Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна накладки PAJERO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна накладки PAJERO 2

    Моля за малко инфо лесно ли се сменят накладки на PAJERO 2, и какви инструменти ще са ми нужни.

    Извинявам се ако вече сте писали за това.

  • #2
    До: Смяна накладки PAJERO 2

    Не по-трудно от всяка друга смяна на накладки, на всяка друга кола.
    Гадното е, че много често водачите на апаратите са заминали и ще трябва да търсиш нови (по 20 лв в Ратола за предните).
    Пластинките на задните накладки също ги пази.

    Коментар


    • #3
      До: Смяна накладки PAJERO 2

      Благодарства. Значи никакви специални инструменти...което е идеал.

      Коментар


      • #4
        До: Смяна накладки PAJERO 2

        Ето и моя скромен опит
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=48668

        Коментар


        • #5
          До: Смяна накладки PAJERO 2

          Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
          Ето и моя скромен опит
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=48668
          Скромен но полезен , мерси

          Коментар


          • #6
            До: Смяна накладки PAJERO 2

            Някой знае ли защо след смяната на накладките педала на спирачката омекна?
            Като се напомпи няколко пъти и лампата която свети и за ръчната светва, но после угасва.

            Когато прибирах буталцата на спир.апарат бях отворил капачката за спир.течност.
            Възможно ли е да е влязъл въздух от някъде?

            Или пък новите накладки да са просто по-меки....

            Всяко мнение ще ми е от полза.

            Коментар


            • #7
              До: Смяна накладки PAJERO 2

              И на мен ми свети така и си мислех че е защото съм за нови накладки и като ги сменя ще се оправи,но явно има нещо друго.Ще чакам с нетърпение да каже някой колега какъв е проблема.
              [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Смяна накладки PAJERO 2

                Лампата на ръчната спирачка има двуяка функция - светва и при ниско ниво на спирачната течност в казанчето.

                А мекият педал и помпенето означават само въздух в системата. Трябва да се обезвъздушат апаратите през пробките. Въздухът не може да влезе при отвита капачка на резервоарчето АКО нивото не е падало до долу. Той влиза при принудително издърпване на буталата на самите сп. апарати.

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна накладки PAJERO 2

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Лампата на ръчната спирачка има двуяка функция - светва и при ниско ниво на спирачната течност в казанчето.

                  А мекият педал и помпенето означават само въздух в системата. Трябва да се обезвъздушат апаратите през пробките. Въздухът не може да влезе при отвита капачка на резервоарчето АКО нивото не е падало до долу. Той влиза при принудително издърпване на буталата на самите сп. апарати.
                  При мен нивото на спир.течност е ок, буталцата ги прибрах за да мога да вкарам по-дебелите нови накладки.
                  Явно е влязъл въздух ,но откаде? Възможно ли е да е от уплътненията на спир.бутало?
                  А лампата светва само за миг когато "помпя" педала на спирачката.

                  Странна работа

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна накладки PAJERO 2

                    Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                    Някой знае ли защо след смяната на накладките педала на спирачката омекна?
                    Като се напомпи няколко пъти и лампата която свети и за ръчната светва, но после угасва.

                    Когато прибирах буталцата на спир.апарат бях отворил капачката за спир.течност.
                    Възможно ли е да е влязъл въздух от някъде?

                    Или пък новите накладки да са просто по-меки....

                    Всяко мнение ще ми е от полза.
                    Не са по-меки а просто още не са олегнали по дисковете и затова педала "прожинира". нЕ се коси - че се оправи. Лампата ти светва защото като напомпаш изхабяваш вакуума от сервото а на него има датчик който пали лампата като няма вакуум.
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна накладки PAJERO 2

                      Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                      Лампата ти светва защото като напомпаш изхабяваш вакуума от сервото а на него има датчик който пали лампата като няма вакуум.
                      Е това ме успокои,защото си мислех че има нещо не както трябва.
                      [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна накладки PAJERO 2

                        И мен ме успокои, ще кажа като се подобри положението

                        Фенк ю

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна накладки PAJERO 2

                          Тази лампа действително контролира три неща:
                          1. Дръпната ръчна.
                          2. Ниво на течността.
                          3. Загуба на вакуум в сервото.
                          Обаче не вярвам да следи подналягането при изгасен двигател, ще рече при неработеща вакуумпомпа. Сигурно има блокировка. Засега не намирам подробна схема за това.
                          Но при всички случаи, ако не е дръпната ръчната и лампата свети, значи има проблем

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна накладки PAJERO 2

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Тази лампа действително контролира три неща:
                            1. Дръпната ръчна.
                            2. Ниво на течността.
                            3. Загуба на вакуум в сервото.
                            Обаче не вярвам да следи подналягането при изгасен двигател, ще рече при неработеща вакуумпомпа. Сигурно има блокировка. Засега не намирам подробна схема за това.
                            Но при всички случаи, ако не е дръпната ръчната и лампата свети, значи има проблем




                            Всъщност тя не свети, а когато напомпих педала , за да могат цилиндърчетата да си дойдат на място, тогава присветваше.

                            Днес карах колата и не е светвала, а спирането....малко е лигаво още, но съм минал едва 30-40км.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна накладки PAJERO 2

                              Колкото повече са надрани дисковете, толкова повече време ще "улягат" накладките.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X