Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

    Възможност за замерване на нов АК-47 и СЛР нямам възможност да направя, но поне тази вечер мога да мина през оръжейния магазин да замеря 3 броя нови ловни карабини, за да проверя какво ще бъде отклонението при тях.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #62
      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

      ...

      Отново ще повторя, че фабричната прострелка не се занимава с друго освен ГРУПИРАНОСТТА която оръжието осигурява...

      ...

      Уважаеми колега,

      Позволете ми да не се съглася изцяло с това твърдение.

      Наистина при едно оръжие, разполагащо с регулируеми мерни прибори точката на попадение спрямо точката на прицелване може да не е основно проверявана по време на прострелката, тъй като се предполага възможност за лесна последваща корекция от собственика му.

      Но какво да кажем за оръжия, които не разполагат с регулируеми мерни прибори? Такива са болшинството къси оръжия на пазара.
      Възможностите за корекции на попадението при тях са сериозно ограничени от няколко номера мушки с различни височини и евентуално отместване на мерника или мушката по дължината на канала им.
      Такива корекции според мен не се правят лесно от обикновения потребител, а едва ли производителят на оръжието изисква от него веднага след закупуване на оръжието да го носи на оръжейник за прецизна прострелка.

      Моят опит с къси и дълги оръжия показва, че при почти всички тях прострелката е извършена при съобразяване с мерните прибори, освен с постиганата група.
      Изключение правеха няколко оръжия от най-нисък клас, където цената е основно съображение.

      Относно отговора на Арсенал - не познавам лично г-н Ибушев и нямам право да се съмнявам в искреността му, но както казах - аз разлики между бойното и ловното производство на компанията виждам и усещам.
      Разбира се, сравнявал съм много ограничен брой образци от двата вида, което не може да е база за генерални заключения.
      От друга страна ако дизайна, поточната линия, технологията, използваните материяли и последващия контрол на продукцията бяха напълно еднакви, то никога не би трябвало да има значими разлики като изключим автоматичния УСМ на бойните варианти.
      Както споменахте евентуално би имало различия в дизайна през годините заради въведените подобрения, но ние обсъждхаме дотук и други видими разлики.

      Логично е, че едва ли в завода на Арсенал има две напълно различни поточни линии за двата вида производство.
      Убеден съм, че и ловния и бойния вариант на АК споделят много общи части, изработени на една линия от едни и същи хора.
      Това обаче не пречи да съществуват малки, но значими разлики например дължащи се на качество на използвания материял, малки конструктивни изменения, качество на изпълнение на някои технологични процеси, стриктност на крайния контрол и т.н.
      По последната точка - трудно ми е да повярвам, че оръжие предназначено за използване в бойна обстановка минава по-хлабав качествен контрол (прострелка) в сравнение с чисто ловна карабина.

      Както казах и преди -мисля, че ловният АК е едно много добро оръжие, особено предвид цената си.
      Бойните образци от същия завод обаче за мен са по-добре изработени.

      Ще се радвам да се докаже обратното - поради редица субективни причини не притежавам СЛР.
      Ако се убедя, че не се различава като качество на изработка от АК - вероятно ще си закупя ловният му вариант.


      П.С.
      Учудвам се, че Арсенал не са въвели специална серия на СЛР, изработена значително по-прецизно от масовото производство и съответно на значително по-висока цена (изключвам тук модела "Лукс", тъй като дървеният приклад не е значима производствена разлика за мен).
      Такива серии (модели) се пускат от повечето производители на ловно оръжие.
      Аз лично съм готов да платя в пъти повече, за да се сдобия с един наистина добре изработен СЛР, без икономии от качество на материал, изработка и финиш.
      Последно редактирано от Vimpel; 18-12-09, 13:03.

      Коментар


      • #63
        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

        Аз по-горе написах, че наистина не съм в състояние да обясня политиката за прострелка на оръжие с механични мерни прибори. Явно е въпрос на вътрешно фирмени правила. Вие пишете, че сте срещали липса на такава само на оръжия от ниска ценова категория... Е при мен е обратното, на едни от възможно най-скъпите... Прав сте, че за КНО е много по-трудно за обикновения потребител донастройката... Вероятно се разчита на професионално съдействие, де да знам... Както и да е, моят опит с такива оръжия е точно обратния...

