Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет при покупка на товарен микробус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет при покупка на товарен микробус

    Здравейте,бих искал да помоля за съвет съфорумниците.Става въпрос за покупка на товарен микробус.Колата ще се ползва интензивно ,но почвече ще се движи изънградско.За сега съм се спрял на следните модели:

    1.Iveco 2.3 или 3 HPI.

    2.Vw Lt 2.5 TDI

    3.Citroen Jumper 2.0 или 2.2HDI

    4.Ford Transit 2.4 TDCI

    5.Mercedes Sprinter413

    Товароносимостта трябва да е до 2500 кг,въпреки,че най-вероятно товарите няма да надхвърлят 1.5-2 т .Най-вече търся идеалното съотношение между качество и цена.Ще се радвам на всякакъв съвет от ваша страна,благодаря
    Последно редактирано от bg2001; 05-12-09, 13:30.

  • #2
    До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

    За да имаш полезен товар 2500 кг общото тегло на машината трябва да поне 4500 кг.
    Това автоматично означава тахограф, по скъпи винетки, кат. С и т.н.
    Не си написал бюджета.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

      Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
      Здравейте,бих искал да помоля за съвет съфорумниците.Става въпрос за покупка на товарен микробус.Колата ще се ползва интензивно ,но почвече ще се движи изънградско.За сега съм се спрял на следните модели:

      1.Iveco 2.3 или 3 HPI.

      2.Vw Lt 2.5 TDI

      3.Citroen Jumper 2.0 или 2.2HDI

      4.Ford Transit 2.4 TDCI

      5.Mercedes Sprinter413

      Товароносимостта трябва да е до 2500 кг,въпреки,че най-вероятно товарите няма да надхвърлят 1.5-2 т .Най-вече търся иделаното съотношение между качество и цена.Ще се радвам на всякакъв съвет от ваша страна,благодаря
      Щом ще караш извънградско ти трябва най-големия/мощния мотор от избраните модели.
      Аз имам 2 Джъмпера 2,8 HDI от които съм сравнително доволен,единия на 230000,другия на около 120000,през повечето от изминатите километри са били претоварени поради което съм сменял лагери на предни главини,но други ремонти не съм правил никакви.Купени са нови.

      За другите не мога да дам компетентно мнение защото не съм имал личен опит,но за Форд слушам от колеги(с които сме заедно всеки ден),че няма да си вземат втори път.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

        По-скоро трябва да е до 1.5 тона,объркал съм,още не съм много наясно,извинявам се.За Форд и аз не можах да намеря добри мнения,до като Мерцедеса е доста скъп.Бюджета ще е до 25000 лв.
        Последно редактирано от bg2001; 05-12-09, 13:32.

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

          Напоследък получих няколко съвета да си купя Ивеко с 3-литровия двигател.

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

            Аз мога да ти напиша моето мнение и това което съм събрал като опит в работата си.
            1.Определяш бюджета
            2.Определяш нов или втора ръка искаш
            3.Определяш мах тегло на товара който ще возиш
            4.Определяш обема на товара който ще возиш.

            Втора употреба вземай от Германия-излиза по евтино.Имай предвид че джамбазите не внасят коли които струват.Те като правило купуват боклуците от Европа и тук ги продава скъпо и прескъпо.Никой няма да внесе читава кола защото тя струва пари и там и те няма да изкарат двойно и тройно от нея.
            Можеш да намериш изгодно предложение в Германия, но означава търсене.
            В момента можеш да намериш изгодно предложение на върнато от лизинг но пак е
            търсене.

            Сравнявай разхода на гориво на отделните модели,кога им се сменя маслото ,ремъци ролки и съответно колок струват.
            Мерцедес сменат масло на 35 000 км ,нямат ремъци и ролки ,но когато мменат 150000-200000 км при каране с лоша нофта отиват дюзите.Разход при нормално каране-около 10 на 100
            3 та серия макс товароносимост 1400-1500 кг."4та серия - мах 2500.
            Горе долу по същия начин стоят и нещата с новото ЛТ на ФВ.

            Транспортера 5 на Фв има по нисък радход съответно мах товароносимост 1200 кг ремъци и ролки, смяна на масло 25000 км , разход макс 7 на 100.

            Останалите са по непрестижни марки и по бързо губят стойност при евентуална продажба.

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

              FLY_FREE ,много съм благодарен за отделеното внимание ,респект.

              1 Бюджета ми е до 25000 лв.

