Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за Haldex система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всичко за Haldex система

    Здравейте, от един месец съм собственик на автомобил с Haldex 4х4 задвижване. Като концепция колата е доста далече от оф-роуда, но се надявам тук да получа компетентни мнения и съвети относно задвижването.
    Като цяло ако може да споделите мнения за системата, надеждност, плюсове и минуси и т.н.
    Другото което ме интересува е дали трябва да правя някакво обслужване или ако нямам проблеми просто да карам?

  • #2
    До: Всичко за Haldex система

    Сменя се маслото на куплунга,ако не знаеш. Халдекс системата работи с хидравлично бутало,което притиска дисковете на "многодисковия съединител",за да се предаде мощността на задния мост. По принцип движещи са предните колела,но винаги си има едни 5-10% и на задните,все пак тея дискове си имат ,макар и минимално, съпротивление и непритиснати от хидравликата. Как работи: Взима данни от АБС-а,за да активира помпата,която създава налягане за буталата.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #3
      До: Всичко за Haldex система

      Хм,за халдекса не съм сигурен за тия 5-10%...Класическото механично виско предава по нещо,да. Я,някой по-запознат да каже...
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        До: Всичко за Haldex система

        Предава,сигурен съм. И на Сан Кафе-то предава винаги и се проверява лесно. Вдигаш четирите гуми във въздуха (я с крикове,я на подемник в някой сервиз),вадиш бушона на АБС-а (никакви шансове компа да задейства системата и да имаш 4х4) и гледаш дали гумите се въртят. На мойту кола се въртят,има из нета клипчета,които показват същата история и с халдексови коли.


        П.П. Санта Фе-то не е с халдекс,но пак е многодисков съединител!!!

        Edit: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Santa Fe AWD.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5144066
        Последно редактирано от Dino; 29-12-09, 00:06.
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #5
          От: Всичко за Haldex система

          От януари 2011 Haldex Traction е под крилото на Borg-Warner,така че се очаква системите да се оеднаквят след време. Дали ще позлват хидравличния или електромагнитния подхохд засега не се знае.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X