Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за SUZUKI GRAND VITARA или NISSAN QASHQAI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за SUZUKI GRAND VITARA или NISSAN QASHQAI

    Здравейте , моля за съвет тъй като момента за закупуване дойде.
    Спрял съм се на тези два автомобила , ще се експлоатират предимно асфалт и много рядко малко кал .Бяхме се решири преди 5 месеца да взимаме Витарата но случайно видях предстояща премиера на този Нисан и ми хареса много повече.За витарата знам че е добра и надеждна машина и ако я взимам ще е бензин а и е 6+1=ДДС.
    цена 41000с ДДС.
    За нисан нямам никакви наблюдения , двигателя е дизел 2.0dci 150hp
    на цена 43000лв с ДДС и май няма вариант 6+1 , това не е ли Рено двигател? СЪветват ме да не взимам нисана много се разскърцвали двигателя бил смотан а истината че никой мой познат няма релани наблюдения върху по-новите модели на нисан (пък и в стара загора няма представителство и нови нисани само 2/3 патфайндара и още толкова мурано)
    За Сузуки имаме автосалон и собственика и ми е приятел ,но се напълни с много витари та за това малко се дръпнах от тях, станаха като голфовете.
    Grand Vitara 2005g- за работа
    Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
    Lexus RX200t -2016г.-евридейката

  • #2
    Постоянните посетители във форума биха се досетили какво ще напиша сега - що не видиш новото Чероки?

    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      И след малко едни други постоянни посетители ще препоръчат една нова уазка

      Коментар


      • #4
        Здравейте,

        В тези теми има сравнения на Grand Vitara s други SUV-ове, разгледайте ги за да избегнем дублиращи въпроси:
        Нов джип-TOYOTA RAV4 или SUZUKI GRAND VITARA2
        GRAND VITARA 2 или SANTA FE

        В тази тема ще намерите и други сравнения по ценови класове.
        Успех в избора!

        Коментар


        • #5
          Да ама човака ще кара повече на асвалт.
          А за двигателите на Нисан и аз чувах разни глупости,но от 6м карам Патфайндер и съм предоволен.
          Най добре да направиш тест драйв и на двете коли.

          http://qashqai.nissanbg.bg/qasqhai.h...e=2048&lang=ru



          http://www.suzuki.bg/grand_gallery.html#

          Qashqai май е повече за градски условия има ли бавни?
          Suzuki има и бавни и става и за оффроуд ама няма автоматик - дизел.

          Коментар


          • #6
            Ако може да да поясня ,повече ме интересува Qashqai . Интересува ме надеждни ли са двигателите и като сглобка разскърцва ли се след 20 000 км като рендетата, тъй като е много нов модел се обръщам към собственици на x-trail , pathfaider. Колкото до Витара информация има много а и както казах собственика на салона ми е приятел а и познавам доста хора с витари (всички май са доволни).Досега не сме имали 4х4 а само леки коли японски(нови мицубиши и тойота ).

            За старите модели на нисан има доста инфо но за новите .......

            Другата седмица имам път към София и мисля да мина през автосалона да поразгледам по -подробно и един тестдрайв.

            Благодаря за предложението за Джийп но искам асфалтов 4х4
            Grand Vitara 2005g- за работа
            Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
            Lexus RX200t -2016г.-евридейката

            Коментар


            • #7
              Двигателя на Нисана е супер , това е същи двигател който слагат в новата Лагуна 2.0 дци.Мани дето ти говорят тия глупости , в България всеки обича да дава акъл.Добре че Рено почнаха да дават дизели на Нисан , та се видяха с двигатели.
              За тоя двигател квото съм чел в западната преса-само суперлативи.
              Тва е меродавно , другото е ала бала.
              За другите неща по джипката , нямам представа.Да се разтропва обаче , силно се съмнявам.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                Черокито по цена май идва по-близо до Пътниконамирача, отколкото до Кашкая.
                Иначе и аз дебна какво ще почнат да пишат за този нов Нисан. Едва ли ще има кой да ти каже нещо за него, тъй като премиерата му беше миналата или по-миналата седмица. Това автоматично трябва да ти светне лампите за "детските болести", колкото и относително да е това. Драсни два реда като направиш по една проба на двете.

                Коментар


                • #9
                  Според мен е и проблем това, че в Стара Загора няма нито представителство нито сервиз на Nissan. За всяка смяна на масло ще ти се наложи да припкаш до Пловдив или София. Дори и за най дребния проблем като изгоряла крушка.

                  Аз карам един фокус и за да му сменим крушката на левия фар, колата се вдига на повдигач, сваля се акумулатора, откача се бронята и се сменя крушката. за това плащам 1.5 часа труд!!!!!

                  Всички нов коли за съжаление ги правят все по малко ремонто прогодни от собственика им. Няма квалифицирани сервизи и специалисти. Голям проблем е това
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    Не разбрах след Нова година Витарата как ще стане 6+1.

                    От 1 година караме Subaru Forester - автоматик, 2,0.
                    Няма никакви пробелми.

                    Единственото лошо е че Вносителите ги продават пре скъпо.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      За витарата колкото и да не ви се вярва в Стара Загора ги регистрират
                      6+1 , когато си купувахме Тойотата току що беше излезнала витарата и нямаше още представителство тук на сузуки ..След посещение тест драйв в Миркат ми отговориха 4е няма вариант за 6+1 само 1+1.
                      Купуваме зна4и ние тойота версо 6+1 и след 2 месеца откриват представителство на сузуки и града по4ва да се пълни с витарки .Ама много витари много нещо , както по-горе казах станаха като голф III.
                      и се оказва 4е тука успяват да ги регистрират 6+1 в КАТ. От Миркат просто от любопитство питам може ли 6+1 а те отговарят НЕЕЕ.
                      Grand Vitara 2005g- за работа
                      Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                      Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                      Коментар


                      • #12
                        гранд витарата е ковчег . опасна е .купих на жена ми една 2.0 уж бърза -глупости .уж спира - глупости.за извънградско по добре с автобуса , все едно някой друг караше а аз само се страхувах.нисана има кофти дилъри, слаби пирачни дискове и при обратното изкупуване имат желание да ти го цепнат с 0коло 40% за 13-24 месеца.все пак нисанчето е по хубав избор за мен.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #13
                          А пък според мен добрият избор е една УАЗ-ка-да кажем УАЗ Патриот например-щом ще го караш повече по асфалт

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                            Според мен е и проблем това, че в Стара Загора няма нито представителство нито сервиз на Nissan. За всяка смяна на масло ще ти се наложи да припкаш до Пловдив или София. Дори и за най дребния проблем като изгоряла крушка.
                            Прав си колега, що се отнася до Форд. За Нисан обаче не е точно така: 1. Смяната на масло е на 30 000 км
                            2. Имат си пътна помощ 24 часа - безплатно
                            3. Крушките се сменят елементарно - говоря за Патфайндер 2006 г.
                            Поздрави!

                            П.С. Забравих да кажа, че и аз съм от Стара Загора

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за SUZUKI GRAND VITARA или NISSAN QASHQAI

                              вземете си нисана брат ми има от лятото 2.0ДЦИ 150 коня грешка няма но на него му излезе кам 62 000 лева има абс.всички екстри ГПС КЛИМАТРОНИК КОЖЕН САЛОН И МНОГО ДРУГИ.вече е навартял подщи 40 000 км и без никаква авария!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X