Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седалки по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Седалки по поръчка

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    ...Бакстър кожата на резервоара....

    Въпроса ми не е за тук, но тук стана на въпрос...
    Виждал съм разни самоделки за седалките, тапицерии, кожи и т.н. Аз съм си правил подобни.
    Виждал съм и разни немци и французи с подобни но си личи че са професионално направени.
    Та като не знам какво им е английското наименование на тези "възглавнички" за седалки и кожи за резервоар не успявам да ги намеря из нета. Попадам на разни епизодични постове.
    Ако може леееко да ме насочите!!???


    П.П. ВладиЧ-дай да решим твойта дилема че и аз се вълнувам с теб.
    Мисля че отговора се крие в предните ти постове. Много харесваш F800GS с изключение на седалката. После споменаваш за садалка+250Е=кеф. Е?
    Последно редактирано от Димо; 03-12-09, 14:36.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

  • #2
    До: Славните ветерани - Honda Africa Twin , Yamaha Super Tenere , Suzuki DR BIG.

    www.bagster.com Това е сайта на Бакстър. Централата им е във Франция. Произвеждат всякакви аксесоари, за всякакви мотоциклети от кожа и други материали. Имат дистрибутор в Пловдив, в ж.к.Тракия - блок 171 www.motomagna.com Maгазинчето е малко, но повечето неща стават с доставка. Собственика е грък, но говори сравнително добре български.

    Значи за Ф-ката, го мислих този вариант с купуването и веднага да сменя седалката, но при този мотор има и друго нещо, което не ме устроива. Резервоара е само 16 литра и няма как да се разшири, защото е под седалката. Това е добро решение, защото сваля центъра на тежеста на мотора по-ниско и разпределя масите по-добре, но като обем за пътешествия е много малък този резервоар.Трябва на всеки 220-250 км да зареждаш, а не навсякъде има такава възможност.
    Най-добре е БМВ R 1200 GS Адвенчър. Резервоар 33 литра, ролбари, куфари, много удобна седалка, вози, като Кадилак, нисък разход 6/100 за тази кубатура и т.н. Но парите му са много сериозни. Хубавите работи са скъпи...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      До: Славните ветерани - Honda Africa Twin , Yamaha Super Tenere , Suzuki DR BIG.

      Fozy, тъй като въпроса ти е към мен, да отговоря и аз
      Седалките, които половината свят използват, са Corbin.
      Не знам Владич за кои френски седалки говори, но тези изглеждат добре и можеш да избираш на сайта им с какви опции да е: http://www.topsellerie.com
      Но като цяло цените на седалките са меко казано солени - поне 500 лв си приготви.
      Кожите за седалки са bagster, Владич е казал, но аз лично не виждам каква е ползата от тях, освен чисто естетическа.

      Коментар


      • #4
        До: Славните ветерани - Honda Africa Twin , Yamaha Super Tenere , Suzuki DR BIG.

        Много хубав сайт на Корбин. Май изглежда по-добре от на Бакстър-седалката за Африката. http://www.topsellerie.com/en-bg/HON...bike_5_83.html Ей тая си избрах. Как да я поръчам?
        Да взема да наглася сега Африката, пък ако изпаднат още малко пари напролет ще скоча на БМВ. Ако не, то аз и без друго имам една от най-новите и хубави Африки в България ще си я карам с кеф.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          До: Славните ветерани - Honda Africa Twin , Yamaha Super Tenere , Suzuki DR BIG.

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Благодаря за линка. Чак се чудя дали не са цели седалки
          Принципно имах впредвид нещо по евтинко:






          Относно ветераните: Ползвах 1-лице ед. число защото мнението важи за мен. Разбирам причините но не ги приемам. Визирам че е безмислено да си продам любимото СТ за ДР, ГС, ХР или АТ с +/-2,3 години разлика. Не бих заменил мотора (каквото и да е) за нещо което е по-старо или дори малко по-ново. Трябва само напред и нагоре. Не обичам да сменям нещата си често. Фори, споменаваш числа но не казваш броя мотори. Аз едвали до края на кариерата си ще направя 5-броя.
          Да прави сте че хората са постигнали повече и с по-малко, но нали се сещате че няма да си взема пак АВО-то и да тръгна с него на около св. тътешествие с разликата от сегашния ми.

