Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

    Господа вчера направих замерванията на външния диаметър на зачисленият ми АКС47, като същата съм я мерил на четири места.
    !./ Под основата на мерника - 17,8 мм ;
    2./ участъка от цевта който е покрит с ложата - 17,00 мм
    3./ участъка между гривната за ложата и газовата камера - 15,8 мм
    4./ участъка между газовата камера и основата на мушката - 14,2 мм
    Оръжието ми е произведено през добрите стари години когато е имало военн приемчик и всякакви отклонения от някакви дани ще изкарат този който е направил оръжието враг на родината....
    Малко по късно ще ви вкарам и снимки с някой части .....
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

      Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
      Колеги и имам слр-95 HMB. Напълно е възмойно със сърсем малко промени да го накараш да стреля на автоматичен режим .На схемата се опитах да начертая как точно с удебелената черта.Задното чукче се връзва с арматурна тел за вътрешната остова на предпазителя и се стяга с клещите. по този начин при натиснат и задържан спусък когато затвора е в задно положение и сведе ударника додолу той няма да се защипе със задната планка защото тя е издърпана назад. По този начин имате напълно автоматичен спусък и след стрелбата режете телта и всичко си е по старо му.Не коментирам използването на автоматичният режим .За подобренията по слр-а мога да кажа че ако слагате целеуказател някакъв е хубаво да се точкова монтажната планка т.к. тя е нитована и е възможна да се появи лек луфт който да мести стойката а от там и центъра на попадението.Аз на моя слр съм му сложил този сезон бързомер кобра и съм доволен. ето и малко резултати на 50 м.
      Тъй като гледам, че пишеш много интересни неща, като заначало аз ще ти покажа малко части от АК 47, а по нанатък ще ви опиша положението на частите и механизмите при всяко едно положение: ...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #78
        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
        Господа вчера направих замерванията на външния диаметър на зачисленият ми АКС47, като същата съм я мерил на четири места.
        !./ Под основата на мерника - 17,8 мм ;
        2./ участъка от цевта който е покрит с ложата - 17,00 мм
        3./ участъка между гривната за ложата и газовата камера - 15,8 мм
        4./ участъка между газовата камера и основата на мушката - 14,2 мм
        Оръжието ми е произведено през добрите стари години когато е имало военн приемчик и всякакви отклонения от някакви дани ще изкарат този който е направил оръжието враг на родината....
        Малко по късно ще ви вкарам и снимки с някой части .....
        Измерено на SLR ловна карабина текущо производство, къса цев:

        3./ участъка между гривната за ложата и газовата камера - 15,40 мм

        4./ участъка между газовата камера и основата на мушката - 14,8 мм
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #79
          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

          Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
          Господа вчера направих замерванията на външния диаметър на зачисленият ми АКС47, като същата съм я мерил на четири места.
          !./ Под основата на мерника - 17,8 мм ;
          2./ участъка от цевта който е покрит с ложата - 17,00 мм
          3./ участъка между гривната за ложата и газовата камера - 15,8 мм
          4./ участъка между газовата камера и основата на мушката - 14,2 мм
          Оръжието ми е произведено през добрите стари години когато е имало военн приемчик и всякакви отклонения от някакви дани ще изкарат този който е направил оръжието враг на родината....
          Малко по късно ще ви вкарам и снимки с някой части .....
          мерките на моя SLR 95 LHMB
          1./ Под основата на мерника - 20 мм ;
          2./ участъка от цевта който е покрит с ложата - 18,00 мм
          3./ участъка между гривната за ложата и газовата камера - 16,5 мм
          4./ участъка между газовата камера и основата на мушката - 15,6 мм
          Последно редактирано от ORKA_71; 14-01-10, 19:34.

          Коментар


          • #80
            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

            Прилагам снимки на боен АК производство ~1990 година. Снимките са правени от нашият колега ORKA_71











            VPetrov.photography

            Коментар


            • #81
              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

              Само искам да отбележа, че човекът създал автомат Калашников заявявя: "Оръжието което създадох е от войник за войника".( Точка).

              Това оръжие е за война, не за лов.

              Мисля че на всеки служил във армията и ловец любител разликите между тях са известни. Така , че няма база за сравнение между лов и война.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #82
                От: До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашнико

                Немога да твърдя, че съм на 100% запознат с системата на калашника, но си имам повече от обща представа. Имам сайга 12, тя е със същата затворна рама и има наличието на онова езиче което наистина ограничава чукчето да удари иглата, когато затворната рама не е докрай заключила затвора и дори да не е стигнала рамата до край, самата чукче ще я удари преди самата игла. Четейки темата ме озадачихте и я искарах от касата и почнах да следя механизма и дозатвърдих мойте мисли и теориите които се развиват тук. Обаче ме съмнява, че няма промяна в стъпката на нарезите, понеже "бъзкинат" СЛР загравял по-бързо от нормален калашник на автоматична стрелба, някой се беше похвалил с някакви тестове на някакъв полигон, но щом господин Ибушев казва, трябва да му вярваме, както и за непроменената дебелина на цевите.....

