Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LandRover Defender

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LandRover Defender

    Интересен проект на Rover. Конкретно за филма Tomb Raider бяха произведени две машини а в последствие компанията обяви че продава лимитирана бройка - мисля че 1000 които до голяма степен приличат на тези от снимките. Всяка машина имаше уникален пореден номер и табличка с името на модела.










    VPetrov.photography

  • #2
    Defender с редукторни мостове

    Това са снимки на LandRover Defender LR110 с монтирани редукторни мостове.
    Гумите са 36" а другият Defender е същият модел но с обикновени мостове и стандартни гуми.






    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      a originalnite gumi na rover-a kakvi sa po razmer i prodavat li se v BG-q i kolko se uveli4ava kliransa sled montirvaneto na reduktorni mostove

      Коментар


      • #4
        Гуми

        Размера на оригиналните гуми варира в зависимост от модела но като диаметър са почти еднакви и са 31".
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          amiii v momenta e s 225/85/R16 no sa po niski ot normalnite i poneje otdolu ima nose6ti gredi po 20-25sm i zadniq diferencial pada po nisko i prohodimostta se ponijava 31 tva na kakuv razmer otgovarq

          Коментар


          • #6
            Размер...

            Проблемът е, че нямат точен размер, който да отговаря на метричните размери, с които ние сме свикнали. Но гумите, които вие посочвате са с приблизително такъв диаметър: 225/85/16 са 79 см или 31.1".

            Имайте в предвид, че тези размери ги определям чрез калкулатор, но той не отчита това, че всеки модел гума има разлики, които могат реално да променят физическия размер с до 1"
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Имам 1 въпрос, тъй като карам диско, което в общи линии е много сходно с дефендъра, има ли начин да му се сложат редукторни мостове?

              Коментар


              • #8
                не можаха ли за колежката Lara Croft да сложат едни редукторни мостове тия пичове от LR - като ще е филм поне да е истински
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от nasov
                  Имам 1 въпрос, тъй като карам диско, което в общи линии е много сходно с дефендъра, има ли начин да му се сложат редукторни мостове?
                  Nasov,

                  По-скоро правилният въпрос според мен е "Има ли смисъл....?". Най-вероятно има начин/ технология, тъй като оригиналните мостове на Дифендър, Диско 1 и Рейндж Ровър Класик не се различават. Все пак, не съм чувал за Ленд Ровър (с изключение на Дифендър) с редукторни мостове, може и да има..

                  Въпросът е, че за цената на два моста ще можеш да купиш още няколко Дискавъри-та (със забележки) и да основеш първата у нас морга за части за Ленд Ровър..

                  Коментар


                  • #10
                    Моят вапрос си е по-скоро принципен. Чудех се дали е тейнически изпълнимо, както и дали е реално да не се сменя целият мост ами само да се добавят редукторите<ако не бъркам термина>. Най-основният ъпгреийд, който ми предстои на този етап е да преместя амортисйора на предната кормилна щанга, както както е при дифендъра.

                    Коментар


                    • #11
                      окачването на дифендера е по различно от това на диското, както е различно шасито и куп други неща, даже и раздатъчната кутия е друга. тия мостове най - вероетно е възможно да се сложат на диско но ще има куп проблеми за решаване и ще трябва струг

                      лошото е само, че ще струва мнооооого пари и според мен не си заслужава, а на всичкото отгоре нормалния дифендер е висок около 2м, с тияа мостове и гуми става доста по висок отколкото широк, става като таборетка, даже като столче за бар

                      гумите на дифендера стандартно са 235 85/16" ако е с алуминиеви джанти или 85/16" с стоманените, което е нещо между 205 85/16" и 215 70/16", по големите гуми на стоманените джанти нестават защото нямат офсет и стърже в носачите
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Вижте материала на Кирасир на тая тема
                        http://www.off-road-drive.ru/index.php?link=152217
                        Виждал съм в нета същото нещо да е правено и от ентусиасти в Малайзия и др. страни. Интересно ми е дали не могат да се ползват редукторни мостове от УАЗ а не от Волво, защото на око Дифендър и УАЗ не се различават много по ширина а и по тегло
                        [url]http://ftp.domainbg.com/rocko/[/url]

                        Коментар


                        • #13
                          проблема с "насаждането" на мостове от други коли е обикновено в това, че мястото кадето излиза пиниона не е едно също на всички, особено на предния. този проблем почти е невъзможно да се реши, а след това следват други, такива като захващането на носачите, пружините и тн.

                          а това от материала на Кирасир не е точно дифендер, част от купето е от дифендер, сигурно и част от шасито, но другото си е правено специално за случая и събирано от други, но ефекта определено ми харесва
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Едно от най-популярните решения е Toyota Landcruiser върху редукторни мостове от УАЗ. За Дискавъри нямам идея дали е възможно, но дори и да, е ще да е доста работа, от която не е ясно колко смисъл ще има...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Не си прав го го го, диското почти не се различава от дефендера в окачването до кам 2000г. а шасито е 100" место 90" или 110".
                              Зачудих за мостовете, стана ми интересно, но то е ясно, какви са + и - от тая работа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X