Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

    http://nuvi255wfirmware.blogspot.com/

    Ако случайно нещо оплескате и искате да възстановите оригиналният фърмуер. (Общо взето винаги винаги се минава и през тази стъпка! ):
    http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=117599
    Не забравяйте, че трябва да изтриете папки Voice и Text преди флаша, защото иначе забива ииии !!!...

    Какво ново позволява този фърмуер?
    - Jukction View (не съм пробвал дали е приложим за CNE 2010.20 или друга европейска карта)
    - WAAS/EGNOS корекции
    - Достъп до Garmin Online
    - Телефонен указател
    - Travel Guide
    - Опция камион
    - Калибрирането на екрана е като опция от менюто
    - Възможност за MSN Direct (не съм 100% сигурен, но след флаша WebUpdater позволи да изтегля MSN ъпдейтващи файлове)

    С какво основно се различава от европейския?
    - Не поддържа европейски гласови навигации, освен на английски.
    - Няма EcoRoute
    - Няма скритото менюто GPS SNR Logging, респективно HotFix

    ...еми май е само това

    Последна версия на Mal/Sing фърмуера:
    http://www.garmin.com/garmin/cms/sit...SoftwareUpdate

    Ето няколко снимки:








    П.П.:Извинявам се ако вече е писано по темата!
    Последно редактирано от asterix85; 29-11-09, 12:18.

  • #2
    До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

    ДА ПОПИТАМ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК И ТЕКСТ ОСТАВАТ ЛИ

    Коментар


    • #3
      До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

      Да, както се вижда и от снимките текста на български се запазва. Обаче като се сложат файловете за бвлгарската гласова навигация или друг европейски език уреда забива...Все пак нека предупредя този експеримент да се прави само ако наистина е наложително, защото уреда може да се развали завинаги...

      Коментар


      • #4
        До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

        БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА, ЩЕ СИ КАРАМЕ С ИЗПИТАНАТА ВЕРСИЯ

        Коментар


        • #5
          До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

          Така озаглавена темата 2x5W би трябвало да работи и 255W.

          Но искам да попитам за повече информация относно "новите" функции.

          Какво изпълняват и какви са им опциите като цяло.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • #6
            До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

            Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
            Така озаглавена темата 2x5W би трябвало да работи и 255W.

            Но искам да попитам за повече информация относно "новите" функции.

            Какво изпълняват и какви са им опциите като цяло.
            Здравей SunShine,

            Да, фърмуера работи на 255W. Но новите функции фактически не са толкова голям плюс колкото очаквах. Главно което ме печатли, е че изглежда nuvi 2x5w моделите могат да имат функции, които надали някога ще бъдат пуснати официално. Ето по подробно обяснение относно новите функциите на Синг/Мал фърмуера, които открих след инсталирането му:

            Junction view - или Lane Assist. T.e. на местата, където има информация за предстоящия завои се появява снимка със стрелка указваща посоката. Интересното е че малайзийският фърмуера позволява разделяне на екрана и на две. Доколкото ми е известно разделяне на екрана на две няма нито в един европейски модел. От това, което чета в gpspassion тази опция май се поддържа само от Mal/Sing картите, но не работи с CNE 2010.20. Не съм пробвал, а и ме мързи.
            WAAS/EGNOS корекции -
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24951
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=72827
            Мисля, че също има и други теми във форума посветени на тази тематика. Макар и лично мое мнение, е че за автомобилен навигатор тази опция изобщо да няма смисъл. Да не говорим, че за България май не е много приложима. HotFix е много по умно решение.
            Достъп до Garmin Online - не знам какво е това, звучи интересно. Май също в нито един европейски модел го няма
            Phone Number; Exit - Phone Number позволява търсене измежду наличните телефони от хотели, ресторанти и т.н. Примерно в повечето хотели в CNE 2010.20 има такава информация.
            Exit - позволява търсене измежду различните изходи на магистрали
            Travel Guide - това вече е плюс. Ползвайте с търсачката на форума.
            Опция камион - това също е интересно. Предполага нов алгоритъм за изчисляване на маршрута освен автомобилен, пешеходен и офроуд. Но никъде не видях някъде да може да се задава височина, тонаж, натоварване на ос или други спецификации за камион, така че не ми е ясно какво точно прави. Ако някои знае Малайзиски може да им пише на съпорта със запитване
            Калибрирането на екрана е като опция от менюто - еми има го извадено като опция от менюто.
            Възможност за MSN Direct - не знам какво е, ама май много се ползва в Америка.
            ...
            Минуси:
            Основното, е че не поддържа българска гласова навигация Когато се сложат файловете Bulgarian.vpm и Bulgarian.sum и уреда забива. Доколкото чета от gpspassion, това също се отнася и за всички останали европейски езици - Полски, Френски, Испански, Немски и т.н. Поддържа само английска гласова навигация, малайзийска, сингапурска, китайска, японска и т.н. Обаче имам чувството, че решението на проблема не е толкова сложно...
            Няма EcoRoute - няма EcoRoute
            Няма скритото менюто GPS SNR Logging, респективно HotFix - има WAAS, но не и HotFix
            ...
            Фърмуерният хак е подобен на неотдавна хакнатият тайвански фърмуер за моделите nuvi765 от PouchX, за който може да прочетете повече в:
            http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=125178
            ...
            Много интересни теми относно структура на фърмуера на nuvi и различни видове фърмуерни преправки могат да се прочетат и в един много голям тайландски форум, за който споменах в тази тема:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=77310

