Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
    Иво за болта мисля, че съм ти казвал: набиваш нещо по-голямо, отвиваш и си купуваш от КТМ болт, който освен шестостен в средата има и еврейска звезда мисля се казва.
    За болтовете към седалката какво да ти кажа и на мен ми се е случвало, но смених всички болтове по пластмасите, лошото е не са неръждавейки и са станали черни.
    Имах същия проблем като колегата с пробката. Развих я някак си, поръчах си новита пробка от КТМ иииииии...... сега сълзи а старата не сълзеше.Сменях 5 пъти орингчето и няма оправия
    Някаква драма се заформя с тея пробки май
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • #32
      До: Бета - размисли и страсти

      Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
      Имах същия проблем като колегата с пробката. Развих я някак си, поръчах си новита пробка от КТМ иииииии...... сега сълзи а старата не сълзеше.Сменях 5 пъти орингчето и няма оправия
      Някаква драма се заформя с тея пробки май
      При мен никакъв проблем с КТМ-ската пробка.
      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

      Коментар


      • #33
        До: Бета - размисли и страсти

        Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
        поръчах си новита пробка от КТМ иииииии...... сега сълзи а старата не сълзеше.Сменях 5 пъти орингчето и няма оправия
        Някъде не ти е легнала добре дифтунгата.
        Като развиеш пробката, огледай добре за наранена повърхност там където ляга дифтунгата - и на болта, и на картера

        Коментар


        • #34
          До: Бета - размисли и страсти

          карал съм по малко няколко бети-400 ,450 факчъри и старичка 250 триал../нея много /
          от всичките тях впечатленията са ми че са читави и качественно направени мотори ,а тази триала е почти произведение на изкуството като детайли и изработка
          Последно редактирано от mitkov; 07-01-10, 11:54.

          Коментар


          • #35
            До: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Някъде не ти е легнала добре дифтунгата.
            Като развиеш пробката, огледай добре за наранена повърхност там където ляга дифтунгата - и на болта, и на картера
            Гледах ги, уж всичко е наред. Неколкократно сменях и оринга. Както и да е, едвам сълзи. Това е бял кахър, както се казва.
            Поздрави от Варна.
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #36
              До: Бета - размисли и страсти

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              Гледах ги, уж всичко е наред. Неколкократно сменях и оринга. Както и да е, едвам сълзи. Това е бял кахър, както се казва.
              Поздрави от Варна.
              Ако случайно дифтунгата ти е алуминиева я смени с медна...

              Коментар


              • #37
                До: Бета - размисли и страсти

                С гумен оринг е ! При следващата смяна на маслото обаче ще видя дали няма как да се сложи и/или медна дифтунга, както казваш.
                Последно редактирано от 4ef4o; 07-01-10, 15:56.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • #38
                  До: Бета - размисли и страсти

                  Колега аз не карам БЕТА ама имах подобен проблем и си сложих медна дифтунга.Тя обаче беше някаква странна в магазина казаха че имало в нея гумен о-пръстен и като стягаш уплътнява добре и така и стана вече само такива ползвам и нямам проблем. Успех
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бета - размисли и страсти

                    Карам Бета 525 '08. Направих и 8'000 км това лято. Единственият проблем ми е някакво прискърцване при полусъединител. Тази зима ще го отворя да видя за какво става дума. Иначе много съм доволен от машинката. Възнамерявам да повторя.
                    ... Та като казах че ще повторя, новата Бета 2010 е вече с двигател от Бета. НЕ е КТМ. Някой има ли отзиви за този двигател
                    ... Иначе моторчето 2010 ми хареса. Пипнали са доста детайли. Най-много ми хареса че зад седалката има къде да се хване и вдигне моторът. Разбира се - седалката ми се стори още по ужасна от тази на '08.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от miromilev Преглед на мнение
                      Карам Бета 525 '08. Направих и 8'000 км това лято. Единственият проблем ми е някакво прискърцване при полусъединител. Тази зима ще го отворя да видя за какво става дума. Иначе много съм доволен от машинката. Възнамерявам да повторя.
                      ... Та като казах че ще повторя, новата Бета 2010 е вече с двигател от Бета. НЕ е КТМ. Някой има ли отзиви за този двигател
                      ... Иначе моторчето 2010 ми хареса. Пипнали са доста детайли. Най-много ми хареса че зад седалката има къде да се хване и вдигне моторът. Разбира се - седалката ми се стори още по ужасна от тази на '08.
                      Това с прискърцването и при всяка Бета щом се напече малко или е на по-висока предавка . Няма смисъл да отваряш.Мойта Бета е над 15 000 км 2008 година е,а съм карал с нея над 10 ендура състезания! и само веднъж съм сменял съединител и то беше към 10-12 000 км. Но тогава го изпекох на един улей и постоянно мачках съидинитела...
                      KTM sx-f 350 2011
                      Honda Montesa Cota 250
                      KTM exc 450 Supermoto

