Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предстои покупка на Фронтера Б, 2.2, 16 V, 136 к.с., 2000г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предстои покупка на Фронтера Б, 2.2, 16 V, 136 к.с., 2000г.

    Здравейте всички,

    пуснах този пост и във фен сайта на Опел, но никой не ми отговори.
    Явно там никой няма Фронтера
    Надявам се, че тука има кой да ми помогне.

    Предстои ми покупка на Опел Фронтера Б , 2.2 DTL, 16 V , 136 к.с., бензин 2000 година, новия фейслифт / не издържам вече , 2 месеца я чакам /.Изчетох всички мнения тук за Опел Фронтера и не видях нито едно добро, но вече съм решил да го купя. И понеже това ще ми е първия джип в живота си нямям понятие какво да гледам при огледа и последващата му подръжка. Джипа го купувам от приятел, който ми гарантира доброто му състояние. Искам да помоля за помощ за следните неща :

    1. Какво да гледам при огледа преди покупката и в кой-сервиз да отида за диагностика / живея във Варна /
    2. Къде да сменя задължителните консумативи след покупката ( масло , ремъци , филтри ), какво Ви е мнението за сервиза на Опел - Каргоекспрес и заслужава ли си да се дават повече пари за "оригинални" части.
    3. Какви са консумативите, които са по различни от на лекия автомобил.
    4. Какви зимни гуми да си купя и от къде / хубави , не евтини /

    Сигурно прекалих с въпросите, та засега стига.
    Благодаря предварително.

  • #2
    Ми,във Варна...обърни се към колегите там,а за оглед...Освен мотора и скоростите(би трябвало да са наред),виж дали работи ''щар по щар''-а,бавните и LSD-то отзад.Това май е най-важното. Доколкото знам на Фронтерата частите са ''х16''като цени,така съм чувал.А иначе си е кола със всички необходими консумативи,просто има малко повече агрегати спрямо обикновените колици(т'ва раздатка,един мост повече и т.н.)
    Успех!!!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      2.2 DTL, 16 V е дизел.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        ТОВА DTL КОЙ ГО НАПИСА

        Коментар


        • #5
          Изчетох всички мнения тук за Опел Фронтера и не видях нито едно добро, но вече съм решил да го купя
          ми тук няма и да видиш. по неясни за мен причини фронтерата е много не-харесван автомобил. никой не изтъква конкретни причини, много не са и карали, а само са подочули оттук-оттам че много гние и много се чупи, ама.... аз не знам кой не се чупи. което нищо не значи, а и еднозначни мнения за най добър джип няма. един харесва едно, друг - друго. така че хич да не ти пука, купувай и карай със здраве. пък ако не те кефи - на пазара, и следващия...
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #6
            Благодаря на Митко за подкрепата и все пак утре понеделник ще бада в София и бих искал някой от Вас да я погледне. Доколкото разбирам тука има хора които имат сервизи. !?

            Коментар


            • #7
              аз няма да мога, в понеделник ще съм зает, може би вторник
              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от митко
                аз няма да мога, в понеделник ще съм зает, може би вторник
                До Вторник тая Фронтера маи нама да може да преплува Атлантика.

                Коментар


                • #9
                  Митко, искаше ми се утре да приключа с тази история,
                  ако можеш да ми отделиш малко време би било чудесно, ако не
                  кажи ми дали има смисъл да ида в сервиза на Опел - Булвария поне да я закача на стенда

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от TheJack
                    Митко, искаше ми се утре да приключа с тази история,
                    ако можеш да ми отделиш малко време би било чудесно, ако не
                    кажи ми дали има смисъл да ида в сервиза на Опел - Булвария поне да я закача на стенда
                    И при най-доброто желание Митко няма да може да я погледне, просто защото е в Канада...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Колега Митко е в Канада ;-)
                      аз не бих ти препоръчал да ходиш в Булвария или Бояна ауто, по-добре при митко(фулда) в Мотоексперт. А това, че опелите гният е абсолютен мит те са поцинковани и ще изгният след 25 години ;-) при фронтера Б са изчистени повечето от масовите проблеми като слаби дифове, слаба кормилна кутия течове от шибидаци и т.н подобрено е окачването с две думи джипа си е екстра, много добър избор според мен, повечето бивши собственици на точно тази модификация биха си купили пак. А това че не става за оффроуд както можеби са ти казали повечето хора изобщо не е вярно!

