Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

    Напълно възможно е колегата да е прав за разликите и нарочните отслабвания за оръжието... По този повод зададох и писмено въпрос, ще изчакаме отговорът. Междувременно обаче ще кажа, че моята информация е точно обратната... Пак е по подобни канали но в никакъв случай не твърдя че е достоверна. На мен са ми обяснявали, че ловният вариант се прави с подбирани цеви които са най-добрите от военно производство. При военното производство качеството е било в пъти по-ниско... Така се твърди. От промените които са правени се твърди, че основно са за да позволява презареждане с различни патрони, нещо характерно за ловните оръжие. В тази връзка е увеличено времето за презареждане за сметка за по-широкият диапазон.


    Пак твърдя, нямам никакво сериозно доказателство освен това което са ми казвали или пък съм намирал по чуждите форуми... Между другото е неоспорим факт, че всички тунингови разработки на база Калашников в САЩ се правят изрично с части и елементи произведени от Арсенал...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 01-12-09, 16:24.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

      За нашето родно производство (независимо дали оръжейно или някакво друго) е характерно, че продукцията която е за претенциозни чуждестранни клиенти е на нужното ниво. Просто хората не ядат пасти, а плащат и гледат какво купуват. Съответно правят рекламации и отказват цели поръчки. Обаче всичко което не отговаря на стандарта или има някакви отклонения се насочва към вътрешния пазар.
      Ако на американец му се взриви пушката в ръцете следват едни викове до бога, съдебни процеси, антиреклама, санкции и т.н. В България обаче никой не ти обръща внимание. Ако някой реши все пак да ти отговори, то ти казват, че това е невъзможно, защото "не е пушка, не е лък, той е правен в Казанлък", ние правим най-добрите Калашници и те не могат да гръмнат при незаключил затвор. Просто това е абсолютно невъзможно. Да, да, ама не - както казва Петко Бучаров. Аз лично видях един такъв "невзривяем".

      За съжаление е факт, че даваме на американците едни качествено произведени оръжия, а за собствените си потребители оставяме боклука, брака, спестените материали и т.н. неща, които никой не ги иска.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #18
        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

        Да се подбира от основното производство и да се праща на разни посоки го разбирам. Но от друга страна да се правят специално отслабени цеви с различна стъпка и дебелина само за българският пазар, честно казано ми се вижда много скъпо... Ще трябва явно да се съберем с няколко карабини, шублер и микромер и да проверим тезата...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Да се подбира от основното производство и да се праща на разни посоки го разбирам. Но от друга страна да се правят специално отслабени цеви с различна стъпка и дебелина само за българският пазар, честно казано ми се вижда много скъпо... Ще трябва явно да се съберем с няколко карабини, шублер и микромер и да проверим тезата...
          И понеже Дупница е между София и Шумен нека проверките започнат у нас. Чакам ви в удобно за вас време. А за начало снимки, както предложих по-горе.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #20
            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

            Да, едни хубави и добре направени снимки ще дадат насока кои точно карабини да сравняваме... и действаме... Също така чакаме и официално отговор...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

              Колегата Пауноф е прав според мен - цивилното производство на Арсенал за българския пазар е значително по-некачествено от военното.

              Стрелял съм със щатен АКС-47 и СЛР-95 и разликите са очевидни.
              АКС-47 е по-добре изработен.

              Цевта на СЛР-ът с който стрелях имаше фабрични дефекти, а болтът й се подби леко след около 2000 изстрела.

              Един колега от динамичните стрелци наистина имаше инцидент с неговия СЛР - патрон се възпламени при недобре заключен затвор.
              Подобен инцидент едва ли би бил възможен с армейски АК поради автоматичния УСМ.

              Въпреки горното мисля, че за цената си СЛР е добро оръжие.
              Хиляди ловци го използват във всякакви условия с минимум проблеми.

              А че има по-добри (по-точни, по-надеждни, по-удобни) оръжия от ловния Калашников от Арсенал - така е.
              Но на каква цена?

              Коментар


              • #22
                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Да се подбира от основното производство и да се праща на разни посоки го разбирам. Но от друга страна да се правят специално отслабени цеви с различна стъпка и дебелина само за българският пазар, честно казано ми се вижда много скъпо... Ще трябва явно да се съберем с няколко карабини, шублер и микромер и да проверим тезата...
                Официален отговор надали ще има. Просто това не е в стила на арсеналци. Дори и да се получи такъв, то той едва ли би отговарял на истината и реалността. По тази причина и аз залагам на микрометрите.

                "Отслабени" цеви не се произвеждат "специално" за българския пазар. Специалните поръчки се произвеждат основно за Щатите. Това са лимитираните серии от по 200бр. При тях наистина качеството е на световно ниво и си заслужава човек да притежава такова оръжие, въпреки по-високата цена. Останалата продукция предлагана от Arsenal Inc Las Vegas отговаря на военните стандарти за качество. Американците ценят оригиналния продукт, такъв какъвто той се е наложил с времето. Затова подлагам под въпрос тезата, че първата щатска поръчка на Арсенал е била подобие на SLR-97 Lux.

