Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
    Междудругото аз първо точно там засякох че келометража ми показваше повече с 20 км/ч. от реалното. После с GPS. Преместване на стрелката с 20 надолу и сега е точно. Говоря за Фронтра А със старото табло.
    Ох , я кажи как си я преместил , че ми писна да преизчислявам непрекъснато 10%- на разлика при мен . Аз даже подкарах GPS-а като скоростомер по тая причина.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #62
      До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Ох , я кажи как си я преместил , че ми писна да преизчислявам непрекъснато 10%- на разлика при мен . Аз даже подкарах GPS-а като скоростомер по тая причина.
      Като стигнеш до стрелката след разглобяване (ако не знаеш как питай) внимателно със здрави и точни пръстчета на ръцете вадиш стрелтката от оста и и я поставаш надолу под стоперчето с колкото ти е разликата в отчитането. После внимателно и повдигаш връхчето за да я прехвърлиш върху стоперчето да си опре пред него. Сглобяваш и това е. Имай предвид обаче, че това оправя постояннта разлика в отчитането на скоростомера във всеки един момент, а не процентната, която е различна при различната скорост. Имам предвид, че не можеш да оправиш разликата в отчитането на скоростомера от по-големи или по-малки гуми.
      При мен смело мога да твърдя, че освен че са превъртяли километрите бяха преместили и стрелката да показва с 20 км/ч. повече. Сигурно да създава усещането, че колата върви по-добре едва ли не. Ама като знаеш, че не е така е гадно. Сега ми показва точно, но като се движа с 60 не е 80 както беше преди и си мислех, че летя :-)))
      Ако има нещо неясно питай ще ти обясня по-подробно.

      Коментар


      • #63
        До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Като стигнеш до стрелката след разглобяване (ако не знаеш как питай) внимателно със здрави и точни пръстчета на ръцете вадиш стрелтката от оста и и я поставаш надолу под стоперчето с колкото ти е разликата в отчитането. После внимателно и повдигаш връхчето за да я прехвърлиш върху стоперчето да си опре пред него. Сглобяваш и това е. Имай предвид обаче, че това оправя постояннта разлика в отчитането на скоростомера във всеки един момент, а не процентната, която е различна при различната скорост. Имам предвид, че не можеш да оправиш разликата в отчитането на скоростомера от по-големи или по-малки гуми.
        При мен смело мога да твърдя, че освен че са превъртяли километрите бяха преместили и стрелката да показва с 20 км/ч. повече. Сигурно да създава усещането, че колата върви по-добре едва ли не. Ама като знаеш, че не е така е гадно. Сега ми показва точно, но като се движа с 60 не е 80 както беше преди и си мислех, че летя :-)))
        Ако има нещо неясно питай ще ти обясня по-подробно.
        Мерси ! Изясни ми се . Аз разглобяването го правя вече с вързани очи ( щото често ми гори една лампичка , която осветява част от уредите) , ама след като първия път откъртих едно зъбче (затова впрочем не ми се пипа страничното огледало да му оправя изсушаването).
        А съм сигурен , че и при мен е бъзикано по километража , което си е нормално за 90% от колите "секънд хенд" . Утре ше и видя сметката
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

          Забравих да ти кажа малка подробност, която можеш да ползваш за улеснение. Като продължиш по скалата на скарастамера надалу под ограничителя ще видиш още една бяла чертичка все едно на минус 20 км/ч. По нея се ориентирай колко да върнеш надолу. Аз като я слажих точно на нея и повдигнах и върнах стрелката над ограничитея започна да ми показва абсолютно точно. Може и тази отметка да е за да се юстира (настрои) скоростомера фабрично.
          Панелът с пластмасовото стъкло се маха лесно като го освободиш от щипките от едната страна.
          Успех и пиши как си се справил.