                В предните коментари се канихте като се затопли времето да има тестове, мисля, че вече е време

                Коментар


                • #83
                  От: До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашнико

                  Първоначално публикуван от bobi8603 Преглед на мнение
                  Колеги и имам слр-95 HMB. Напълно е възмойно със сърсем малко промени да го накараш да стреля на автоматичен режим .На схемата се опитах да начертая как точно с удебелената черта.Задното чукче се връзва с арматурна тел за вътрешната остова на предпазителя и се стяга с клещите. по този начин при натиснат и задържан спусък когато затвора е в задно положение и сведе ударника додолу той няма да се защипе със задната планка защото тя е издърпана назад. По този начин имате напълно автоматичен спусък и след стрелбата режете телта и всичко си е по старо му.Не коментирам използването на автоматичният режим .За подобренията по слр-а мога да кажа че ако слагате целеуказател някакъв е хубаво да се точкова монтажната планка т.к. тя е нитована и е възможна да се появи лек луфт който да мести стойката а от там и центъра на попадението.Аз на моя слр съм му сложил този сезон бързомер кобра и съм доволен. ето и малко резултати на 50 м.
                  Искам да подчертая две важни неща. Първото е, че всяка преработка на оръжие и промяна в конструктивната му схема е незаконна, освен ако е извършена по определен от закона ред. Но това мисля, че всички знаят.

                  Второто и по-важно е, че цитираната промяна, НЕ МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО АВТОМАТИЧНА СТРЕЛБА! При нея ще имаме последователно НЕКОНТРОЛИРУЕМО изстрелване на поредица от патрони... Което по същество не е автоматична стрелба. Режимът за автоматична стрелба, се характеризира с управляем темп и контролирано време за всеки патрон. Не случайно, при автоматичната стрелба в конструкцията на автомата има допълнителен блок, който я регулира и осигурява... Всъщност това което е показано, може с отчитане на конструкцията да бъде приложено на всяко самозарядно оръжие, включително всеки пистолет и ще доведе до последователно изстрелване на някакво количество патрони... Но не може да бъде наречено автоматична стрелба. Освен това, със сигурност, ще доведе до бърза засечка, повреда в оръжието или преждевременното му износване и счупване...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                    Колеги, не се съмнявам, че SLR може да се преработи за автоматична стрелба, но ми е интересен смисъла от темата. Вероятно не сме забравили, че такова действие ще бъде абсолютно незаконно /освен, че ще е практически безполезно за лова/. Със същия успех можем да пуснем тема "Преработка на газов пистолет в боен". При евентуална "издънка" с такъв "Калашник" може дълго време да нямате право да ловувате. Аз лично имах SLR. Не съжалявам, че го продадох. Калибърът е слаб за едър дивеч /ако уважавате дивеча/, а за дребен дивеч и хищници има много по-подходящи оръжия.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                      Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                      Колеги, не се съмнявам, че SLR може да се преработи за автоматична стрелба, но ми е интересен смисъла от темата. Вероятно не сме забравили, че такова действие ще бъде абсолютно незаконно /освен, че ще е практически безполезно за лова/. Със същия успех можем да пуснем тема "Преработка на газов пистолет в боен". При евентуална "издънка" с такъв "Калашник" може дълго време да нямате право да ловувате. Аз лично имах SLR. Не съжалявам, че го продадох. Калибърът е слаб за едър дивеч /ако уважавате дивеча/, а за дребен дивеч и хищници има много по-подходящи оръжия.
                      Попов,браво. Да прочета нещо разумно, че с тия Калашници само се'' дърлим '' из форума.
                      Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                        Колеги, не се съмнявам, че SLR може да се преработи за автоматична стрелба, но ми е интересен смисъла от темата. Вероятно не сме забравили, че такова действие ще бъде абсолютно незаконно /освен, че ще е практически безполезно за лова/. Със същия успех можем да пуснем тема "Преработка на газов пистолет в боен". При евентуална "издънка" с такъв "Калашник" може дълго време да нямате право да ловувате. Аз лично имах SLR. Не съжалявам, че го продадох. Калибърът е слаб за едър дивеч /ако уважавате дивеча/, а за дребен дивеч и хищници има много по-подходящи оръжия.
                        Напълно се присъединявам към мнението, че подобни "преработки" са незаконни, опасни и могат да донесат големи проблеми на "майстора". Дали калибърът е подходящ за конкретни животни, не коментирам, знам че всеки ловец си има своя визия, нека оставим изборът да е личен.

