Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

    Съобщих на автора за интереса към статията му.

    Вероятно ще пише по темата скоро.

    Коментар


    • #32
      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

      Имам СЛР-95 7,62х39 от 3 и половина години, като го взех на старо от приятел.
      До сега имам изстреляни около 2000 патрона, без да знам колко още са изстреляни преди това.
      Групата на 60 м. /прострелян е за чакало на хищници/ е 2 см. при заварена планка за оптиката. Стрелям само с Арсенал НР или бойни. В ловния форум има и снимка на групата.
      Ако ги сравнявам с АК /с който служих/ мисля, че СЛР-а е по-точен заради намалената стъпка на нарезите, което намалява живота на цевта.
      Нямам спомен за дебелината на цевта, но през 70-те години цевната кутия май беше щанцована и доста по-груба.
      Сега дават 15-20000 изстрела живот на цевта, което е пре... предостатъчно, ако се ползува само за лов и много, много повече от живота на цевите на редица производители на прехвалени ловни карабини. /Нещо този показател вече го няма в характеристиките им !!!/
      Патрони с СП връх по принцип не трябва да се стрелят с това оръжие, заради относително големия ъгъл на подаване на куршума към патронника и подбиването на оловния връх.
      Проблем на СЛР е нитованата планка, която общо взето мърда и това създава илюзията, че не е точно оръжие.
      До момента нямам никакъв проблем с СЛР-а, кефя се много на стрелбата с него и мисля да си го ползувам още много годинки !!!

      Коментар


      • #33
        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

        Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
        Съобщих на автора за интереса към статията му.

        Вероятно ще пише по темата скоро.
        Утре има малко ходене до Бургас и след това ще ви разкажа някой нещица за SLR- рите тъйкато аз съм човека който написа статията в Гънс.БГ
        Накратко колкото си го харесвам оръжието толкова и съм разочарован заради лошото качество или по точно липсата на качествен контрол... инак си стреля точно, а за това свидетелства факта че на 100 метра има групираност 3 см , което ми дава възможност де целя спокойно http://www.album.bg/tconiotconev/albums/97036/ и гилзи от ловна пушка.
        Междо другото г-н Ибушув ако предлагаше качество кавото се предлагаше в този завод от преди 1990 година оръжията им нямаше да имат равни...
        Да незабравим, че и тунингови части също могата да им донесат приходи.

        Коментар


        • #34
          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

          Не знам къкво е качеството на съвременното армейско оръжие произвеждано от Арсенал но в казармата цялото ми подделение бяхме с руски калашници сгъваем приклад модела с оребрената кутия и скосената цевна муфа освен с тях съм стрелял и с наше производство мога да кажа че руския беше определено по добър. Понеже обикновенно на стрелбите като старо куче стрелях с автомата на някой новобранец за да не чистя моя мога да кажа че цялата партида за разлика от наще са идеално заводски простреляни на център. Имам един приятел инженер който доста години е бил термик в Арсенал сега работи в института по металознание тия дни ще го помоля да сподели малко от знанията си тук лошото е че това което евентуално ще напише въобще не е хубаво.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

            Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
            .................
            Междо другото г-н Ибушув ако предлагаше качество кавото се предлагаше в този завод от преди 1990 година оръжията им нямаше да имат равни...
            Да незабравим, че и тунингови части също могата да им донесат приходи.
            Така да продължа с писането докъдето бях стигнал...
            Накратко искам да знаете, че от 7 годишен покрай баща ми, който също беше офицер, започнах да стрелям с АК 47.
            След като ме приеха въ ВВОВУ " В. Левски" първият ми автомат също беше АК47 с който служих първи курс, а от втори до завършването ми или общо 4 години бях с АК 74Н. Още с първата стрелба се влюбих в този автомат като ергономичност, баланс и точност на стрелбата, а по - късно имах възможност да видя и какъв поразяващ ефект има този дребосък, а така също и пробивност. Тъйкато много добре си знаех колко са ми ангелите дълги години се отказвах да стана ловец, но накрая се реших ..., а последствие изкарах курса и за подборен отстрел. Още докато карах курса започнаха да си задавам какава карабина да си купя, като същата исках да ми е по джоба ( Всички знаете, че служителите на МВР не се славят с големи заплати освен ако нямаш някой фирма на името на някой и тя да ти носи добри доходи или даси станал лошо момче) и за това се спрях на родното производство, на Арсенал SLR тъй като същото отроче бе и копие на АК, а с това оръжи е бях свикнал страшно много.
            Лично аз много исках да е точно копие на АК74Н и причината се дължеше май на сантименталност, към това оръжие, което за времето докато бях курсант никога не ме подведе или по точно исках http://www.arsenalinc.com/sgl20.htm и да е в калибър 5,56х45 мм защото същия се доближава по характеристики с този на 5,45 мм, а и на всички ви е известно, че в България е забранена продажбата на боеприпаси в този калибър. Използвайки връзките си покрай колеги се оказа, че този модел в България не се прави заради някой изисквания на служба КОС, отделно че SLR - те които се произвеждат в България са с ковано - фрезовани цевни кутии. като и да е се примерих, че няма да има това което искам, но поне исках да е оръжие което дасе доближава до моите изисквания. Междо другото покрай цялата тази работа започнах и да се будя за калибъра на оръжието ....