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бета - размисли и страсти

                        И аз съм се сблъсквал с прискърцването на съединителя, получава се както е написал Ади. Тръгваш на по - висока предавка и особено при загрял мотор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бета - размисли и страсти

                          Хайде, притежатели на Бетини, от къде да си купя задни накладки
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бета - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от miromilev Преглед на мнение
                            Карам Бета 525 '08. Направих и 8'000 км това лято. Единственият проблем ми е някакво прискърцване при полусъединител. Тази зима ще го отворя да видя за какво става дума. Иначе много съм доволен от машинката. Възнамерявам да повторя.
                            Няма да отваряш никакъв съединител,караш и газ и толкова.Съединителя ако не искара 20 000км си режа главата.

                            Първоначално публикуван от Ади Преглед на мнение
                            Това с прискърцването и при всяка Бета щом се напече малко или е на по-висока предавка . Няма смисъл да отваряш.Мойта Бета е над 15 000 км 2008 година е,а съм карал с нея над 10 ендура състезания! и само веднъж съм сменял съединител и то беше към 10-12 000 км. Но тогава го изпекох на един улей и постоянно мачках съидинитела...
                            Това на Ади е прецакване на сила.Той я кара по състезания и там натоварването е по голямо.По принцип за състезания се използват специални касети и съдинители-пружини,дискове.
                            Жоро Пашов може да внесе повече информация по въпроса.

                            Първоначално публикуван от john Преглед на мнение
                            И аз съм се сблъсквал с прискърцването на съединителя, получава се както е написал Ади. Тръгваш на по - висока предавка и особено при загрял мотор.
                            Карай и си свиркай.В някаква друга тема му викаха че съединителя''Квичи".



                            Забравих да сложа и линка който внася яснота по въпрос който е важен за собственниците на Бета.Май като гледам новата е със същото линково окачване.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=69318
                            Последно редактирано от Петьо Джартов; 11-01-10, 17:18. Причина: дпълнение

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бета - размисли и страсти

                              Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                              Хайде, притежатели на Бетини, от къде да си купя задни накладки
                              Спасе, мисля че ги има в МоторКо, онзи ден ходих до офиса и момчето ми отвори един голям каталог, в който имаше и графа за Бета накладки. В сайта може и да ги няма изложени, но има телефони за връзка. Предни на ктм-а ми иска 30 лв... задни имаше само някакви подсилени.. незнам си какви за 60 лв, имаше и по-евтини варианти, но ги нямаха на склад.

                              Някой има ли отзиви за този двигател
                              ... Иначе моторчето 2010 ми хареса. Пипнали са доста детайли. Най-много ми хареса че зад седалката има къде да се хване и вдигне моторът. Разбира се - седалката ми се стори още по ужасна от тази на '08.
                              И аз го гледах моторчето, на външен вид ми харесва много.. чудя се само дали ще има успех с този техен двигател, искренно им го пожелавам.
                              Тук има кратка и ясна информация за новата Бета...

                              П.П. и при мен го има това "квичене" на съединителя на първа при полусъединител (рядко го прави), за сега не му се плаша ще видим нататък, щом казвате, че няма проблем.. дано е така !
                              KTM Fen

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бета - размисли и страсти

                                Днес в Габрово времето беше малко по хубаво и си помислих да сменя маслото на мотора и да го попрегледам.Поизмих го по хубаво и пуснах маслото да се източи.Докато го чаках реших да попрегледам моето творение с линковото окачване.Свалих на бързо захващача с лагерчетата с идеята да сменя едната гресьорка и останах приятно изненадан.
                                Лагерчетата не бяха мръднали.Мотора се измива с водоструйка редовно и съм убеден че няма как да не влиза вода или кал.Нямаше нито драскотина по болтовете и всичко беше в перфектно състояние.Всичко беше така благодарение на гресьорките и редовното им гресиране.Съветвам всеки който направи подобна интервенция да си постави гресьорки.






                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X