            Поздрави,
            Последно редактирано от asterix85; 01-12-09, 19:44.

            Коментар


            • #7
              До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

              Този номер е приложим и за не-W сериите демек 320х240. Само трябва да се изтегли софтуера за азиатските им братовчети.
              Относно опасността от забиване - досега съм флашвал мойта 205-ца с тия версии няколко пъти и всеки път съм слагал БГ гласова навигация както и ЯВЕРТЪ клавиатурата ми и единственото което изписва е несъвместима версия на зудиото. Иначе уреда си работи.
              От европейските гласови навигации работят и оригиналнте от Garmin - Dr. Nightmare, Elfredm Tem Garmin Matt's Voice, Yeti (то тфа е само грухтене и ръмжене ), Squirrely.
              БГ гласова навигация работи но объркано и с малко tweaking (аз не мога докрая ) можем да си издокараме прилична гласова навигация на БГ език. Стъпките са:
              1. С NonTTSVoiceEditor се екстрактват произволен* език от поддържаните от софтуера и българския;
              2. Взима се файла 000.wav от азиатската версия и се слага в българската.
              3. БГ езика се компресира наново и се слага в уреда - Българския се чува но 90% от думите не са си по местата.

              Решение може би има:
              4. Някой от този форум който разбира някой от поддържаните езици за гласова навигация преименува екстрактнатите файлове от Българския език (от 001.wav до последния) така че да съвпаднат смислово по азиатската подредба.
              5. Имаме си БГ гласова навигация за азиатски софтуер.


              Относно HotFix и WAAS/EGNOS. Най-добрата точност която узпях да постигна при двата различни режима и горе-доле по едно и също време на деня бяха съответно 2 метра за HotFix и 4 метра за WAAS/EGNOS. Така, че смисъла от тази опция е чак когато сателитите почнат да падат или стигнем до фазата "клетъчна навигация" .

              п.п. Една малка подробност - в сайта им се твърди, че се поддържа "encrypted junction view" каквото и да означава това.
              Последно редактирано от mushupat; 06-01-10, 18:35.

              Коментар


              • #8
                До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                Този номер е приложим и за не-W сериите демек 320х240. Само трябва да се изтегли софтуера за азиатските им братовчети.
                Относно опасността от забиване - досега съм флашвал мойта 205-ца с тия версии няколко пъти и всеки път съм слагал БГ гласова навигация както и ЯВЕРТЪ клавиатурата ми и единственото което изписва е несъвместима версия на зудиото. Иначе уреда си работи.
                От европейските гласови навигации работят и оригиналнте от Garmin - Dr. Nightmare, Elfredm Tem Garmin Matt's Voice, Yeti (то тфа е само грухтене и ръмжене ), Squirrely.
                БГ гласова навигация работи но объркано и с малко tweaking (аз не мога докрая ) можем да си издокараме прилична гласова навигация на БГ език. Стъпките са:
                1. С NonTTSVoiceEditor се екстрактват произволен* език от поддържаните от софтуера и българския;
                2. Взима се файла 000.wav от азиатската версия и се слага в българската.
                3. БГ езика се компресира наново и се слага в уреда - Българския се чува но 90% от думите не са си по местата.
                Виж ти, не знах че и не-W моделите могат да се флашват! Ако е така това е супер! Също браво, много хитър метод Междудругото можеш ли да дадеш линк към фърмуера, с който си флашвал 205? Защото то май има много азиатски вариации - японски, india, тайвански, мал/синг и не знам си още какъв ...
                ...
                Междудругото, доколкото чета в gpspassion проблемът с несъвместимостта на европейските гласови навигации с азиатските фърмуери вече е решен по малко по различен начин - http://www.gpspassion.com/forumsen/t...8&whichpage=20. Логиката на корекция в *.rgn фърмуера е простичка, но един човек даже е написал цяла програма за това - RGNVoiceEditor. Така че на никой няма да му се налага да си играе с Hex. Обаче за съжаление нямам под ръка 255w, за да направя един тест

