Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LJ-70 за леки разходки...и не само

    Съвсем скоро осъществих една стара моя мечта и си купих джип...след дълго колебане между няколко марки и модели ми попадна 70-та серия на тойота с 2лт мотор и след не много мислене си купих куция кон непосредствено след покупката ми се наложи да отида с платформа и дрифт автомобил на писта дракон село калояново пловдивско ...това беше и първото разочарование от машината... наложи се на прохода на републиката последните километри до върха да ги караме нито на първа нито на втора .... завърнах се и се хванах да установя наистина ли това са всички 86 коня или нешо става ....след кратък оглед и замерване на налягане на турбо компресора се оказа че някои специалист е заменил актуатора на заводското турбо ст-20 с друг незнаино от каква машина на които натяга на пружината стигаше до заяветния 0.3 бара налягане в смукателния колектор освен това "маистора го беше заварил за планката на заводския с ЦО .... тогава се убедих че гаражен маистор с ЦО апарат е като луд с картечница.... та след намесата ми автомобила се сдоби с актуатор за 0.8 буст от косуърт интеркулер от нисан 200 сх горномонтиран със заборник на капака ....ауспухова генерация на 60 мм с един резонатор и завършваща пред задна дясна гума ... днес коригирах леко и винта на регулатора на помпата и започнахме порядъчно да препушваме като това коригиране на горивото от помпата вдигна буста от 0.7 на 0.9 ефекта след кратък тест по тъмно на писта за мотокрос краи русе показа че ефекта от всичко е УАУУУ все още имам забележка към храненето при пълно налягане и високи обороти гориво не стига та там идеята е да се коригира буст компенсатора на помпата като тука приемам съвети от препатили сдобих се с инса турбо 31х10.5х15 с алуминиеви джанти от патрол с минусов офсет+38 мм фланци от меката на русенския оффроуд Гената . ....освен това тея дни изхвърлих всички калобрани степенки вежди и прочее феис лифт аксесоари преработих си кутията на филтъра за въздух след 3-4 напълвания с кал реших че е нужен шнорхел ....но теи като не ми се дават луди пари за такъв на сафари или друга марка реших да опитам на принципа проба грешка и си направих един от гофрирана пвц тръба на 70 мм и за 20-25 лева материали от водопроводен магазин дано да издържи в горите махнах броните отрязах я малко отпред че оригиналния феис не ми допадна твърде и си направих нови брони от тръби като отпред монтирах допълнителни халогенни фарове ...махнах си също и защитната ламарина на раздатката тъи като се оказа че е по скоро противопрахова или кална ма не и защитна демонтирах и стабилизиращата щанга отпред тъй като от дрифта съм се научил безполезните неща да отпадат искам да благодаря на хората около мен и оффроуд попрището на русе за идеите и помоща която ми оказаха през този месец и половина от как съм собственик на 4х4 по късно ще сложа и снимки
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

  • #2
    До: lj-70 за леки разходки...и не само

    Чакаме снимките, браво за положения труд!
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: lj-70 за леки разходки...и не само

      ето някои друга снимка от различни етапи
      Прикачени файлове
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        До: lj-70 за леки разходки...и не само

        Ае младеж тя много убава ама тоя шнорхел яко съкс. Земи сложи една метална тръба примерно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: lj-70 за леки разходки...и не само

          ма идялен е ве търтьо аз вече му свикнах ... ани съм доволен че няма си сменям филтъра след всяка неделя....
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            До: lj-70 за леки разходки...и не само

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            ма идялен е ве търтьо аз вече му свикнах ... ани съм доволен че няма си сменям филтъра след всяка неделя....
            Абе той че върши работа е ясно ама ... леко е яко (пе)веце
            парни там една две тЪрби бе - не е толко сложно па и уж го моеш
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              До: lj-70 за леки разходки...и не само

              ма те тежат вееее ама имам резервен вариант де скиваи ко стаа ако се скъса това въпреки че се съмнявам ще мина на алумин с силиконови колена ем по рацерско
              Прикачени файлове
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #8
                До: lj-70 за леки разходки...и не само

                Честито и със здраве да се кара!
                Ама на тая снимка си бил на косъм. Кво става с тия 70-сетки, нормално ли е да са с такива ходове. Да няма нещо проблем с амовете?
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: lj-70 за леки разходки...и не само

                  Честито!

                  Много добре става машината.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #10
                    До: lj-70 за леки разходки...и не само

                    Поздравления за добрата работа.Джипа не е толкова лош като се пипне доказал се е че може да мачка и джипове по 200-300 кончета.

                    Да си я караш с здраве

                    Коментар


                    • #11
                      До: lj-70 за леки разходки...и не само

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Честито и със здраве да се кара!
                      Ама на тая снимка си бил на косъм. Кво става с тия 70-сетки, нормално ли е да са с такива ходове. Да няма нещо проблем с амовете?
                      Колега не може от една снимка да се прецени дали е готова за обръщане.

                      Коментар


                      • #12
                        До: lj-70 за леки разходки...и не само

                        през това място съм минавал безброи пъти и лично аз не съм усетил да съм на косъм освен това 3 от колелета на тая снимка са стъпили здраво просто спецификата на терена създава илюзия за ставащото реално
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #13
                          До: lj-70 за леки разходки...и не само

                          ето няколко пресни снимки




                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: lj-70 за леки разходки...и не само

                            Коледа ще е добре да сложиш ванти за да предпазват стъклото от колони и шнорхела така ще бъде предпазен

                            Коментар


                            • #15
                              До: lj-70 за леки разходки...и не само

                              това е следващото в плана
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X