Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery V8 "окуця" след лифта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery V8 "окуця" след лифта

    Та колеги, и аз да задам един глупав може би въпрос.
    Възможно ли е след лифт с амортисйори и пружини, да ми поомалее колата също така и смених гумите с по високи но по тънки/преди 235/75/16.
    Сега 7.0/16/та сега като му дам газ имам чувството, че колата е по тромава и с доста по голям разход
    п.п. Утре ще я водя на чичко доктор да я види дали не е от това че сложих спортен филтър, и махнах катализаторите.
    И друго, дали някоЙ знае автоматика има ли спортен режим, и ако да как да го пусна.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:07.

  • #2
    До: Диско V8 окуця след лифта

    Ами възможно е да е от гумите - аз бях на Ферозата с 195/80/15 Кобри и с 255/60/15 General - бяха еднакво високи и ми харчеше почти еднакво.Сега я качих на 235/75/15 Lassa Competus и разхода скочи с над 2 литра/100км. Тия са с 6 см. по-високи и колата стана значително по-тромава, за сметка на височината.

    Коментар


    • #3
      До: Диско V8 окуця след лифта

      Какво ти е диското? Коя година? Ако е 1 - гумите са нищожно по-големи и са максималко допустимата ширина от завода производител /205/80/16 или 235/70/16/. Аз съм с автомат, но дизел и не знам да има спортен режим. Направо при мен си няма. А този двигател трябва да врътне доста по-големи гуми с лекота.

      Коментар


      • #4
        До: Диско V8 окуця след лифта

        Диското е 1 96г мотора си ги вЪрти безгрижно, но няма я предишната мощност която се усещаше при набиране. А относно гумите мисля, че макса е 7.5/16 тия са много тънки. Автомата се държи малко неадекватно при ускорение, при всичките ми опити не мога да го накарам да влезне в по-високи от 4.5к обороти, таман да се развЪрти и пуска направо по две нагоре.
        За това питах за спортен режим, но маЙ ще се търси ръчна скоростна кутия.
        П.п Така се получи, че му направих шнорхел смених му филтЪра сЪС спортен.
        Махнах катализаторите и сложих гумите и лифта едновремено, и сега не знам от кое е.
        А относно разхода 110 мили с повече от половин рЕзЕрвоар.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:12.

        Коментар


        • #5
          До: Диско V8 окуця след лифта

          Нищо има нема на гумите- все още са малки. Оправи си центровката на запалването. Особено ако е инжекциона и го караш на газ.

          Коментар


          • #6
            До: Диско V8 окуця след лифта

            И напиши откъде си, че с тоя разход в мили звучиш задгранично, ама много задгранично. И още нещо - да слагаш ръчка не е ли "дявол на магаре"? Съединител, педал, знам ли какво още... И слушай Лазар!
            P.S. Провери си нивото на течността в автомата.

            Коментар


            • #7
              До: Диско V8 окуця след лифта

              Нямам газ, даваше ми превъзходен разход преди това даже никой не ми вярваше като кажех цифрите. Сега нещо маЙ скапах и разхода отиде в небето а вървенето по дяволите дано утре чичко доктор намери кво е.
              От Бургас съм ама ми е англичанче Диското.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:13.

              Коментар


              • #8
                До: Диско V8 окуця след лифта

                И сметни с колко по-малко ти показва километража.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Диско V8 окуця след лифта

                  Ами не е голяма разликата +/- 5-6 мили

                  Коментар


                  • #10
                    До: Диско V8 окуця след лифта

                    И колко гори сега?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Диско V8 окуця след лифта

                      Ами над 30 по мои сметки

                      Коментар


                      • #12
                        До: Диско V8 окуця след лифта

                        Първоначално публикуван от deqn5181 Преглед на мнение
                        ......../преди 235/75/16 сега 7.0/16/..........
                        7.00R16 е по-висока от 7.50R16. А и предполагам, че новите са регенерат и при това положение няма начин да не се усеща осезателна разлика. Да не коментираме, че разходът е по висок ама не за 100, а за 110км./примерно/. А като споменем макс. въртящ момент при бензинките, че е над 4000 оборота, всичко си идва на мястото. Докато развърти имаш време да си мислиш за центровка и чип.
                        Я да уточним марките на старите и новите гуми.
                        Само един пример с 200тди:
                        205R16 Mishelin- 10 l/100
                        7.00R16 Malatesta 13-14l/100,
                        статистика, обаче не е коректна.
                        Мерих и обиколки, но вече съм забравил, така че ГПС-а и газ. Изследователска работа.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Диско V8 окуця след лифта

                          Ами аз имах впредвид за 100 мл за 110 с разликата в км да са 190.
                          Резервоара е около 90лит. на мен ми липсва повече от половината почти 2/3 преди това ми гореше 15-18 градско с асвалтовите гуми, а тези са Федима, не знам дали са регенерат.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:14.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Диско V8 окуця след лифта

                            Първоначално публикуван от deqn5181 Преглед на мнение
                            Ами аз имах впредвид за 100 км за 110 с разликата в км да са 120 резервоара е около 90лт на мен ми липсва повече от половината почти 2/3 преди това ми гореше 15-18 градско с асвалтовите гуми а тези са федима не знам дали са регенерат
                            15-18 л/100км градско е под каталожните данни,да не бъркаш нещо...
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от бат'Марто; 30-11-09, 21:45. Причина: добавяне на снимка
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              До: Диско V8 окуця след лифта

                              Не знам значи аз си го смятам от зареждане фул до фул, значи градско ми даваше такъв разход при кротко каране, като го мачкаш не искам да знам там ме е страх да засека но при нормално каране на 100км/не мили/ми даваше макс. 18л сега отиде на над 30 и омаля за тва се смутих, все пак за първи път карам ЛандРоувар та реших да се допитам.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-09, 10:15.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X