Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седалки по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Седалки по поръчка

    Да развеселя темата. Седалка по поръчка не съм си правил никога. Всеки мотор го карам с такава с каквато съм го купил. Предишния беше с тунингова на Мустанг. Аз съм решил проблема като си направих голям задник. При цялото каране никакви проблеми със седалката. Схващам се щото толкова време на една място не мога да стоя.

    Коментар


    • #17
      До: Седалки по поръчка

      Тъй като и аз имах подобни проблеми с 950-ката прибегнах до услугите на тази компания.
      Още при първия контакт с тях разбрах,че ще имам седалка.
      Въпросите на които искаха отговор преди стартиране на поръчката:

      Височина-
      Килограми-
      Дължина на крака от чатала-
      Велур,или кожа-
      Изкуствена кожа-

      Цената,която платих с тяхна седалка(фабрична)-(опция да изпратиш твоя),изработка и доставко от САЩ= 490 Щ.Д.


      http://www.renazco.com/


      Renazco Racing
      3980 Montecito Ave
      Santa Rosa, Ca. 95404



      търся си подписа....

      Коментар


      • #18
        До: Седалки по поръчка

        На Африката от оригиналната седалка, която тясна и твърда започва да ме боли задника още при изминати 200-250 км. Преди пътешествието в Турция това лято тапицер ми беше направил, нещо като възглавница облечена с кожа и дунапрен само, около 2 см дебела. И задника започваше да ме боли чак след 500 км. Но после кожата се смачваше и правеше надлъжни ръбове, които много неприятно дразнеха и все трябваше да я донагласям. Така че проблема с ръбовете по седалката и по панталоните също не трябва да се подценява при дългите пътувания. Най-добре да е широка и мека седалката, а не тясна и твърда. И най-добре от изкуствена кожа, за да не се мокри.
        Освен това не трябва да е плоска като дъска, а малко, така огъната очертавайки задните ти форми. За най-лоша седалка от всичките мотори, които съм имал 7-8 парчета съм обявил тази на Балкан М50. Правоъгълна 15х17 см височина и ширина, средно мека, която само за 50 км, или, за около час каране направо ми разказваше играта. Ама тогава 73-74 година бях много млад и бързо се оправях, пък и не обръщах, чак толкова голямо внимание на удобствата.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 07-12-09, 11:30.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #19
          До: Славните ветерани - Honda Africa Twin , Yamaha Super Tenere , Suzuki DR BIG.

          http://www.topsellerie.com/en-bg/HON...bike_5_83.html
          Този сайт се търсеше от много хора преди известно време по другите форуми.Много е гот сам да си си дизайнера на седалката,кеф ти гел,кеф ти отопление,много благодаря
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            До: Седалки по поръчка

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            ...... Аз съм решил проблема като си направих голям задник. .....
            Голям, голям пък колко да е голям....

            Та аз си рия като прасе в кал....

            Та те си имали име, ама кой да чете "Butt Buffer"
            Снимките са взети от и за повече инфо. : http://www.buttbuffer.com/info.asp http://goodwool.com.au/m_products.htm
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #21
              До: Седалки по поръчка

              То, дет` са вика, не е баш по питането на колегата, ама понеже се сблъсках с проблема и съм в процес на отстраняването му, да споделя:

              Проблема е "хлъзгава седалка" - истинска борба пада с DR-Z-та, за да се закрепя отгоре му при по - хард езда, хеле пък при стръмни качвания и спускания съм само на ръце отгоре му и много бързо каталясвам. Толкоз се пързалям по тая седалка, че миналата седмица няколко пъти му изтървам юздите в едни сублимни моменти и зора става в пъти повече.

              В друг моторджийски форум прочетох мнението на колега, решил проблема на хлъзгавата задна седалка чрез поставянето отгоре й на антихлъзгаща постелка за баня /който е карал и най - вече возил пасажер на супер-спорт знае каква борба пада с масата на задния при спиране/. Реших, че това би ми свършило идеална работа за целта и преди малко се сдобих с голямо парче бледокремав на сини раковини Комфортекс, който мисля да монтирам и на който възлагам големи надежди да подобри ендуро - техниката ми.

              Коментар


              • #22
                До: Седалки по поръчка

                Баш си е по темата СЕДАЛКИ.
                Та като каза 'лъзгав...
                Пласт масовите части за да стоят свежи ги пръскам със спрей за PVC, та
                НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ НАПРЪСКВАЙТЕ СЕДАЛКАТА
                Дори вече я махам и тогава третирам. Повече от месец се мъчих докато спря да се пързаля. И миенето не помогна
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #23
                  До: Седалки по поръчка

                  Ей хора, какви са тия 500 евро за седалка......на мен толкова ми е годишния бюджет за мотора като цяло Седалката на Африканеца беше кошмарна. Махнах тапицерията, изрязах до дъбо гадния твърд дунапрен. Купих си няколко парчета тапицерски дунапрен, две тубички хелмевект и си направих собствена седалка. Бяколко слоя, изрязвах, натъкмявах, пробвах, пак рязах но се получи чудесна. Ето снимки от процеса, поразяващо отвратителна е когато е е без тапицерия, но като се облече става по-добре. Доста по-широка стана от старата. Издържам по 250 км без никакво снизане от мотора, ако се озоря може и повече, а с почивка за разтъпкване не е никакъв проблем да се кара цял ден. С оригиналната седалка на 100-тния километър ми идеше да рева какато магаре









                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #24
                    До: Седалки по поръчка

                    Ето тук има доста инфо за направи-си-сам по-добро седло:
                    http://www.diymotorcycleseat.com/modify_2.htm

                    и доста подробен снимков материал на стъпките:
                    http://www.diymotorcycleseat.com/pics.htm

                    С някои неща не съ съгласен но може човек да се запознае с причините за болката в зад....а.

                    П.П. малко copy/paste за тези които не им се сърфира

                    Sitting Bone Pain




                    Tailbone Pain



                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Седалки по поръчка

                      Както писах вече в един друг форум
                      аз избрах тази седалка за Африка Туин RD04

                      Подходящият човек,направи това

                      Надявам се да е удобна
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #26
                        От: Седалки по поръчка

                        Драги ми kalinntv, не ни дразни, а направо давай телефона на "подходящия" човек и кажи какви пари да му носим, че сезонът наближава и сигурно ще стане опашка пред ателието му за тия седалки )

                        Коментар


                        • #27
                          От: Седалки по поръчка

                          Ще е чудесно да споделиш впечатления и да оставиш координати на човекът, който ти я е направил, ако си доволен.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Седалки по поръчка

                            Още не съм я пробвал(по разбираеми причини) и за това не искам да пиша наизуст
                            Иначе човека е в София,казва се Пепи и телефона му е 0888893049
                            Цената е 150лв
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #29
                              От: Седалки по поръчка

                              Вече звъннах на Пепи )) в сряда ще му нося седалката !!! после ще разправям, а kalinntv щте го почерпя специално

                              Коментар


                              • #30
                                От: Седалки по поръчка

                                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                                Още не съм я пробвал(по разбираеми причини) и за това не искам да пиша наизуст
                                Иначе човека е в София,казва се Пепи и телефона му е 0888893049
                                Цената е 150лв
                                И аз ще чакам кротко за отзиви, или да пробвам твоята по възможност.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X