                        Колкото до преработката обаче, твърдо не съм съгласен. Смятам, че познавам сравнително добре устройството на АК и твърдя, че в обикновена оръжейна работилница не може да бъде преработен SLR на АК. Разликите са огромни и се състоят в допълнително фрезоване на цевната кутия плюс допълнителни елементи и преработка на затвора... Не случайно много конструктори са мислили как точно да направят почти невъзможна подобна преработка... Съветвам колегата да разгледа внимателно разликите между SLR и АК и сам да прецени, дали това може да бъде извършено извън завода...

                        Колкото до изстрелването на поредица патрони, то по-горе съм обяснил, че това не е автоматична стрелба...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                          Тъй като в няколко теми споделих не дотам положително мнение за SLR, а също и радостта си, че се разделих с него, рискувам да бъда възприет като противник на Калашников и въобще на руското "ноу хау", а всъщност не е така. Сега имам ТОЗ 122, от който същност съм доволен, макар да има много забележки. Не познавам детайлно конструкцията на оръжията, но и не мисля, че е необходимо. Ловецът трябва да знае как да почисти и съхранява оръжието, а за по-"подробни" операции би следвало да се обърне към квалифициран оръжейник... за да не постави своя живот и този на околните в опасност. Вярвам, че ако руснаците се придържат към формулата "евтино и надеждно" биха могли да се върнат триумфално на пазара за ловно оръжие /същото се отнася и за българските заводи, които са по-добри/. Доколкото знам, кутията на българския Калашников е фрезована, а руската е щанца. Никой не очаква от бившите соц. заводи да излезе Зауер или Блазер. Но пък и "пестеливото преправяне" на бойни оръжия в ловни не е база за сериозна индустрия. В тази връзка приветствам опитите на руснаците с карабина Беркут, която обаче не знам дали е претърпяла развитие.

                          Коментар


                          • #88
                            От: До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                            Информацията с която разполагам е от технолози работещи в Арсенал, от лични наблюдения и от опити.
                            От ловна гледна точка е абсолютно безсмислено да се преработва един ловен СЛР така че да може да работи на автоматичен режим. От криминална гледна точка също, защото е значително по-лесно съответното лице да се снабди с оригинален военен образец предимно от западните ни съседки. Въпреки това традиционно ограниченото мислене на българските управляващи налага на арсеналци да модифицират продукцията си за граждански нужди. Причината е проста и се нарича СТРАХ.

                            СЛР е различно от АК-47 и е много погрешно да се слагат под общ знаменател. Първоначално произвежданите СЛР-и наистина са се правели от „бракувани” АК. Под бракувани да се разбира елементи и най-вече цеви, които не отговарят на допуските на военните приемщици, но въпреки това са годни и безопасни за употреба. За цевите основния критериий за подбор естествено е била групираността. В крайна сметка най-близки до оригинала са именно първите „ловни калашници”, за които пред Арсенал навремето се беше извила опашка от бивши военни. Те можеха лесно да се преработят в автоматичен режим, чрез просто присаждане на УСМ от армейски АК-47. Имаше момент когато от служба КОС привикваха собствениците на такива образци да им извършват проверка за непозволени модификации.

                            Няма да навлизам в излишни подробности, но в течение на времето по заповед от горе се налага на арсеналци да извършват прекрояване на оръжие така че да се притъпят страховете на управляващите. Дебелината на цевта е намалена, стъпката на нарезите също, липсва резбата в предната част на цевта, преработен е УСМ-а, така че да не позволява автоматичен режим с прибавяне на елементи от армейски такъв, постоянно се модифицира цевната кутия, така че също да не позволява присаждането на армейски УСМ. Всичко това води до разсейване на попаденията, възможност от възпроизвеждане на изстрел при незаключил затвор и повишена възможност от задръжки. Не знам как още не са преработили цевната кутия, така че да не може да се поставя 30 заряден пълнител. Сигурно не са се сетили?!?
                            Не разполагам с наличен АК, за да снимам цевната кутия и да я сравним с тази на последните модели СЛР. Разликите са видими дори с невъоръжено око. При последните модели ми прави впечатление дори модифициране на възвратната пружина и за съжаление доста занижено качество на изработка на отделните елементи.

                            Мислех, че никога няма да го кажа, но реша ли да си купя отново „ловен калашник”, то това определено няма да бъде продукт на арсенал. Затова към настоящия момент съм заложил на чисто армейско оръжие, което е правено за война, а не „модифицирано” за лов. Същото си носи своите недостатъци, но поне знам че е оригинално констуирано и произведено, без намесата на некадърни рационализатори.
                            А откъде си намери такъв армейски? Той със сигурност ще е пак преработен, за да няма автоматична стрелба.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                              Мнението, което цитираш е отпреди седем години. Явно (и обективно) не си в контекста на форума в развитието му. Участникът Паунов, съвсем няма предвид АК, като говори, че е заложил на "чисто армейско оръжие".
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X