                      пиши ми ЛС ако утре си в софия ако имам време с удоволствие ще разгледам (не съм майстор)
                      ето малко снимки на този модел, но не видях дали е същата модификация



                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        Привет, колега много добър избор според мен. Като съотношение цена- качество е номер едно в своя клас и при това с точния двигател. На немския пазар е също много търсен и с добри отзиви, така че ако екзепляра е запазен, не се колебай. Но не се оставяй на еуфорията все пак е втора ръка и никога не е излишно да се огледа от познавач. Във Варна бих ти препоръчал за оглед на мотора- Каргоекспрес, но за всичко останало сервиз Делфин до Сладкарска кооперация, поне аз така правя. Успех, а пък ако не стане, следващ опит до паркиране на 4Х4 в гаража

                        Коментар


                        • #13
                          ..и аз да кажа 2 думи. фронтера не съм карал но съм карал омега и съм от варна. каргото го забрави като опция за сервиз - пълни аматьори, много...демотивирани (да не кажа мързеливи) и всичко е с гъза..а цените са КОСМОС!!!

                          като го вземеш (ако го вземеш) във варна на тел. 0897900630 търсиш Миро - сервиза му е до комина (над каргоекспрес) мн. добър опелист и ...ще се ти каже истината в очите. работи бързо прецизно и коректно подбира подходящите консумативи (а не най ефтините или "оригинални"). цените са нормални.. абе пич!

                          мотора на опел е меко казано капризен и кекав. старите мотори (8 клапановите) са далеч по-добри. вслушай се дали "цъфка" около изпускателния колектор (измята се и пуска обикновено като леко поистине мотора и го запалиш отново - оправията е около 150 лв). в дупките за свещите виж дали няма теч на масло (редовен проблем) и охл. течност дали няма мазни петна в нея - също редовен проблем на тоя мотор - гарнитурка. водната помпа също има сравнително малък живот - обикновено се сменя на 50хил. км. или със всеки следващ ангр. ремък (ремъка се сменя също по-често от указаното от ОПЕЛ тъй като е слабо място и не рядко се къса или прескача много рано). консумативите - ролки ремъци свещи филтри = около 300 лв със смяната. маслата отделно.

                          иначе фронтерката в добра кондиция за втора ръка си е ...келепир!

                          ДЕРЗАЙ!

                          ....забравих да ти кажа, че опела има вариант за самодиагностика (през сервизната клема без уред) та ако някой опелист го види може да ти каже много за колата само с помоща на един обикновен кламер.
                          "..there is no substitute for cubic inches.."

                          Коментар


                          • #14
                            ВЗЕХ Я - ПОМОЩ !!!

                            Здравейте,

                            Благодаря на всички, които ми помогнаха. Джипката вече е при мен, регистрирана със сменени всички консумативи ( от Миро , fakir мерси за
                            препоръката ) , много се кефя. Скоро ще сложа и снимки.

                            Но .... , без но не може нали ?

                            Имам голям проблем. По нещастно стечение счупих бакелитовия капак
                            на радиатора за охлаждането и май трябва нов. А цената е.... , не ми се
                            споделя чак.
                            Дали няма друг вариант. Моля, помогнете

                            Коментар


                            • #15
                              ъъъ кой бакелитов? този в който минава вода вътре? или имаш в предвид въздухоборника на перката ( но той не е бакелитов а метален който го има)
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X