Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LandRover Defender

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от go go go
    окачването на дифендера е по различно от това на диското, както е различно шасито и куп други неща, даже и раздатъчната кутия е друга...
    Да, има минимални разлики, но са аблсолютно несъществени.. Раздатъчната кутия на Дискавъри 1 и Дифендър, както и на Рейндж Ровър Класик е една и съща (LT230) с различни индекси (Q, T, R...), защото числата са различни.

    Първоначално публикуван от go go go
    ...гумите на дифендера стандартно са 235 85/16" ако е с алуминиеви джанти или 85/16" с стоманените...
    Не е ли 7.50/ 16 със стоманени за '110'? И те май са по-височки от 205/85/16..

    Първоначално публикуван от VPetrov
    Едно от най-популярните решения е Toyota Landcruiser върху редукторни мостове от УАЗ. За Дискавъри нямам идея дали е възможно, но дори и да, е ще да е доста работа, от която не е ясно колко смисъл ще има...
    В Латинска Америка се срещат Ленд Ровър Серия 2, 2а и 3 с мостове от Уаз. В България също съм виждал ЛР Серия 2а с мостове от Уаз, но мотивите за това насаждане тук (в БГ) са други..
    Последно редактирано от Lazar; 04-02-08, 14:26. Причина: добавяне на препратка

    Коментар


    • #17
      за гумите е трудно да се каже коя е по - висока, зависи от производителя от шарката и куп работи, имаме няколко комплкта от този размер и всички са различно високи

      а за разликите между диско и дифендер първо казвате, че се различават, дължина на базата /шаси/, окачване, силово предаване и т. н. после казвате, че са еднакви. частите за ремонт на диференциалите, скоростите, раздатката, та даже от части и двигателя са различни за различните модели, особено за по новите такива.

      за тунинговането на ленд ровер, като цяло англичаните са решили проблема, като са създали някакаво тяхно подделение, което се занимава с това и може човек да си поръча там тунинг, какъвто си поиска, друг е въпроса колко струва

      слагането надруги мостове от каквото и д абило е само въпрос на желание и възможности, някаде из нета видях Г класа с мостове от унимог
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от go go go
        за гумите е трудно да се каже коя е по - висока, зависи от производителя от шарката и куп работи, имаме няколко комплкта от този размер и всички са различно високи
        Да, исках да поясня, че размера за D110 с метални джанти като стандарт е 7.50/16 и обикновено това са Michelin ZXL (не съм сигурен за точното наименование, бях писал за тях тука, но ме мързи да търся)..

        Първоначално публикуван от go go go
        ...а за разликите между диско и дифендер първо казвате, че се различават, дължина на базата /шаси/, окачване, силово предаване и т. н. после казвате, че са еднакви. частите за ремонт на диференциалите, скоростите, раздатката, та даже от части и двигателя са различни за различните модели, особено за по новите такива...
        Аз не съм твърдял подобно нещо.. Естествено, че като дължина на шаси са различни, но пак казвам, като говорим за Дискавъри 1, Рейндж Ровър Класик и Дифендър 90 и 110 (последния в периода 1992 - 1998г.) - няма никакви разлики в двигатели - 200tdi и 300tdi (изключая VM, който е само при Рейндж), в скорости LT77 и R380 и раздатка LT230.. Има малки разлики при бензина V8 и като цяло разлики във разположение най-вече на моторите (mounting points) и разни други дребни такива..

        Коментар


        • #19
          някой карал ли е дифендер с лифт на окачването. имаме един от късите и тъй като вози ужасно, мислим дали да не му сложим някакво тунинг окачване и дали ще започне да вози по нормално. ползвамего най - вече за превоз на хора из най - затънтените краища на родината и там има много дупки пътищата са лоши, хората дето се возят отзад искат да напускат
          drive alive

          Коментар


          • #20
            А аз пък сега трябва да си преместя кормилният амортиьор отпред, както е при Дефендър-а. Ето това е 1 от характерните разлики, при Рейндж Ровър и Дискавари той се намира ниско долу зад предния мост по дифа, а при Дефендъра ие на 1-вата кормилна щанга зад бронята и защитата.

            Коментар


            • #21
              не е само от амортисьорите, удря яко на тампоните, а от там скоростната кутия се блъска в тунела. тъй като колата е в гаранция питахме представителя и от там казаха "това е нормално карайте спокойно" пък на мен не ми се струва нормално
              drive alive

              Коментар


              • #22
                оо за да не удря на тампоми трябва 2" лифт ...

                и смяна на носачи... по дълги пружини и шокове...

                При мен вози много яко, но се е случвало да удря на тампони, просто хода на сгъване <а и на разгъване> не е голям.

                Коментар


                • #23
                  значи трябва да помислим сериозно за лифт, само немога да си го представя тоя дифендер 90 още по - висок и също толкова тесен и къс, сигурно ще е като сполче за бар
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    1.25-2" не е много, а и леко по-широки гуми, няма да е проглем. Само печелиш ход на окачването, но реално не се дигаш с много, 5-7 см...

                    Коментар


                    • #25
                      Ако го вдигнете, вътре съвсем няма да се стои. Тампоните са за това, да удря на тях като стигне до края, ама чак да блъска агрегатите в пода хич не ми се вижда нормално. Това по-прилича на умрели пружини. Може и амортисьорите да са свършили.

                      Коментар


                      • #26
                        То аз смених предните аморисьори и определено стана много по-стабилно и меко... Но, според мен повдигането с софт пръжини и яки аморисьори, които да могат да се нстройват колко меки да са няма да навреди на возията. Незнам де не сам пробвал. Бих казал, че диското вози удивително меко. Удрянето по тампоните не си е работа и ако може да се избегне е за препоръчване. Просто оригиналните пружини са доста къси и с кратък ход...

                        Коментар


                        • #27
                          Че представи си махало, кво като е обърнато. Задните седалки са едва ли не на върха на колата. Като я вдигнеш амплитудите се увеличават и става по-зле. Освен това историята с усещанията от возенето е различна за шофьора и за пътниците. Ти си стоиш в мазето, подпираш се на геврека, и виждаш всяка дупка и камък, и винаги знаеш кога и накъде ще удари. А всички други просто подскачат кат дини в каруца и хич не се сещат да се кефят че колата ти била толкова могъща, и глей брато от къде минахме ръзиъш ли, ебати кефа и вобште!) Що мислиш че и най-мързеливото куче все тича покрай каруцата, и никога не ще да се вози?
                          Не бе, не се е скарало с коня, аз ги питах)
                          А за тях ще е съвсем лошо, твойта кола е с дълга база, а те искат да оправят късия дифендър, той си е почти квадратен ... Само Нивата е по-къса от него.

                          Коментар


                          • #28
                            тя колата е съвсем нова на 10000 х км, купиме я в края на миналата година, вече съм почти обеден, че колата така си е измислена, а ние сме някакви глезльовци, но като се кача отзад и се раобеждавам
                            drive alive

                            Коментар


                            • #29
                              )) Проверете я разбира се на тръскачката за ресьори-амортисьори, ама тогава сигурно ще излезе номера с псето и каруцата Аз и на най-лъскаво такси се возя само като се намотам кат маймуна, ама това от немай къде ...) Докато мога си припкам отстрани, животеца си е един ...))
                              С читави пилоти се возя, ама това е друго, крастата е ъъъ ... добре бе, кожна болезъ! В аптеката ми казаха: Марш у лево бе господине, додет ти говорим на вие!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X