            Коментар


            • #36
              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

              Колега би ли написал или дал линк за твотя статия,доста ми е интересно

              Коментар


              • #37
                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                ............... Както и да е се примерих, че няма да има това което искам, но поне исках да е оръжие което да се доближава до моите изисквания, а те бяха да е с баланса на АК74Н Междо другото покрай цялата тази работа започнах и да се чудя за калибъра на оръжието ....
                .
                Понеже съм почитател на малкия калибър заради точност и поразяваш ефект исках да е в калибър 5,56 х45 мм, но след като разбрах каква е цената на патрона и поради липсата на някой аксесоари като 30 зарядни пълнители се отказах ( но да си призная честно сега съжалявам, но да се нядявам някой ден да успея да си взема оръжие в такъв калибър ...) и преминах на стари и изпитан 7,62 х39 мм.
                В крайна смека дойде деня да ида и даси закупя карабината... Осидох във фирмения магазин на Арсенал заедно с един мой бивш подчинен и все още колега, който ми съдейства малко т.е. като отида да има от търсения модел SLR 95LHMB. Влязохме заедно с този колега + синът ми. Веднага ми предоставиха търсения модел + още няколко, но взех точно запазения да го огледам. Разглобих го. Вътре беше тънко смазан с фабрична смазка. Погледнах вътре в цевта, но нищо невидях което да ме притесни и така си взех запазеното оръжие. След покупката направих една екскурзия на сина до вр. Шипка, а от там отидох на гости в колегата. Тъкато нямах търпение даго разгледам обстойно отново го разглобих и реших да протрия цевта зада и се полюбувам, но още при пъвото мое поглеждане направо побеснях, защото небях очаквал да видя в цевта наличието на три дефекта, а в книжката на оръжието имаше подпис и печат за качество на тяхното ОТК. Дефектите се изразяваха в следното: на около 5 см от дулния срез в едно от полетата имаше пъпка която бе образувана при нанасяне на хромовото покритие на цевта; точно срещу въпросната пъпка в една от браздата пък имаше нещо като язва т.е. там пък липсаше хром; ....