          П.П. БладиЧ "......напролет ще скоча на БМВ R 1200 GS Адвенчър..." е истината за теб. Трудно се преглъща цената но носете си новите дрехи момчета за да ....
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #6
            Седалки по поръчка

            Има много фирми, които предлагат такива (Corbin, Sergant, Russell's Day Long....) но проблема е в това, че седалките са много индивидуално нещо. По снимки само за естетически фактори може да се съди, но не и за комфорт. От друга страна нещо, което е удобно за еди-кой-си може да те вкара в агония след час.

            Повечето хора купуват седалка след седалка докато не намерят това, което търсят. Седалките обаче са скъпи и дори тези, които са неудобни да се продадат след това пак всичко излиза солено....

            Та въпроса ми е: Има ли някой в България, който прави седалки по поръчка?
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #7
              До: Седалки по поръчка

              Идеята с възглавничките може би става, за седалка, която е относително удобна. В голяма част от случаите обаче се налага промяна на формата на седалката.
              ДъДюка ми показваше преправяна за него седалка за ГС 1150, ще го питам за координати на майстора...
              По разни чужди форуми съм виждал теми за "направи си сам", но там също е на налучкване. Лично аз още не съм намерил "моя мотор", че да седна да правя такива инвестиции и интервенции
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                До: Седалки по поръчка

                Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                ..... Има ли някой в България, който прави седалки по поръчка?
                Ето тази дама може да питаш: http://forum.moto-zone.bg/index.php?...profile;u=6740

                И тук е писано малко: http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,33468.75.html
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  До: Седалки по поръчка

                  Фози, благодаря ти, но първия линк не ми се отваря въпреки че се регистрирах...

                  Втория го изчетох, Duke имал същия проблем за същия модел мотор, но контакт в темата няма.

                  Някой може ли да отвори пырвия линк и да ми пусне контакта на тази Пепи?

                  Хиляди благодарности!
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Седалки по поръчка

                    Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                    .
                    Някой може ли да отвори пырвия линк и да ми пусне контакта на тази Пепи?

                    Хиляди благодарности!
                    Не съм сигурен че е Пепи, не я познавам лично witchery@abv.bg
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #11
                      До: Седалки по поръчка

                      Разбрах, че е жена - Пепи с ник "отровната гъба", обаче къде е из тази България, и точно какво прави...
                      ili4 ти на новият Адвенчър седалката ли ще сменяш?
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        До: Седалки по поръчка

                        Ето го отговора:

                        От: The Duke
                        До: tatkobarba
                        hehehe-ej sega she se metna do bulgaria da ti ia snimam...
                        Super si e maistora - mnogo dobra rabota svurshi - metni se ako iskash do simeonovo da ia vidish.
                        Pepi se kazva 0888893049
                        Pozdravi
                        Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Седалки по поръчка

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Разбрах, че е жена - Пепи с ник "отровната гъба", обаче къде е из тази България, и точно какво прави...
                          ili4 ти на новият Адвенчър седалката ли ще сменяш?
                          Ами Владич, иска ми се... Много хора искат меко, аз искам твърдо, но с правилна форма. Мекото ми е удобно в началото, но после почва да затваря много кръвоносни съдове (в сравнение с твърдото) и задника изтръпва много преди за заболи. Твърдо с правилна форма е истината за мен и съм го тествал. Имах Corbin на една хонда преди и съм имал халюцинации от умора, но задника ми винаги е бил ОК.
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Седалки по поръчка

                            Аз си купих седалка от Touratech, и за нея може да се каже, че е твърда и с правилна форма. След няколко часа задникът ми пак страда.
                            Но е далеч по-удобна от оригиналната.
                            Ride to arrive.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Седалки по поръчка

                              Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                              Ами Владич, иска ми се... Много хора искат меко, аз искам твърдо, но с правилна форма. Мекото ми е удобно в началото, но после почва да затваря много кръвоносни съдове (в сравнение с твърдото) и задника изтръпва много преди за заболи. Твърдо с правилна форма е истината за мен и съм го тествал. Имах Corbin на една хонда преди и съм имал халюцинации от умора, но задника ми винаги е бил ОК.
                              Интересно, аз никога не съм се замислял за причинно-следствената връзка болки-истръпване-мека седалка.
                              Аз стигнах до мисълта за "възглавница" около 3-4см. дебела защото след едно яко подбиване на г-а, просто извадих от багажа една голяма хавлия, прегънах я на две и нещата се подобриха. Може и да съм се заблудил. Но както казваш седалката ми е твърда и за мен сравнително удобна. Проблем ми създават ръбовете и шевовете на бельото и панталона (като че ли са от бодлива тел).
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X