Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

    Може ли да ми кажете какъв е диаметъра на 32-ките ?
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #17
      От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

      Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
      Може ли да ми кажете какъв е диаметъра на 32-ките ?
      Не е ли 32х 2.54= 81.28см.

      Коментар


      • #18
        От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

        Благодаря. Не знаех, че така се смята.
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • #19
          Re: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

          Ето тука колега е качил една таблица с размерите на гумите спрямо джантите.

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...65#post1323765

          според таблицата на 8 J оптималния размер е 225-235, и съответно 215 минимален и 245 максимален. Дали таблицата е вярна, защото според мненията които прочетох минимума на 8J е 235 а максимума доста над 245. Интересно ми е защото имам същия размер джанти и в момента е с 235, за проба му слагах 215 и нямаше голяма разлика с 235 ците. Но ми се струва, че може да побере и доста над 245 спокойно.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • #20
            От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

            До колко е вярна, и за какви гуми иде реч (едно е нископрофилни, друго - джипови с индекс 75-80-85), не знам. Знам че тераното е със 7-ци и гуми 235/75/15 от завода. Ферозата е с 5.5 и 195/80/15, като побират безгрижно 235/75/15), а има заводско изпълнение със същите джанти и гуми 205.

            Тъй че, не вярвайте особено на тая таблица. Моя оптимум за джипова гума е с 2 инча по-широка от джантата. Тоест на джанти 8.5J гуми около 10.5 инча, например. което значи че на 7 инчова джанта - около 9 инчова гума, което е 228.6мм, тоест гума между 225 и 235 е оптимална. И разбираш че е оптимална още като я видиш как седи на джантата.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

              Мисля 265/70/15 е перфектен размер за джипката и тези джанти.Той е оригинален и за Паджеро 2 (след '92г)
              31" ако ги събира,също е добре за тези джанти
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #22
                От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                Искам да ви попитам на щатна паджерова алуминиева джанта 7j могат ли да се сложат 325/60/15. Какви ще са минусите??
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #23
                  От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                  ЪпсурТ! Еле пък с височина 60. Нищо в тая гума няма да е в норма. Това са 13 инча ширина все пак. Дори и да се сложат, едно че ще седят смешно. и второ че няма да работят правилно - ще се износват в средата, ако ги напомпаш в норма, или в края, ако ги оставиш меки. Ако пък уцелиш точното налягане (което ще е ниско), по завоите ще се климбуцат както си искат, бордовете им ще се товарят и прочие подробности.

                  За какво ти е това извращение?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                    Аз имам джанти 8J и мисля да слагам 215ки, според таблицата която е дадена на тази джанта това е минимума за размер. Надявам се да няма проблеми.
                    TT-Tuning Team
                    АСК Добрич

                    Коментар


                    • #25
                      От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                      Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                      Аз имам джанти 8J и мисля да слагам 215ки, според таблицата която е дадена на тази джанта това е минимума за размер. Надявам се да няма проблеми.
                      Борда ще стърчи и ще е уязвим в гората. Не гледай таблицата. Не е вярна според мен. За 215-ка трябва джанта поне 7J. Заводски джипките с гуми 235 излизат с джанти 7J, а какво остава за 215. Обратния компромис поне според мен е по-приемлив - тясна джанта и широка гума. Моя случай - 265 върху 7J. Гумата не е съвсем в оптимума си, но поне бордовете на джантите са защитени.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                        Аз слагах 215 ки на 8J и стояха доста по добре отколкото на оригиналната самурайска 5.5J, но наистина борда стои малко незащитен. Иначе преди карах 225/60/17 гуми от кола на 8J джанта и стояха перфектно, явно защото бяха с борд.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #27
                          От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                          265/75/16 при мен стоят отлично на 7" джанта.Дори мисля сега да сложа този размер на оригинална Тойотовска джанта,която е 6",но ще бъдат гуми БФ Гудрич на които протектора реално е по-тесен и това предполага,че могат да се сложат на по-тясна джанта.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #28
                            От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                            Някой кара ли с нови 33-ки, да сподели мнение, че се чудя 32 или 33-ки?

                            Коментар


                            • #29
                              От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                              Здравейте,
                              Нека и аз да се включа с една задачка.

                              Гуми 31х10.5х15
                              Налични ал. джанти (не се чете колко J са):
                              Вариант 1:
                              15-ка; 7 кг; -30; широчина приблизително 200 мм
                              Вариант2
                              15-ка; 10 кг; -50; широчина приблизително 230мм
                              В задачата се пита кой вариант да избера.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ширина на гумата за джанта 15 цола 8 j

                                Колега, въпроса е по скоро с колко изнесени джанти( ЕТ ) можеш да караш... Иначе втората ще е по-добре като ширина...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X