              2.Буса ще е втора ръка.
              3.Товарите ще са около 1.5 т (може и да се претоварва леко,за сега не съм сигурен ).
              4.За обем не съм сигурен,става въпрос за алуминиеви и стоманени профили , най-различни форми от плексиглас,както и желязни конструкции с дължина не повече от 2.5 метра,общо взето дълги железа,възможен е превоз на дребна строителна техника,но за сега това е малко вероятно.
              Евентуално може да се ползва и за пътувания до ЕС,веднъж месечно,курсове от по 2-3 хил. км на седмица.
              Ще се радвам на всякакви съвети.

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                FLY_FREE ,много съм благодарен за отделеното внимание ,респект.

                1 Бюджета ми е до 25000 лв.

                2.Буса ще е втора ръка.
                3.Товарите ще са около 1.5 т (може и да се претоварва леко,за сега не съм сигурен ).
                4.За обем не съм сигурен,става въпрос за алуминиеви и стоманени профили , най-различни форми от плексиглас,както и желязни конструкции с дължина не повече от 2.5 метра,общо взето дълги железа,възможен е превоз на дребна строителна техника,но за сега това е малко вероятно.
                Евентуално може да се ползва и за пътувания до ЕС,веднъж месечно,курсове от по 2-3 хил. км на седмица.
                Ще се радвам на всякакви съвети.
                Щом ще пътуваш толкова купувай нов,по-евтино и по-сигурно е.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                  Ако ще пътуваш в чужбина тогава трябва да е нов.Пътната помощ в Европа е много скъпа ,даже не ми се мисли ако нещо ми се случи такова.Всичко такова там е доста по скъпо от при нас. В момента в Порше ,мисля че имат доста добри предложения за тяхни коли- на 1-2 години и до 10000 км.Бях си харесал един Крафтер,но по евтино ми излезе Т5.Плюсът и е че харчи малко когато я галиш слиза под 6 на 100,носи 1200 кг-7.5 м3.Крафтера носи 1400-1500 но и харчи повече.
                  Ака нещо конкретно те интересува питай с удоволствие ще споделя опита си.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                    Щом ще прави и дълги курсове, помисли кабината дали става за почивка (евентуално преспиване), защото сигурно ще се налага понякога....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                      Колега аз мога да ти помогна със мнение за поддръжката на тези бусове. Тъй като работя във сервиз на ИВЕКО във Испания мога да кажа за тия 5 марки следното, Ивекото и Джумпера са със един и същ мотор марка СОФИМ почти не правят проблеми и са лесни за поддръжка. За Мерца и WV естествено са много добри нали са немска изработка но при тях пък ремонта е по сложен например WV-на е сас 2 ангринажни ремъка и смяната е много трудна и специфична, а колкото до Форда до сега най много и начесто съм сменял предни лагери. Моето мнение е за Ивеко 3.0 HPI или Мерца. Но разбира се това е въпрос на вкус. Ако имаш въпроси питай, с каквото мога ще помогна

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                        За 25к, задължително нов. Във фирмата в която работя, имахме ситроен, след това ивеко и сега и форд. Всички са нови закупувани и всички се карат от Шумахер с товар като за Зил 130, Колкото и да не обичам марката за в момента най-малко ядове дава Форд, и гаранцията му е най-истинска, а беше за някакви смешни пари.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                          Моето скромно мнение е да си вземеш от Германия, от представителство , върнат лизинг.Мотивите ми - прегледан и съответно безупречен технишески/защото може да се купи от немец/, и най важното - Оригинална сглобка - качество като за Германия....сложи безкомпромисен сервиз и специалисти по поддръжка през годините, чети сервизната книжка!,повечето са с гаранция и то за ЕС!

                          ....за новите тук....не ми се коментира къде са сглобени , и как са доставени , за сервиза им ....също.

                          Модели и марка .....Немско,другото е компромис......
                          ....Успех и да почерпиш.
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                            Мога да дам положителен глас за LT-то. Мой приятел имаше VW LT и беше доста безавариен и държелив. Иначе баща ми кара стар Transporter - слабо е двигателчето, но пък иначе е безпроблемно!

                            Инак мерцедеса със сигурност е "по-джиджан", но едва ли качеството ще си заслужи цената. При тях и резервните части са доста по-скъпи.

                            За другите марки не знам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                              Колега и ивекото нее лош автомобил, имам познати които карат ивеко и са доволни. А относно форда несе занивамай с него неса много добри. Ако ще си вземаш нещо което искаш дати върши работа това е Iveco 3HPI.Това е добра машина и няма да съжеляваш ако я вземеш .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X