Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки 3.1 не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Чероки 3.1 не пали

    Колеги ще се радвам за малко полезна информация относно Гранд Чероки 3.1. От няколко дни не ще да пали лесно а въртя по десетина пъти. След като запали веднъж, след това пали от четвърт оборот. Предполагам е от подгревните свещи, но незнам къде се намират. Изписва ми грешка 1763. И как подяволите се чистят грешки от това чудо. Гранда е 2001 г. , а лошото е в провинцията е, че няма познавачи-монтьори на тези автомобили и не искам да практикуват точно върху моята. Благодаря Ви предварително.

  • #2
    До: Помощ за Гранд Чероки 3.1

    Опитай сутрин да дадеш на контакт 4-5-6 пъти, за да подгреят свещитие, след което опитай да запалиш.
    Ако пак трудно пали значи ще да е някоя от свещите.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за Гранд Чероки 3.1

      Тази грешка не е свързана с паленето - тя е за кутията.

      Влиза въздух някъде в горивопроводите.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        До: Гранд Чероки 3.1 не пали

        Сега пък ми показа 1762. Баси историята, но пък запали трудно и после нямах проблем.

        Коментар


        • #5
          До: Гранд Чероки 3.1 не пали

          P1762
          Governor Pressure Sensor Offset Volts Too Low or High

          Sensor input greater or less than calibration for 3 consecutive Neutral/Park occurrences (4-speed auto. trans. only).

          P1763
          Governor Pressure Sensor Volts Too High

          The Governor Pressure Sensor input is above an acceptable voltage level.



          Price: $54.95

          Governor Pressure Transducer , 4 Spade , 90 Degree , 2000 Up
          Fits: A500 , A518 , A618 , 42RE , 44RE , 46RE , 47RE , 48RE This Transducer frequently fails near or around the 80,000 mile mark.

          http://www.turbodieselregister.com/f...id-sensor.html


          Сензор в трансмисията,проблеми с нея да имаш и ка го палиш тоя джип?Да си го дьрпал ?
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            До: Гранд Чероки 3.1 не пали

            И както каза колегата проблема ти с паленето е недостиг на гориво,някой клапан стои отворен и оттича горивото от помпата или гьлта вьздух от някьде.Ако можеш му монтирай помпа и надуй / не се смейте бе,и снимки има /за да видиш от кьде ще протече.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              До: Гранд Чероки 3.1 не пали

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              P1762
              Governor Pressure Sensor Offset Volts Too Low or High

              Sensor input greater or less than calibration for 3 consecutive Neutral/Park occurrences (4-speed auto. trans. only).

              P1763
              Governor Pressure Sensor Volts Too High

              The Governor Pressure Sensor input is above an acceptable voltage level.



              Price: $54.95

              Governor Pressure Transducer , 4 Spade , 90 Degree , 2000 Up
              Fits: A500 , A518 , A618 , 42RE , 44RE , 46RE , 47RE , 48RE This Transducer frequently fails near or around the 80,000 mile mark.

              http://www.turbodieselregister.com/f...id-sensor.html


              Сензор в трансмисията,проблеми с нея да имаш и ка го палиш тоя джип?Да си го дьрпал ?
              Този регулатор за налягането няма нищо общо с запалването.Ако има проблем с него просто кутията няма да работи нормално.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #8
                До: Гранд Чероки 3.1 не пали

                Първоначално публикуван от dodobrev Преглед на мнение
                Колеги ще се радвам за малко полезна информация относно Гранд Чероки 3.1. От няколко дни не ще да пали лесно а въртя по десетина пъти. След като запали веднъж, след това пали от четвърт оборот. Предполагам е от подгревните свещи, но незнам къде се намират. Изписва ми грешка 1763. И как подяволите се чистят грешки от това чудо. Гранда е 2001 г. , а лошото е в провинцията е, че няма познавачи-монтьори на тези автомобили и не искам да практикуват точно върху моята. Благодаря Ви предварително.
                Свещите са над дюзите и до всяка от тях си има кабел с лула.Изваждаш кабелите и мериш.Грешките можеш да ги изчистиш като три пъти направиш процедурата с ключа.
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #9
                  До: Гранд Чероки 3.1 не пали

                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Този регулатор за налягането няма нищо общо с запалването.Ако има проблем с него просто кутията няма да работи нормално.

                  Така де,нали това и аз повтарям след като и колегата преди мен го каза.Аз само му пускам снимки да види кое му е клекнало и кое плюе кода за грешка.И поне не пали колата питам дали е дьрпана щото някои ги дьрпат
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гранд Чероки 3.1 не пали

                    Благодаря Ви , че се отзовахте, но нека разкажа как отстраних повредата. Беше се разхлабил горивния филтър с нагревателите и подгреващата свещ на първи цилиндър я замерих и беше изгоряла. Смяна на нова бош, обезвъздушаване и подкачване с инжектора и сега пали от четвърт оборот. Само да Ви кажа, че двигателят на ВМ не е толкова зле. Не е придричив към гориво , лесно се подържа и ако не го прегреете е чудесен джип. За да не се грегрява си има бутон оувър драйф, ползвайте го при изкачване и нямате проблем. Лек ден.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гранд Чероки 3.1 не пали

                      ОувърДрайв изключва четвърта скорост.
                      Какво изкачваш на четвърта?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Чероки 3.1 не пали

                        И аз имам същият проблем със грешка p1762. Някой да препоръчате в райнна на Кюстендил или София Благоевград идеята,да не е някое мекере. Благодаря

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X