                Поздрави,
                Последно редактирано от asterix85; 06-01-10, 18:51.

                Коментар


                • #9
                  До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                  А случайно POI иконките да се виждат в режим навигация както става при 765 ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                    Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                    Междудругото можеш ли да дадеш линк към фърмуера, с който си флашвал 205? Защото то май има много азиатски вариации - японски, india, тайвански, мал/синг и не знам си още какъв
                    Сингапурски за 205 - http://download.garmin.com/sg/downlo...05_SG_v280.exe

                    Индийски за 215 (става за всички 2х5) - http://download.garmin.com/in/downlo...15_IN_v210.exe

                    Китайски - http://download.garmin.com/cn/downlo...5_CHN_v330.exe - който по неизвестни причини е с 2 мегабайта по-голям от горните два варианта.

                    Разархивираш ехе-тата и от папка Garmin разбиваш gupdate.gcd до .rgn с приложената програма.

                    М/у другото цялата работа тръгна (и откритието за не-W уредите стана случайно) като реших да си сложа индийския софт с надеждата, че ще модна 205 до 215 (само аз ли имам дупчица а може би и микрофон на 205-цата?!?).
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      А случайно POI иконките да се виждат в режим навигация както става при 765 ?
                      Не знам. Мисля че май-май има нещо такова. Но със сигурност се вижда накъде е север като една малка бяла стрелкичка.

                      Успях да изтегля и Garmin Online Center но проклетата шитня е на маймунски и се виждат само квадрати. Ако някой знае линк за английска версия моля да не го пази за себе си
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                        Няма скритото менюто GPS SNR Logging, респективно HotFix
                        Тука вече не съм съгласен. Вярно - менюто го няма, но времето за захват на спътниците не промени като минах на "жълта" версия. Остана си същото както и с европейски софтуер - около 10-30 секунди на открито. Според мен HotFix-a е алгоритъм за предзказване на траекторията на спътниците и го има във всеки софтуер независимо от локализацията му.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                          Бре, бре, гледай ти...

                          Разархивираш ехе-тата и от папка Garmin разбиваш gupdate.gcd до .rgn с приложената програма.
                          Тази програма не ли само за wav файлове? И rgn фърмуер ли може да прави? Междудругото същият пич turboccc е написал и RGNVoiceEditor....

                          М/у другото цялата работа тръгна (и откритието за не-W уредите стана случайно) като реших да си сложа индийския софт с надеждата, че ще модна 205 до 215
                          Значи и двата софта india и сингапур тръгват на 205 така ли? А да си забелязъл каква е разликата между тях?

                          само аз ли имам дупчица, а може би и микрофон на 205-цата?!?.
                          Нещо ми се струва, че си се размечтал Разбира се няма невъзможни неща, то какви ли не операции им правят на горките уредчета ...То и аз се размечтах, ама за други уредчета - тайванският фърмуер за GPSMAP 60CSx и VistaHCX...

                          Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                          Тука вече не съм съгласен. Вярно - менюто го няма, но времето за захват на спътниците не промени като минах на "жълта" версия. Остана си същото както и с европейски софтуер - около 10-30 секунди на открито. Според мен HotFix-a е алгоритъм за предзказване на траекторията на спътниците и го има във всеки софтуер независимо от локализацията му.
                          Прав си, това е само предположение ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
                            А да си забелязъл каква е разликата между тях?
                            Честно казано не съм. Но ще се позанимавам да разбера.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Флашване на Nuvi 2x5W с SG/MY фърмуер

                              Но да не забравяме най-важното - "Деца, тези екперименти се правят от професионалисти! Възможно е да убиете вашият уред ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X