          Коментар


          • #65
            До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Забравих да ти кажа малка подробност, която можеш да ползваш за улеснение. Като продължиш по скалата на скарастамера надалу под ограничителя ще видиш още една бяла чертичка все едно на минус 20 км/ч. По нея се ориентирай колко да върнеш надолу. Аз като я слажих точно на нея и повдигнах и върнах стрелката над ограничитея започна да ми показва абсолютно точно. Може и тази отметка да е за да се юстира (настрои) скоростомера фабрично.
            Панелът с пластмасовото стъкло се маха лесно като го освободиш от щипките от едната страна.
            Успех и пиши как си се справил.
            Ами справих се , обаче както казва един приятел : Ако стане отведнъж ще е много лесно .
            Върнах стрелката някъде по средата между чопа и белега ( около-10 км. ) , сглобих си спокойно всичко и подкарах с GPS-а за
            сравнение и о! .... Преди даваше около 10 - 15 км. по-висока скорост , сега започна да дава 25 ! Пак разглобявам , връщам на около -30 .Взе пък да изостава . След което махнах стъклото , закрепих стрелката колкото да не падне , подкарах ... и с малки премествания от -30 към 0 км....чисто нагаждане ! Обаче накрая в един момент заспа на 1:1 .
            Това добре , но пък оборотомера отказа ( свалях и него заради една лампичка ) . Та пръскане на пиновете и щекера с VD-40 , равномерно притягане и за сега върви
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

              Браво, радвам се че си нагласил нещата. Все пак е по-добре като показва точно.

              Коментар


              • #67
                До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                Ех, момчета, ако знаете какъв смях падна с моята газова уредба.

                Пътувах извън града, минах 300км, колата си върви като по учебник, обаче на връщане гледам бутилката с газ стои пълна догоре, а бензина ми е свършил.

                Иначе си има индикация, че върви на газ, ако включа ръчно на бензин, си има друга индикация, че върви на бензин. Ако включа ръчно на газ, си има индикация, че върви на газ.
                Обаче ей на, газта си стои в бутилката, а резервоара с бензина е празен.

                Та сутринта пак я оставих на газаджиите, които се хванаха за главата.
                Гледам, че един друг колега с Фронтера спорт тъкмо си оставяше там колата, ако и на него така му върви с газовата уредба както на мен, дано да има здрави нерви.

                ПП: Поне си засякох разхода на бензин - 12 на 100 извънградско. Мисля, че е прилично за този обем на двигателя.

                Коментар


                • #68
                  До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                  Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                  Ех, момчета, ако знаете какъв смях падна с моята газова уредба.

                  Пътувах извън града, минах 300км, колата си върви като по учебник, обаче на връщане гледам бутилката с газ стои пълна догоре, а бензина ми е свършил.

                  Иначе си има индикация, че върви на газ, ако включа ръчно на бензин, си има друга индикация, че върви на бензин. Ако включа ръчно на газ, си има индикация, че върви на газ.
                  Обаче ей на, газта си стои в бутилката, а резервоара с бензина е празен.

                  Та сутринта пак я оставих на газаджиите, които се хванаха за главата.
                  Гледам, че един друг колега с Фронтера спорт тъкмо си оставяше там колата, ако и на него така му върви с газовата уредба както на мен, дано да има здрави нерви.

                  ПП: Поне си засякох разхода на бензин - 12 на 100 извънградско. Мисля, че е прилично за този обем на двигателя.
                  Както се казва-всяко зло за добро.Въпреки неволите с газовата уредба,не губиш присъствие на духа,а си извлякла и полза от ситуацията.Поздравления!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                    Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                    Ех, момчета, ако знаете какъв смях падна с моята газова уредба.

                    Пътувах извън града, минах 300км, колата си върви като по учебник, обаче на връщане гледам бутилката с газ стои пълна догоре, а бензина ми е свършил.