        Колкото до разликите между СЛР и бойният вариант то аз отново наблягам дебело на това, че такива трябва да се търсят само в партиди от двете оръжия произведени по едно и също време... Иначе и аз съм абсолютно убеден, че има и то големи... Но всичко бойно което съм виждал и сравнявал е произведено преди 1990 което автоматично го изключва от сравнение с карабина произведена сега... В тази връзка много ще се радвам ако някой може да осигури за малко един боен автомат произведен сега...


        Вашият призив към завода за производство на ловни оръжия от по-висок клас с респективно по-висока цена напълно споделям и се присъединявам към него. Наистина големите оръжейни фирми винаги предлагат на претенциозни клиенти възможност за по-висок клас. Дано и това да се появи тази възможност от страна на Арсенал 2000.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

          Направих обещаните замервания. Три броя ловни СЛР-95, чисто нови от една партида. Разликите между отчитанията са минимални 15.46/15.53/15.51мм към 14.69/14.70/14.73мм, което може да говори и за моя грешка в процеса на отчитане. Осреднено 15.50 към 14.70мм. Съпоставено с армейските данни разликата вече е почти 2мм в най-тънката част на цевта и не смятам да коментирам повече дебелината на цевите на СЛР.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #65
            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

            Много ви моля обаче да напишете годината на производство на армейският Калашников... Нали ще сравняваме едни и същи години едно и второ как и какво се е променяло през годините... В тази връзка който чете и има възможност да премери същият параметър на текущо производство армейски Калашник ще е много полезен... Освен това ще е добре да сложим една снимка с точните места за мерене за да бъдем прецизни.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #66
              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

              Здравейте всички.
              Благодаря на колегата Паунов, че ме осветли за тази тема. Аз съм човека с кабумналия SLR.
              Прочетох писмото на г-н Ибушев и му пожелавам да си подобрят качествения контрол. Именно той беше причината за тази злополука (както и още една аналогична, за която чух, но не получи гласност.)

              пп. Винаги стреляйте с предпазни очила, защото не се знае, кога може да има неприятна изненада.

              Коментар


              • #67
                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Много ви моля обаче да напишете годината на производство на армейският Калашников... Нали ще сравняваме едни и същи години едно и второ как и какво се е променяло през годините... В тази връзка който чете и има възможност да премери същият параметър на текущо производство армейски Калашник ще е много полезен... Освен това ще е добре да сложим една снимка с точните места за мерене за да бъдем прецизни.
                Господин Петров. Моля ви да зададете въпроса на г-н Ибушев " защо има толкова различни модели SLR - ри с резлични типове газови камери да видим какво ще ви отговори..", а това за тъйнаречения газов предпазител и въпросния предпазителен издатък на затворната рама ме навеждат на мисълта ... накратко г-н Ибушев се е преставил като политик, който си защитава продукцията на завода си. Аз сично пък моля да му зададете въпроса защо произвеждат цеви с вътрешни дефекти свързани с полагането или нанасянето на хромовото покритие на цевта...
                Май трябва да му изнеса една лекция на този политик как фунционират частите и маханизмите на АК, АКМ, АК74 и SLR че почвам да копая на место... Моляви да му предадете, че българина иска ловно оръжие което да е с качество на производство от преди 1989 година когато е имало военни приемчици и пропусканато на АК с такива три дефекта в цевта като тези на моя SLR ще изкарат този който я направил буквално враг на кумонизма или на родината....

                Коментар


                • #68
                  До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  Възможност за замерване на нов АК-47 и СЛР нямам възможност да направя, но поне тази вечер мога да мина през оръжейния магазин да замеря 3 броя нови ловни карабини, за да проверя какво ще бъде отклонението при тях.
                  В началото на другия месец ми свършва отпуската, а от там при пръв удобен за мен момент ще направя снимки на зачисленият ми АКС47 + някой замервания на цевта, като дебелина за да сравним с въпросния ловен ... Молбата ми е, към всички собственици на SLR - ри , които са чели тази тема и са писали по нея всики един след това да запише каква модификация притежава на SLR 95 ( чистия , чистия с дългата цев, стандартния с триделен дулен спирач или с дълга цев и дулен спирач ) , ; отделно тъй като завода производител си слага газови камери на него кавито му хареса да поясни каква е на неговия ( от АК 47 без отвори на нея , като предната антабка за закрепване на ремъка е нея, газова камера от АК74 с 4 бр. газови отвора или РПК - тази камера е по масивна от другите но основата и през която минава цевта е по къса ).
                  Забалежка: служебният ми АКС - 47 е от последното соц. производство и е с фосфатлаконо покритие, а фурнитурата е от оранжев на свят бакелит, който при малко по интензивен огън започва да пари неистово, а най- лошото е, че след това " зяпва", но това не е болка за умиралка, защото фурнитурата се подменя.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                    Ей го моя ,не знам от на кой АК чаркове е сбиран вие кажете,а иначе е с дълга цев
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                      Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
                      Ей го моя ,не знам от на кой АК чаркове е сбиран вие кажете,а иначе е с дълга цев
                      Ако твоя е с 4 бр. отверствия на газовата камера това значи че камерата ти е за РПК . Както казах съм виждалкакви ли не модификации .... Накратко януари ще взема шублера и ще замеря цевта на служебния и на личния + малко снимки на цевни кутии, части и механизми ... и ще видим кой е прав и кой е крив.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                        Да с четери отвора е ,два по два от всяка страна на камерата.Между другото се оказа че Калаша си пуца точно ,а грешката е в моя телевизор за което си посипвам главата с пепел и вече не обвинявам производителя но всичко вече е под контрол дай боже повече свинки