                Коментар


                • #38
                  До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                  Много добре започна, но на час по лъжичка.............
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                    Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                    .
                    .................Дефектите се изразяваха в следното: на около 5 см от дулния срез в едно от полетата имаше пъпка която бе образувана при нанасяне на хромовото покритие на цевта; точно срещу въпросната пъпка в една от браздата пък имаше нещо като язва т.е. там пък липсаше хром; ....
                    третия дефект бешече вътре повърхността на полетата и браздите небеше идеално гладка, а беше на леки вълнички. След като видях тези дефекти направо се ядосах и реших да върна оръжието т.е да им направя рекрамация, но колегата ме разубети защото се получавали големи проблеми ... Накратко реших да видя кава група ще ми даде при превеждането към нормален бой и тогава щях да го мисля. Тъкато неми се ще да преписвам ТТД на карабините SLR ще ви предложа директно адреса на арсенал където са посочени http://www.arsenal-bg.com/defense_po...56_7-62slr.htm
                    Принципа на действие на SLR - ра се основава на отвеждане на част ото барутните газове през специално отверствие в канала на цевта и действието им върху праволинейно движещо се бутало на затворната рама, която задвижва затвора на оръжието.
                    Главните части на SLR - ра са цев с дулен спирач ( при вариянтите 95 и 100 на които лисват абвреатурата LHMB и HMB дулен спирач няма.), цевна кутия,капак на цевната кутия , възвратен механизъм, УСМ, мерни прибори, пълнител и приклад с ръкохватака.
                    В предния край на цевта има разположен триделен дулен спирач, който е закрепен към цевта с две шпилки, като самия мантаж така е направен, че да не може да се поставя ПБС ( Прибор Безшумен Стрелкови ) или накратко липсва на дулния срез класическата резба която служи при бойния дасе закрепи предпазната муфа за дулния срез, прибор за стрелба са халосни патрони. След това следва основата на мушката, на която липсва фиксатора за закрепвана на шомпола, а така също и фиксатора на муфата. Следва газовата камера която може да се каже че при SLR - те е май се слага от различни модификации, като например от АК 47, от АК74 или от РПК. Накратко за мен най удачниса вариянтите които са за АК74 и за РПК защото на тях се намират отвествията за намаляване притока на изгорели газове към механиката на оръжието ... или образно казано нашия мил Арсенал си слага такива части които на тях им харесат или са им останали или пък са бракувани и не отговарят на стандартите за армески нужди. Тъйкато споменавам за газовата камера искам да знаете че газовата камера на модела SLR 97 с основата за мушката е взаимствана от АКС74У. Отделно пак на газовите камери липсва ухото през което се прекарва шомпола което е характерно за армейския ... Основа на мерника тя несе различава с нещо от тази на армейския вариянт. Цевта от вътре е хромирана и има 4 бразди и 4 полета.
                    Цевната кутия е изработена чрез характерния за АК47 метод чрез коване и фрезоване. В предният и край е закрепена цевта, а в задния има едно витло за закрепване на приклада ( при армейският вариянт въпросните витла са две ). Погледната от доло цевната кутия по нищо несе различава от тази на армейския вариянт, но погладнеш ли вътре ти става ясно, че разликите са малки , но всичките до една значими. За целта ще ви изброя разликите : Липсват отвори за оста на атоматичния спусък; отделно от дясната страна вътре на дясното направляващо ребро липсва изреза за лоста на авто спусъка; има и еще една разлика и тя е детайла който играе нещо символично като рампа за патрона е нитован , а при армейския вариянт си е едно цяло с цевната кутия или така си е фрезована.
                    Капака на цевната кутия с нищо несе различана от този на АК 47.
                    Възвратния механизъм е "тръбен тип" : ами тук нашите оръженици са икономисали материял и операции защото при бойния тръбичката с задния край си бяха едно цяло , а сега задния край си е отлят , а тръбичката на направляващото стебло е допълнителоно поставена.
                    Газовата тръбичка : разлика при нея няма тя си е стандартна за АК единствено по специфично е, че ако камерата има отвори тръбичката няма да има и обратно. Както казах по горе по добре е отворите даса на камерата...
                    УСМ : той е значително опростен за сметка на сигурност на оръжието. липсва автоматичния спусък с лоста на автоспусъка и неговата ос. Липсва и пружината за авто спусъка. Леко е преработено и чукчето и запъвача за единичен огън. Тези преработки са направени оръжието дане може да се преправя на оръжие което да може да стреля на редове. Точно това опростяване за мен е опъсто особенно когато се стреля с патрони на които куршумите са с остър мек връх. Накратко ролята на атго спусъка е ролата на автоматичен предпазител който разрешава на чукчето да удари ударника когато затвора напълно е заключил цевта на оръжието.
                    Мерника си е стандартния като на бойния .....
                    Самото привеждане на оръжието го направих с армейски патрони с тегло на куршума 7,9 грама и точно по тази причина избрах да стрелям с патрони които са близки по характеристики и да ги има в магазинната мрежа. Първия патрон е на http://www.arsenal-bg.com/defense_police/7,62x39.htm първия от ляво на дясно , който е без стоманен сърдечник - има страхотна точност. Другия на който се бях спрял бе на http://www.sellier-bellot.cz/rifle-a...12&product=522 , последните два на Първи партизан. Та самото привежадане го направих на 100 метра по армейска мишена №4 стрелях легнал с подпряно оръжие , като мерната точка бе в основата на черното като СТП трябва да е 24 см над МТ. Започнах да стрелям на серии от по 4 патрона ... като групираността ,която постигнах бе 3-4 см. Същата групираностпостигнах и с ППУ но от вида на който куршума е с оживална форма и полуоблечен. При стрелба с ППУ дето са с остър мек връх групата беше под всякаква критика като прехвърляше 25 см. При селиера групата беше 20 см. Междо другото при селиера напарвих един номер, като премахнах мекия връх и и групата от 20 см я свих на 7 см.
                    Междо другото когато стрелях съсППУ - то дето е с мек остър връх ми направи задръжка или по точно забелязах, че затворната рама не е в крайно предно положение и помогнах с ръка ... след изстрела разглобих оръжието и установих, че на задния ляв упор на цевта се бе наслоило олово и пречеше на затвора да дозаключи....
                    За почистването няма да ви казвам ...
                    Покритието на оръжието е фосфат лаково, което сравнено с това на армейските е жив зян ( проговорих на китайски). Междо другото това покритие ако се нанесе правилно същото е по здраво и надежно от оксидацията.
                    Ако има нещо питайте защото има още неща ...
                    Последно редактирано от ORKA_71; 08-12-09, 22:27. Причина: допълване на текста...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                      Много добре започна, но на час по лъжичка.............
                      Извинявам се но има и други в къщи дето искат да седнат ка компа, а на сина немога да откажа.....

