Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет при покупка на товарен микробус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

    На Ивеко 35-8 му навъртяхме 500000 км без проблеми по двигателя или скоростите.Разбира се с редовна смяна на маслото.За мене е правилният избор

    Коментар


    • #17
      До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

      Само да вметна,че бусовете на Мерцедес и VW са еднакви конструктивно(след определени години).Двигателите,обаче са различни.
      Новият Craftar и Sprinter се произвеждат в един завод.
      Присъединявам се към мнението за различното качество на производство, за различните пазари.
      Специално спрямо Sprinter-ите от последните поколения имам доста предубеждения и то от първа ръка(много близък приятел от БалканСтар).
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Само да вметна,че бусовете на Мерцедес и VW са еднакви конструктивно(след определени години).Двигателите,обаче са различни.
        Новият Craftar и Sprinter се произвеждат в един завод.
        Присъединявам се към мнението за различното качество на производство, за различните пазари.
        Специално спрямо Sprinter-ите от последните поколения имам доста предубеждения и то от първа ръка(много близък приятел от БалканСтар).
        Колега,я сподели за проблемите на спринтера,че аз от 22-месеца карам,515.CDI и до сега не съм имал проблеми.
        За 78000.км.съм сменил,един път маслото на двигатела и гумите.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #19
          До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

          Какво е това масло че го сменяш на толкова голям интервал

          Коментар


          • #20
            До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

            Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
            Какво е това масло че го сменяш на толкова голям интервал
            Маслото си е на Мерцедес,и се сменя на 40000.км.
            Ако някой го интересува,утре ще погледна шишето,
            и ще пусна всички данни.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #21
              До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

              Колега, аз карам последното Ивеко вече 30000 км, и мога да ти кажа, че съм адски разочарован. За скомния пробег фирмата се бръкна около 10000лв. за ремонти в Чефин, и то в гаранционния период. Само подмяната на висящия лагер на кардана с двете карета струва около 4000 левчета. Предницата тропа още от 15000км. а за изчезващото масло не ми се говори. С риск да ме обвините, че карам като вандал, моите уважения. Спокоен шофьор съм. По възможност си вземи Мерцедеса. Карал съм такъв, и за извънградско е много по-добрия избор. Не ти се налага да сменяш с предавка надолу на всеки баир. Иначе Ивекото дава разход градско към 12/100, а извънградско пада под 10/100. Успех с избора.

              Коментар


              • #22
                До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                Съвсем ме объркахте,тамън се бях навил за Ивеко-то.

                Коментар


                • #23
                  До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                  Колега вземи си мерцедес спринтер и не се занимавай с глупусти само моторът да е 413 cdi а колкото то цифрите при мерцедес 4 означава 4 тона общо тегло най вероятно ще е с двойна гума а 13 е 130 конски сили колкото до бюджета ти най изгодно излиза от англия и обращането на волана мисля че беше около 3000 лева или за тези пари че и по малко ще имаш истинска машина друг вариант е vw lt сащо не е лош успех

                  Коментар


                  • #24
                    До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                    Мда,и аз си го мислех този вариант,иначе другата алтернатива е ново Ивеко на лизинг.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                      Колега,я сподели за проблемите на спринтера,че аз от 22-месеца карам,515.CDI и до сега не съм имал проблеми.
                      За 78000.км.съм сменил,един път маслото на двигатела и гумите.
                      Зависи от експлоатацията и модела.
                      И това,че нямаш проблем е хубаво но не бързай да се хвалиш.
                      Понякога уж си нямаш никакви проблеми,па гледаш нивото на маслото се увеличава-А сега де?!Я почне да пуши,нЕма мощност,трудно палене...И за всичко това кой излиза виновен?Ами никой-просто за да постигнат определени екологични стандрти,хората са му сложили филтър за твърди частици.Това не е лошо като замисъл,ама си има нЕкои особености,за които трябва да се знае.Филтъра за твърди частици се самопочиства(най-общо казано).За да може да се изгорят саждите във филтъра,се въздейства посредством електрониката на впръскването на гориво.Впръсква се допълнително гориво с известно закъснение,за да се повиши температурата на отработилите газове.Изобщо двигателя влиза в специален режим,тогава.Това изисква определено време да се подържа определен режим на двигателя.В градски условия,с много спирания и стартирания,това не е възможно,и така почват проблемите.А решението им често е непосилно за БГ "спецовете".И това е само един от проблемите.
                      Дори ресурсът на твоя бус е доста по-малък от този на старите бусове на марката,а за заводските дефекти,да не говорим.Още по-лоши отзиви има от здравината на най-новия модел,с най-новия двигател(наистина с впечатляващи иначе харктеристики).
                      Не казвам,че другите са безпроблемни но и Мерцедеса не е Мерцедес, като от едно време.
                      Доста дискусии съм водил с приятеля ми от Балкан Стар,та съм си съставил лошо мнение,за Спринтер.Не помня всички дефекти и недостатъци,ама тия дни като го видя ще си ги припомня.
                      P.S. Sprinter съм карал само няколко пъти и то от първите модели.Имал съм и проблеми...ама това не е определящо.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                        Здравеи колега
                        По твоя въпрос-имам лични наблюдения в/у 30-40 буса вярно пътнически са и има всякакви марки и от споделеното от шофиорите знам че оптималния вариан- сигурност, подръжка ,издръжливост,разход на гориво е фолксвагена. Аз лично бих те посаветвал за едно ЛТ от австриа или Германия но задалжително с 2,5тди. Лично аз притежавам старо ЛТ с мотор 2,5тди които аз сам му присаждал и пълен -с една кола на гърба 1000км -80л нафта. Лично мнение-наблюдение.
                        Изборът все пак е твои

                        Коментар


                        • #27
                          До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                          Благодаря за съвета.Вече съм капарирал един ЛТ 35 макси с 2.8 литровия двигател и чакам да го докарат от Бремен. Не можахме да намерим с двойна гума(видях че има 46-ци такива),даже не знам дали има такива,както и да е,предполагам,че ще се справя с товари до 1,5 т.
                          Последно редактирано от bg2001; 09-01-10, 22:56.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                            А някой знае ли как обстои въпроса с измерването на масата в ЕС? Доколкото знам за микробуси до 3,5 т няма такова изискване или?

                            Коментар


                            • #29
                              До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                              Искам да попитам нещо miroslavkolev78, но не успявам да разбера как се изпраща Л.С.
                              miroslavkolev78,
                              моля те, ако прочетеш, да драснеш един скайп, че искам да те запитам туй-онуй.
                              Skype - jeep0700
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Моля за съвет при покупка на товарен микробус.

                                За бюджет от 25к лева мога да препоръчам Фиат Дукато с 2.3 мотор на Ивеко до 2 тона, моите 4 ги купувах нови 30900 лв без ДДС с клима ел. пакет АБС и много други..аа 15м3 кубикоеи са, товарното пространство е много удобно за работа(мотокар и на ръка).120к километра за година без никакъв проблем разхода в сравнение с 2.2 ХДИ е литър надолу.

                                Имам и Ивеко 3.0 176кс. но той е с полезен товар 4тона и тахограф но има и регистрирани(маскирани) до 6000кг. (без лиценз) потърси също е вариянт но разхода не е под 14-15.

                                Трети вариянт Фиат+Айрън Мен = 2.8 тона и ще пазиш мотора виждал съм направен отне на момчетата 40 мин да монтират доп. листове
                                --------------------------------------------------
                                [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                                Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                                [/FONT]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X