Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет при покупка на товарен микробус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

    Здравейте,

    Малко да изтупам от праха тази стара тема.

    Искам да си взема микробус, който да е голям за обемни товари, не толкова тежки и имам следните изисквания:

    1. Да може да носи поне 1500КГ за да кача вътре може би лека кола, самурайче или чероки, може 1-2 пъти годишно да се наложи но хубаво е да е възможно.

    2. Да мога да нося гаражни врати, легла, дограма(прозорци, врати) и т.н. тоест поне 180см висок вътре и задължително да е дълга база, LWB им викат на Спринтерите.

    3. Да НЕ изисква тахограф! Ако съм частно лице и НЕ правя търговска дейност мога ли дакарам двойна гума с до 2500 полезен товар, със С категория но БЕЗ тахограф?

    4. Цена на винетките и фериботи - от теглото или от двойната гума зависи, хубаво е да е по-ниска такса, все пак говорим за лична употреба.

    5. Мерцедес - Спринтер 311 и разни 3та серия, кой двигател да гледам, масово виждам 2.1 или 2.2. дизел, нямат ли по-мощни?

    6. Ивеко - нямам идея какви модели да търся, но трябва да като дългия Спринтер, кои модели и кои двигатели да търся?

    7. Кой от двата вана е по-лесен за подръжка и ремонти, Ивекото или Мерцедеса, аз ще си правя сам всичко? Примерно има Спринтери със спукани глави на добра цена, лесно ли се прави?

    8. Карал съм стари Фордове ванове и знам, че са железни и икономични, имат ли обаче дълга база и кой са моделите и двигателите за предпочитане?

    9. А френските микробуси, имат ли дълга база и кои от тях са за предпочитане?

    10. Бюждета ми е скромен защото това го вземам с цел да свърша няколко определени задачки в рамките на година две и после ще се разкарам, може би около 3-5 000 лева, ще пазарувам вана или от Англия или от Германия/Франция/Холандия.

    Има С + Е категория, опит и в карането и ремонтите, не се плаша от външен вид или разни дейности като подръжка и вкарване в пътя(минаване на преглед).

    Предварително благодаря!
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

      1. Това го могат всичките, някои по документи не
      3. Поне в БГ можеш до 8 т. обща маса и на физическо лице без тахограф, едва ли са го измислили тук. По-скоро в Европа ще е по-либерално
      4. Винетка в БГ до 3500 кг. е като за кола
      6. Ивеко, до колкото знам са май единствени с двойна гума и до 3500 кг., при тях и обемът мисля е най-голям. Модела е един - Daily
      9. Boxer/Jumper/Dukato са едно и също, Trafic/Vivaro също. Всички имат дълга и висока база. Първите им се късат купетата като изгният, трябва да се гледа внимателно
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        1. Това го могат всичките, някои по документи не
        3. Поне в БГ можеш до 8 т. обща маса и на физическо лице без тахограф, едва ли са го измислили тук. По-скоро в Европа ще е по-либерално
        4. Винетка в БГ до 3500 кг. е като за кола
        6. Ивеко, до колкото знам са май единствени с двойна гума и до 3500 кг., при тях и обемът мисля е най-голям. Модела е един - Daily
        9. Boxer/Jumper/Dukato са едно и също, Trafic/Vivaro също. Всички имат дълга и висока база. Първите им се късат купетата като изгният, трябва да се гледа внимателно
        Благодаря много колега!

        Спринтерите, 4та серия имат двойна гума и пише 3500кг товар.

        Това за винетката и за тахографа са супер новини, мерси!

        Спринтерите на острова гният направо за страх, но ако намеря от Южна Англия може и да има една идея по-малко ръжда.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #34
          От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Благодаря много колега!

          Спринтерите, 4та серия имат двойна гума и пише 3500кг товар.

          Това за винетката и за тахографа са супер новини, мерси!


