изобщо нямам спомен да съм явиждал някъде тая пружинка. Единствено си личи че е била някъде където има масло. Извадих мотора отново навън и го разкостих пак и нищо. Видимо всичко си е намястото и не намирам мястото на тая пуста пружинка. Въпреки че не вярвам но много се надявам някой да я познае. Шах имат съм.

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Регулатора на налягане на маслото ?
                  Последно редактирано от valeri_at; 02-12-15, 08:01.

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                    Регулатора на налягане на маслото ?
                    Не знам колега. В и покрай маслената помпа няма къде да я сложа. Аз вече буквално го знам на изуст това двигателче. Също не е и при цедката защото там си има друга пружинка. Днес отново разглобих и сглобих всичко и почвам да си мисля че някой приятел на майтап нарочно я е сложил на тезгяха. На финала днес го запалих и го оставих на място половин час да се поразработи. После покарах малко и всичко е ок

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Подозирам , че някой шегобиец ти е подхвърлил тази пружинка , за да ти гледа сеира
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Подозирам , че някой шегобиец ти е подхвърлил тази пружинка , за да ти гледа сеира
                        Точно така е и станало. Вече съм си я сложил на ключовете като ключодържатеш.

                        Сега малко от днес. Новите девятки са вече готови. Сега остава и за отпред едни железарки и тoва ще е

                        Коментар


                        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Днес първото каране покрай Русенски Лом. На отиване беше разходка с децата а на връщане му раздадох всичката газ. Карах зад едно Сузуки и един Раптор. За да ги стигам се налагаше да му раздавам всичката газ на китаеца и буквално го му скъсах г...ъ от газ. Накрая се явно маслото позагря и се разтракаха клапанчетата. Трябва си 300в на Мотул то се видя. Иначе до последно скоростите включваха толкова леко че едва ги усещах.

                          Ето две снимки:





                          Впечатленията са ми че китаеца вече няма нищо общо с който и да е китаец. Разбира се моторчето му е много слабо и вече го усетих. Сега обаче както го ъпгрейднах със сигурност не отстъпва МНОГО на която и да е японка. Определено ако човек има желание могат да се получат чудеса със един китаец. Абе с две думи много съм доволен.

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Моите поздравления за старанието и ентусиазма!

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Първоначално публикуван от Crosser Преглед на мнение
                              Моите поздравления за старанието и ентусиазма!
                              Благодаря колега. Още не съм свършил обаче. Вчера установих че тия оригиналните степенки изобщо не са ми удобни. На моменти ми се изплъзваха краката и постоянно се разкрачвах когато съм прав. Също и Нерф бара и той много ме дразни и утре май ще се занимавам да изработя едни нови. Дано успея да ги направя до вечерта и ще пусна снимки

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Моя съвет е да си вземеш степенки, които се захващат и горе за калника или ако ще си правиш да са така, че да ти пазят и отзад на крака. По този начин няма да може крака ти да иде между степенката и гумата и да стане някой фал. Както е на Раптора, или нещо такова:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пластмасова-степенка-sku-8573-700x700.jpg
Прегледи:1
Размер:101.5 КБ
ID:5694527

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X