Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бета - размисли и страсти

    А някой може ли да ми разясни как точно действа този декомпресор ( кое натиска и какво му се износва..), че не съм " светнат"...
    Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Декомпресора държи отворен изпускателен клапан. Като се завърти двигателя и спира да държи клапана отворен. Като точно при какви обороти се случва това не знам.

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Директно казвам че е от голяма хлабина в клапана.Точно клапана на декомпресора.
        Аз този филм го играх с моята Бета 525.Няма ритане.Корегирате луфта и всичко е ОК.

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
          На този кон от време на време манивелата застава като заварена и не знам как ще го ритнеш по джапанки.
          Ако луфта на клапаните е по голям се получава този момент, но пък ти казваш, че луфта е ОК. Тогава остава декомпресора или нагар на челото на буталото и главата.
          Виждал съм точно този проблем при голям луфт, нагар и от бутало.
          Беше сложено някакво друго бутало (не знам какво точно) но мотора нямаше въртене на стартер и трудно палеше. Човека който го прави тогава сложи по дебела гарнитура под цилиндъра и мотора се успа. Иначе преди това бяха стартери, валове....
          Заповядай - ще ти покажа с удоволствие 100 поредни пъти , може и повече . Говорим за оригинален , девствен козел , а не сбирщайни ...

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            От няма и къде ще пробвам с чистене на нагара и по-дебела гарнитура...новия декомпресор не помогна....обаче някой да ме светне колко по-дебела трябва да е гарнитурата...?
            Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Доста нагар имаше. След почистване и нова гарнитура на главата ( с 0,5 мм по- дебела) се рита по- лесно и стартера върти яко. Излезе обаче друг проблем- протече ми долната помпа на съединителя. Уплътнителя о- пръстен ли е или с друг профил? Сменял ли е някой, колеги?
              Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Трябва да е О-пръстен.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Здравейте! Аз съм с Бета 450 2006 и имам един проблем. Та този проблем е че при спускане на голям наклон влиза масло от двигателя в клапаните. Като го запаля,започва да го гори и пуши докато изгори това което е влязло,след това няма проблеми. Въпроса ми е от къде може да минава това масло за да влезе там и може ли да се оправи по някакъв начин? Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Бета - размисли и страсти

                    Здравейте ,
                    след няколко здрави падания с КДХ - а , реших да приключа с двутактовите и да пробвам 4 т.
                    Спрях се на Бета 390 RR S Factory - моля някой , който има опит с мотора да сподели мнения.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X