Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДЖИП С ДЕСЕН ВОЛАН

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ДЖИП С ДЕСЕН ВОЛАН

    БИХТЕ ЛИ СИ КУПИЛИ ДЖИП С ДЕСЕН ВОЛАН и с колко трябва да е по-евтин от аналогичен с ляв волан, за да го предпочетете?
    105
    30%
    8.57%
    9
    20%
    5.71%
    6
    50%
    46.67%
    49
    никога
    39.05%
    41
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    за офроуд/черни пътища според мен е без значение, но при движение по тясно шосе ще е доста неприятно
    аз гласувах за 50%
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      какво съвпадение

      Коментар


      • #4
        Според мен какъвто и да е автомобил с десен волан следва да е забранен за регистрация в КАТ. Защото безопасността касае всички включително и другите участници в движението...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
          Според мен какъвто и да е автомобил с десен волан следва да е забранен за регистрация в КАТ. Защото безопасността касае всички включително и другите участници в движението...
          Напълно съгласен С десен волан трябва да се кара само в тези страни където движението е в дясната лента на пътя-у нас въобще не би трябвало да се регистрират подобни возила.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Венцислав Петров
            Според мен какъвто и да е автомобил с десен волан следва да е забранен за регистрация в КАТ. Защото безопасността касае всички включително и другите участници в движението...
            няма такъв филм!
            значи англичаните да ги спират на Ламанша
            разлика дали си с ляв или десен волан има само при изпреварване... а то е най-опасната маневра и в нормалните страни не се прави толкова често, както у нас...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров
              Според мен какъвто и да е автомобил с десен волан следва да е забранен за регистрация в КАТ. Защото безопасността касае всички включително и другите участници в движението...
              няма такъв филм!
              значи англичаните да ги спират на Ламанша
              разлика дали си с ляв или десен волан има само при изпреварване... а то е най-опасната маневра и в нормалните страни не се прави толкова често, както у нас...

              Мисля че г-н В.Петров споменава да се забрани регистрацията, а не движението - англичаните да си пътуват където си поискат-ако спазват пътните закони в страната в която се намират мисля, че няма да има проблем, а до колко им е удобно шофирането си е техен проблем, те си решават, да преценяват и ако им е трудно да си търсят други начини за придвижване в чуждите страни.

              За това мисля, че трябва всичко да е уеднаквено на този свят особено след като всички следват идеята за обединяване. Същото се отнася и за мерните единици, толкова са различни и объркващи!
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                на мен поне не ми е известна държава където да не може да се регистрира кола с "обратен" волан...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  на които му се изпреварва да кара лека кола аз ше издьржь 20

                  Коментар


                  • #10
                    Карал съм Паджеро с десен волан,много бързо се свиква,и на 20% съм съгласен,ако е повече,още по-добре

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                      няма такъв филм!
                      значи англичаните да ги спират на Ламанша
                      разлика дали си с ляв или десен волан има само при изпреварване... а то е най-опасната маневра и в нормалните страни не се прави толкова често, както у нас...
                      Що да няма? Преди вече бая години, отидох на работа в една бяла страна със собствена кола от България. Всичкото хубаво, ама за да се застрахова, трябваше местна регистрация. Като отидох да видя какви са формалностите, местният чиновник започна:

                      Господине, първо ще трябва да платите мито в размер на Х % от цената по фактура, след това акциз в размер на Х х теглото на колата.
                      Отгоре върху сумата - 23,4 % ДДС.

                      След това, на колата трябва да направите: чистачки за фаровете, усилена антикорозионна защита, система за пречистване на отработените газове (не катализатор, които тогава тепърва навлизаха, а нещо друго).
                      След като направите тези задължителни според законодателството промени, ще трябва да преминете на задължителен преглед в ... (нещо като местния еквивалент на Технотест). За този преглед се чака поне 6 месеца. Ако този преглед мине успешно, ще можете да регистрирате колата, ако не ...

                      Та, в крайна сметка, господине, ще ви излезе по-евтино да върнете тази кола там, откъдето е дошла, и да си купите друга тук.

                      Ей това ми каза човекът и беше прав. Така и стана ...

                      Тъй че, след като могат да ти откажат регистрация напр. заради липса на чистачки на фаровете, що да не могат за волан от "грешната" страна?

                      А разликата изобщо не е само при изпреварване. На колите с десен волан като минимум трябва да им се сменят фаровете с такива от кола с нормален волан. Щото иначе ще има да ти вадят очичките.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ceco Lj
                        на които му се изпреварва да кара лека кола аз ше издьржь 20
                        леки коли може да си изпреварваш - виждаш НАД тях лошо е като си за камио/автобус - хем широко, хем високо, че и бавно
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          ...

                          Здравейте,

                          Почти 3 години съм карал с десен волан и ляво пристрояване в Англия и мисля, че ми е еднакво удобно кола с десен или ляв волан, проблема идва в страни като нашата където повечето сме джигити и не зачитаме правилници иначе белите хора по белите страни си нямат ядове да смесват воланите с обратното пристрояване - Швеция например мигрира точно за една нощ, за справка историята.

                          Ако тук има джип за 7-8 000 лева а в Англия същия за 4-5 000 но с "обратен" волан аз съм силно за и бих си го взел особено ако не ми е основна кола, за в града просто така или иначе виждам над колите а когато ми е трудно ами ще си затрая и без това няма да е много често и ще се въздържам от рисково изпреварване и маневри.

                          Моите 2 стотинки...

                          Поздрави
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            Гласувах "никога" макар и да мразя тази дума (на времето си мислех и казвах че Никога няма да си купя Москвич, пък не само си купих 2140 , но и му навъртях 70,000км.), но цената май не би ме накарал да го взема, никога не съм карал кола с десен волан, не мисля че бих успял да го сменя, знам ли може би само ако колата е "Култова" и няма друга възможност???

                            Коментар


                            • #15
                              С десен волан само Нисан Скайлайн GTS-R, ама той май не е джип
                              За справака - един приятел внесе от Кипър Шевролет Корвет с десен волан...Е, всички вие, дори и да не си падате по такъв тип возила сте наясно какъв звяр е това нещо...Та то-неприятно нещо не съм карал никога...че и шибания скоростен лост е от шибаната страна пък иначе скоростите не са му обърнати огледално а са си съвсем нормални - сиреч за първа се протягаш далече вляво, а 5, 6 и задна са до мен...
                              Продадохме го след месец на един англичанин, при все че така ми се искаше да го запазя...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X