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                        Остатъка от статията смятам да не я преразказвам, че почнали буквално ще им изкарам бая кирливи риза на Арсенар и г-н Ибушев, но за капак мога да кажа, че водещият издатък на затвора който се движи във фигурният изрез на затворната рама се подби леко защото някой хора май не са учили нукой науки т.е. страната на издатъка трябва да ляга цялата вършу страната на изреза ..., а примоя е върха ляга вършу цяла страна и е нормално да се подбие.
                        Бих искал да кажа, че ако капиталиста Ибушев спазваше технологията и качеството от преди 1989 - 90 година това оръжие щеше да е като швейцарски часовник.
                        междо другото на моя нама проблеми с плочката дето е за монтиране на оптически прибор, а най подходящ за тази цел е само бързомер като се има в предвид вида на патрона. Лично аз препоръчвам да е ПК-А на беларуската фирма " Зенит" . Е налагасе лека преработка на ключалката,но това не е болка за умиралка.
                        Ето да видите как си тунинговах моя хубавец http://www.album.bg/tconiotconev/albums/115814/ с който целя http://www.album.bg/tconiotconev/albums/97036/ .
                        П.П. Калаша ми няма никави оптически прибори. Чисто и просто добре съм си научил урока навремето в училище и го изцедих до мах.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                          Уважаеми колеги, темата е много сериозна и това налага и съответното отношение към всички страни. Още в началото ви информирах, че изпратих официално запитване до завода във връзка с дискутираното тук. Днес получих официалният отговор който прилагам, като прикачен файл.

                          Използвам случая да благодаря на г-н Ибушев, директор на завода за отговора и държа да отбележа, че точно такъв диалог ще бъде от полза за всички. Надявам се и за в бъдеще да го продължим в този дух, сигурен съм, че всички ние заедно, ще се радваме името на оръжията Арсенал да бъде синоним за качество и сигурност.

                          Междувременно се консултирах с водещи специалисти, които потвърждават тезата на Арсенал. При изправно оръжие не може да бъде произведен не санкциониран изстрел. В завода няма възможност за производство на оръжия с различно качество, поточната линия е една за всички оръжия. Единствено ловните карабини обаче минават специална проверка за точност...
                          Прикачени файлове
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #43
                            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                            След прочитане на писмото, чието съдържание нямам намерение да коментирам, си задавам един резонен въпрос, а именно: Защо от Арсенал 2000 АД решиха да заменят за своя сметка конструктивно невъзможнния да се взриви СЛР на Андрей Николов (Jose) от гр.София?
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                              Аз съм запознат с този случай, ако бях на мястото на завода също щях да го сменя... Но това нищо не означава освен добро отношение... При подобен случай американски производител направи същото... А там не е като да нямат пари за адвокати... Въпрос на отношение към клиента...

                              А от всичко написано, прочетено и консултирано, убедено мисля, че тази ловна карабина не бива да се експлоатира с патрони с открит оловен мек връх..., оригиналният боен автомат Калашников също... Това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #45
                                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                                И за фабричната прострелка не съм съгласен ей го моя чисто нов пък бие много носко

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X