          Спринтерите на острова гният направо за страх, но ако намеря от Южна Англия може и да има една идея по-малко ръжда.
          3500 kg. товар отиваш още толкова собствена маса, или около 7 т. обща. То вече към малък камион отива. По-скоро е 3500 обща маса. Най-грубо си вървяха единична гума - под 3500 обща, двойна - над. Има и някои изключения.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #35
            От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

            Спринтерите, 4та серия имат двойна гума и пише 3500кг товар.
            Четвърта серия както при мерцедесите, така и при Ивекото е над 3500 кг. обща маса и автоматично отиваш на винетка за товарен автомобил.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #36
              От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

              Спринтер с двигател ОМ602, евтино за поддръжка и здраво. Има разновидности с двойна и единична гума, според нуждите.

              Коментар


              • #37
                От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                И аз съм за Спринтер.Лесни и евтини са за поддръжка и са здрави и издръжливи.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #38
                  От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                  Благодаря много на всички!

                  Значи категорично под 3500мг и по-евтината винетка.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Благодаря много на всички!

                    Значи категорично под 3500мг и по-евтината винетка.
                    С двойна гума и съответно задно предаване до 3500 кг и огромен обем има:Спринтер,Транзит, Ивеко и ЛТ.Всичко друго е с предно и с единична гума. Над 3500 кг се кара със скъпа винетка и тахограф,даже 3500кг бус с ремарке пак се кара с тахограф из Европа,тук-както се спазариш.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                      Преди време много се бях заровил по бусовете. Правилото е, че читавото е около края на миналия, началото на новия век. Моя избор е:
                      Спринтер 312; 96-2000г (по горе колегата го отбеляза); 2.9; турбо; разпределителна ГНП.
                      Ивеко 3; 2000-2003г; 2.8;турбо; разпределителна ГНП.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус

                        Спринтера от първата и втората генерация са много добри като за цената, най-големият проблем е, че доста гният. Френските бусове са добри когато са нови, като минат 200000 км и почват много проблеми. Ивеко имам само едно 2003 готина е не помня кой мотор, но и то често беше в сервиза. Общо взето според мен твоя вариант за малко пари е единствено спринтер като по-старите ако са добре гледани са много надеждни, но по-некомфортни за сметка на по-новия. В момента имам над 100 буса от всички марки, като повечето са ситроен купувани нови и имам сравнително обективни наблюдения.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                          С двойна гума и съответно задно предаване до 3500 кг и огромен обем има:Спринтер,Транзит, Ивеко и ЛТ.Всичко друго е с предно и с единична гума. Над 3500 кг се кара със скъпа винетка и тахограф,даже 3500кг бус с ремарке пак се кара с тахограф из Европа,тук-както се спазариш.
                          Спринтер до 3.5 т. с двойна гума няма, освен ако не е минал технотест.(от 4 тонен да е свален на три). Ако тегли и ремарке на Мерцедеса му дават най малко (2 тона) а най много дават на Рено Маскот и на ивекото (3.5 тона) това за бусовете до 3.5 тона.
                          8)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус

                            Спринтера трябва да е поне 4-- , за да се товари повечко, понеже на 3-- ако му сложиш 1500кг товар се мъчи много и ляга почти до земята. Говоря за по-старите спринтери за които става въпрос в темата, при по-новите не е така.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус

                              За мен бусовете са спринтер и транзит.Преди време на летящ старт аз бях с Bmw 316i M40,E36 и един натоварен до горе със строителни материали Спринтер 313CDI,2002година МЕ СПУКА.Та освен че са много здрави и не претенциозни вървят много,онзи които ме спука дори беше леко легнал от товар.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моля за съвет при покупка на товарен микробус

                                Спринтерите са големи магарета наистина.Лягат от товар,смачкаш им гумите чак и върви та се къса ,само виското да е в ред лятото.Карам един дълга база и едни къса.Къста е гадна зимата и на кал ,с твърдото окачване отдзат буксува та се къса,дългия също ,но поне има блокаж.Транзит не съм карал ,но обикновенно ме надминават като закован с пирон при 120-130.Опел подкарвах един ,видя ми се добра машина,малко шумен,но се кара като лека кола и много удобен за каране ,като в сериозните камиони,като здравина нямам наблюдения,ма щом е Орел трябва да е як.
                                Последно редактирано от faster; 10-06-17, 15:17.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X