                Отделно за българския пазар се произвежда продукция със значително занижено качество. Сплавите които се използват за направата на цевите са различни - какво им е съдържанието не знам и не мога да кажа, това си е фирмена тайна. Тънкостенни за пестене на материал и съответно на пари. По-малка стъпка на нарезите - с каква цел? По-добро стабилизиране на куршума в полет? Нима оригинално той не е достатъчно стабилизиран? По-висока точност и групираност на попаденията? Едва ли - сравнителната практиката сочи други резултати. Дали случайно няма отношение към износването на цевта?
                След гледката на взривения СЛР вече имам съмнения и относно материала използван за цевната кутия. "Оксидацията" на новите СЛР също няма нищо общо с това на първите SA. И т.н. и т.н. Просто са много разликите. Хората гонят ниска себестойност и от това естествено страда качеството. Интересно защо още не са почнали да щанцоват, а продължават да фрезоват цевните кутии. Но всичко с времето си.

                Въпреки всичко написано и както спомена Vimpel българските "ловни калашници" си остават една добра алтернатива за пробитите джобове на българските ловци. Просто ако трябва да избирам между една стара SA-93 и един нов SLR, то със сигурност ще избера първия вариант.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #23
                  До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                  Стана мазало.Плюене типично по нашенски.Аз бих ти препоръчал да си вземеш руски Калашник тогава ще разбереш какво е " качество " Имал съм възможноста да сравнявам български, руски, сръбски, унгарски и румънски. Бойни. Следя и ловните на Арсенал откакто започнаха да ги произвеждат.Да казвам ли резултати от тестове и използване в чия полза са? Този последният СЛР го експлоатирам доста интензивно от 5 г. и като изключим изконният проблем с планката за мерни прибори, никакви проблеми.СА-то ми беше доста по-куцо и проблемно, затова се и разделихме с него.Може би съм бил карък
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                    Не, не плюя българското. Яд ме е че гадните янки отново получават най-доброто, за сметка на нас българите. В България също има пазар за качествени стоки и аз лично бих дал повече пари за един екземпляр, който да бъде на нужното ниво. Цял свят ни цака като си пробутва боклуците, а за капап и нашите производители правят същото. Не знам дали аз съм патриот, обаче от Арсенал и други подобни със сигурност не са.

                    А за нивото на руското качество е ясно. Там въобще спор няма.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      ....... На мен са ми обяснявали, че ловният вариант се прави с подбирани цеви които са най-добрите от военно производство. При военното производство качеството е било в пъти по-ниско... Така се твърди. ...........
                      Логично е да е така. Все пак цивилният клиент купува 1 бройка и то на доста по-висока цена, а не контейнер по 100$ парчето. Макар че арсеналци не са от най-логичните.
                      За американския пазар е нормално ситото да е по-фино. Там цивилните продажби сигурно са повече отколкото купува една малка страна във военно положение. А Арсенал е ТМ под която се продава АК в САЩ.

                      Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                      ...
                      Един колега от динамичните стрелци наистина имаше инцидент с неговия СЛР - патрон се възпламени при недобре заключен затвор.
                      Подобен инцидент едва ли би бил възможен с армейски АК поради автоматичния УСМ.

                      ....?
                      А това е основният недостатък на СЛР-а. Заради умниците от служба КОС и преработката на УСМ, е направен компромис със сигурността на оръжието. Бих казал, че в това отношение, пушката става дори опасна.

                      Преди няколко месеца имаше страхотна статия за СЛР в GUNS.BG . Ще взема да я снимам/нямам скенер/ и да я пусна тук.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        ...
                        Преди няколко месеца имаше страхотна статия за СЛР в GUNS.BG . Ще взема да я снимам/нямам скенер/ и да я пусна тук.
                        Колега, мисля, че по-добре да не публикувате тук сканираната статия.
                        Вероятно ще има нарушение на авторските права на списанието.

                        А и авторът на статията е мой приятел.
                        Ако Ви интересува нещо конкретно за АК в разновидностите си - сигурен съм, че би Ви отговорил с удоволствие.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                          Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                          Колега, мисля, че по-добре да не публикувате тук сканираната статия.
                          Вероятно ще има нарушение на авторските права на списанието.

                          А и авторът на статията е мой приятел.
                          Ако Ви интересува нещо конкретно за АК в разновидностите си - сигурен съм, че би Ви отговорил с удоволствие.
                          Не виждам нищо лошо в такава постъпка. И не вярвам авторът да е против. Ще стане по-известен. Аудиторията тук е огромна, даже и в този раздел на форума. Целта е образователна.

                          Но нека Венци Петров да каже.

                          А относно информация за АК и СЛР за себе си съм изяснил нещата.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                            А и авторът на статията е мой приятел.
                            Ако Ви интересува нещо конкретно за АК в разновидностите си - сигурен съм, че би Ви отговорил с удоволствие.
                            [/QUOTE]На човек имащ мен за приятел не мога да откажа нищо. Така че, да ти предостави статията в електронен вариант за да не качваме тука вадещи очите сканирани копия.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                              Наистина не е редно да се публикува тук нещо без неговият автор да е изрично разрешил. Но ако авторът пожелае ще е повече от добре дошъл.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                                Авторът на статията наистина е много вещ по темата, особено когато става дума за армейските варианти на АК. Смятам, че форумът и неговите потребители ще спечелят много полезна информация ако въпросният човек реши да пише тук.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X