                    .
                    Определено не ти върви с тази газова уредба. Добре че я караш с повече бензин, че иначе можеше да останеш някъде. Ще я оправят сигурен съм. Понякога се оказва нещо просто, но трудно да се открие.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                      Да бе .... знаеш ли колко е трудно да спреш тока на дюзите или/и помпата, а .........
                      МНОГО е ТРУДНО ..... и трябва и да мислиш .......
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #71
                        До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Да бе .... знаеш ли колко е трудно да спреш тока на дюзите или/и помпата, а .........
                        МНОГО е ТРУДНО ..... и трябва и да мислиш .......
                        Тия пичове дето са поставяли газовата уредба май наистина не са в час. Как е възможно чисто нова газова уредба да не работи. И поставена съвсем скоро. Тия май като виждат, че жена е притежателя май си позволяват прекалено много невежество по своята работа, за която им се плаща. Това не е добре за реномето им. Кой знае още колко хора са изпищяли от тях, ама не са членове на форума за да споделят.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          Тия пичове дето са поставяли газовата уредба май наистина не са в час. Как е възможно чисто нова газова уредба да не работи. И поставена съвсем скоро. Тия май като виждат, че жена е притежателя май си позволяват прекалено много невежество по своята работа, за която им се плаща. Това не е добре за реномето им. Кой знае още колко хора са изпищяли от тях, ама не са членове на форума за да споделят.

                          Абе да ви кажа не е защото съм жена. И по-добре за газаджиите, защото като ми се изчерпи търпението ставам много лоша, особено ако съм в ПМС /тези, които са женени знаят за какво иде реч/.

                          И аз, като sony bono, си помислих, че като съм жена ще подходят несериозно и безотговорно по въпроса. Затова помолих един много отговорен и разумен приятел да отиде вместо мен и да представи колата за своя.
                          Обаче както виждате ефектът е същия.

                          Както и да е, веднага щом разбера какво й е на газовата уредба, ще споделя.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                            Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                            Ех, момчета, ако знаете какъв смях падна с моята газова уредба.



                            ПП: Поне си засякох разхода на бензин - 12 на 100 извънградско. Мисля, че е прилично за този обем на двигателя.
                            Щом е газов инжекцион логично е да е с автоматично прехвърляне.Пали винаги на бензин и според оборотите се включва на газ!Веднъж видях кола да прехвърля на газ при 5000об. ,така беше направена.След 5000об. включва на газ!Това зависи само и единственно от газаджийте!Що се отнася за разхода на бензин това е прекалено много според мен!12 на 100 трябва да карам не по-малко от 120-140км.Естественно,че зависи от напора на педала.Аз със същия мотор дългата база,при нормално каране(90-100км.)разхода ми е 9-10 литра газ,и то не е газов инжекцион!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                              Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                              Щом е газов инжекцион логично е да е с автоматично прехвърляне.Пали винаги на бензин и според оборотите се включва на газ!Веднъж видях кола да прехвърля на газ при 5000об. ,така беше направена.След 5000об. включва на газ!Това зависи само и единственно от газаджийте!Що се отнася за разхода на бензин това е прекалено много според мен!12 на 100 трябва да карам не по-малко от 120-140км.Естественно,че зависи от напора на педала.Аз със същия мотор дългата база,при нормално каране(90-100км.)разхода ми е 9-10 литра газ,и то не е газов инжекцион!
                              Заблуждаваш жената недей така
                              при газовия инжекцион прехвърлянето на газ става не чрез оборотите а чрез температурния датчик. Настройва се да прехвърля когато двигателя достигне определена температура. Това с оборотите е на обикновенните газови с автоматичен ключ.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #75
                                До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Заблуждаваш жената недей така
                                при газовия инжекцион прехвърлянето на газ става не чрез оборотите а чрез температурния датчик. Настройва се да прехвърля когато двигателя достигне определена температура. Това с оборотите е на обикновенните газови с автоматичен ключ.
                                Току що отговори за неизправноста на газ с подчертаното!
                                Извод:Слаба организация на газаджийте!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X