                        Коментар


                        • #72
                          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                          Първоначално публикуван от dulo Преглед на мнение
                          Да с четери отвора е ,два по два от всяка страна на камерата.Между другото се оказа че Калаша си пуца точно ,а грешката е в моя телевизор за което си посипвам главата с пепел и вече не обвинявам производителя но всичко вече е под контрол дай боже повече свинки
                          Като моя е.
                          Един познат, колега в работата и другар в ловната група има SLR95 , та колегата хвана да спори че цевите ни са били еднакво дебели но като замерихме установихме че на моя е с 2 мм по дебела от неговата на едно и също място.
                          Междо другото има пак камери дето са с 4 отвора но са за АК74, но точно твоя е за РПК по това което гледам на снимаката.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                            Колеги и имам слр-95 HMB. Напълно е възмойно със сърсем малко промени да го накараш да стреля на автоматичен режим .На схемата се опитах да начертая как точно с удебелената черта.Задното чукче се връзва с арматурна тел за вътрешната остова на предпазителя и се стяга с клещите. по този начин при натиснат и задържан спусък когато затвора е в задно положение и сведе ударника додолу той няма да се защипе със задната планка защото тя е издърпана назад. По този начин имате напълно автоматичен спусък и след стрелбата режете телта и всичко си е по старо му.Не коментирам използването на автоматичният режим .За подобренията по слр-а мога да кажа че ако слагате целеуказател някакъв е хубаво да се точкова монтажната планка т.к. тя е нитована и е възможна да се появи лек луфт който да мести стойката а от там и центъра на попадението.Аз на моя слр съм му сложил този сезон бързомер кобра и съм доволен. ето и малко резултати на 50 м.
                            Прикачени файлове
                            Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                            Коментар


                            • #74
                              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Няма такова нещо, аз досега не съм купувал оръжие което да е простреляно... (това което вие имате предвид)... Защото това не е грижа на завода производител, а на собственика. При това всеки трябва да си прострелва оръжието сам и според неговият маниер. Въобще в случая няма да ви давам примери с Арсенал, направо можем да говорим за бойно оръжие на Смит и Уесън което струва доста пъти над карабините на Арсенал. С перфектна "група" разбира се, но на 25 метра целеше точно един размер на мишената по-долу...
                              Всички мои нарезни оръжия купени нови( пистолет Арсенал 9х18, карабина Чз 513 .22ЛР, карабина Бърно98 .270Уин) са приведени фабрично към нормален бой с мех. мерници( пистолета на 25м, флоберката на 50м, карабината на 100м), като чешките оръжия имат и приложена мишена със заводската прострелка.
                              Не мога да си представя да си купя ново оръжие и то да бие някъде, но не и в центъра. Пистолета и карабината искат специална преса(скоба) за регулиране на мерниците и без нея е трудно( да не кажа невъзможно, защото чука прави чудеса) да се регулират.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                                Мишената която се прилага към оръжието показва единствено неговата групираност... не и прострелка с механичните му прибори... Това мое твърдение важи за оръжията които съм лично пробвал. Изрично съм уточнил, че не мога да твърдя че има някакво правило в случая... Имам 2 броя CZ .22lr и на двата механичните мерни прибори не бяха добре настроени... За останалите оръжия съм писал...

                                За прострелката съм съгласен, че е трудно за обикновеният потребител, но за целта си има оръжейни майстори пък и да не забравяме че само дългоцевни оръжия от нисък клас (в 99% от случаите) имат въобще механични мерни прибори...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X