Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

    sparkybg и според мен проблема не е в свещите аз карам дизели от 5-6 години вече и никога не съм сменял комплект свещи въпреки че това е правилна схема но съм се научил че и по така да се каже измекярския метод нещата се случват а и съм технически грамотен човек и при изгаряне дори и на една свещ веднага я усещам така че не виждам смисъл да инвестирам в комплект ...така средно по една на година сменям

    alex_bg777 в никакъв случаи не си ме объркал...аз с годините съм се научил да не вярвам сляпо на форуми и всяка теория в която има логика задължително я проверявам и тогава прилагам

    reichfurrer ами и на мен за момент ми мина тая еретична мисъл ама пусто не обичам баи ганьовщините и реших да се боря докраи с проблема и мисля че е по добре защото инак утре ше тряя го дам джипа на жена ми или някои друг технически неграмотен и тряя му давам уроци по експолатация а сега си стана както си е от завода с изключение не това че сутрин първия старт е с две подгрявания ма и както вече казах и за там има лек ще го приложа и ще рапортувам

    gena ами то човек като му се занимава и нещата се случват и аз лично съм изкефен от каква руина с минимални средства и максимално желание започва да се получава хубаво камионче
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #32
      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

      Айде квалифицирай се, пък ще ти докарам и мойта Яга, да я оправим...и ракия ще ти докарам..и мезета..
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • #33
        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

        Поне виж това нали може да ти помгне с нещо
        http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...Podgravane.pdf
        Ако има още нещо свиркай
        LZ1AID

        Коментар


        • #34
          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

          alex_bg777 ами то аз точно по тея схеми но на англииски от мануала които колегата СЛУЧАЕН ФЕН е качил успях да вникна в схемата първоначално поради липсата на инфо гледах доста умно и обикалях около джипа ама тогава загубих час и се разрових из дебрите на интернета и тоя форум и успях да си отделя нужното инфо днес е втори ден в които на 0 градуса си паля както трябва да пали всяка една тойота и въпреки всичко при първа възможност ще добавя едно съпротивлние на датчки за температура тъи като или са му мръднали стоиностите на датчика или просто програмата по която работи не покрива моментното състояние на 20 годишната ми джипка а се чувствам досадно да подгрявам два пъти по 3-4 секунди при условие че е въпрос на малко време и някакви дребни стотинки
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #35
            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

            Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
            alex_bg777 ами то аз точно по тея схеми но на англииски от мануала които колегата СЛУЧАЕН ФЕН е качил успях да вникна в схемата първоначално поради липсата на инфо гледах доста умно и обикалях около джипа ама тогава загубих час и се разрових из дебрите на интернета и тоя форум и успях да си отделя нужното инфо днес е втори ден в които на 0 градуса си паля както трябва да пали всяка една тойота и въпреки всичко при първа възможност ще добавя едно съпротивлние на датчки за температура тъи като или са му мръднали стоиностите на датчика или просто програмата по която работи не покрива моментното състояние на 20 годишната ми джипка а се чувствам досадно да подгрявам два пъти по 3-4 секунди при условие че е въпрос на малко време и някакви дребни стотинки
            гледам,ел схемите не са ти мътилка ,като на мене.....май и аз ше се дотътря с ракия и мезета,да обсъдим характера на мойта Баба Яга е го де съм -Силистра ,има нема час..
            TЛК 80-4.2ТД
            ТЛК 73-2.4ТД
            ...................

            Коментар


            • #36
              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              alex_bg777 ами то аз точно по тея схеми но на англииски от мануала които колегата СЛУЧАЕН ФЕН е качил успях да вникна в схемата първоначално поради липсата на инфо гледах доста умно и обикалях около джипа ама тогава загубих час и се разрових из дебрите на интернета и тоя форум и успях да си отделя нужното инфо днес е втори ден в които на 0 градуса си паля както трябва да пали всяка една тойота и въпреки всичко при първа възможност ще добавя едно съпротивлние на датчки за температура тъи като или са му мръднали стоиностите на датчика или просто програмата по която работи не покрива моментното състояние на 20 годишната ми джипка а се чувствам досадно да подгрявам два пъти по 3-4 секунди при условие че е въпрос на малко време и някакви дребни стотинки
              Преди да почнеш с ТНТМто, вземи 1 мултимер и провери колко ти е действителното време за подгрев, сложи (-) на маса и (+) на шината захранваща свещите.

              В много теми е дъвкан този проблем: времето за което ти изгасва лампата на таблото и времето, през което има подадено напрежение на шината на свещите нямат нищо общо.

              Както си прочел в ръководството, времето за подгрев варира от 90 до 180 сек. в зависимост от температурата. Така че няма смисъл да подгряваш 2 пъти по 10 сек - просто дай на контакт и изчакай 20, 30 или колкото секунди е необходимо за да запали безпроблемно колата.

              Вземай мултимера и ще се убедиш, говоря от личен опит. Успех и пиши тук резултата.
              [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
              [/COLOR]

              Коментар


              • #37
                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                Бързонагряващите свещи достигат температурата си за 4 до 6 секунди. Бавнонагряващите за 7-10. В тоя смисъл, подгряване за повече от 10 секунди, ако всичко е в ред, е безсмислено.

                Друг е въпроса ако някоя си е тръгнала - понякога не горят, а им се повишава съпротивлението и им трябва повече време за да загреят, примерно 15 секунди. От повече съвсем няма смисъл.

                Но меренето с мултицета не отпада. То ще каже дали всичко по системата е в ред. Лампата не е голям ориентир в това отношение.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                  Преди да почнеш с ТНТМто, вземи 1 мултимер и провери колко ти е действителното време за подгрев, сложи (-) на маса и (+) на шината захранваща свещите.
                  В много теми е дъвкан този проблем: времето за което ти изгасва лампата на таблото и времето, през което има подадено напрежение на шината на свещите нямат нищо общо.
                  ами аз ТНТМ-тата принципно не ги долюбвам но понякога са необходимо зло а времето на основния подгрев напълно съвпада с светенето на лампата и то не е такова каквото е в графиката където при 0 градуса моделите за европа освен австрия обаче греят 5-6 секунди при мен това време е около 4 секунди в момента което не е достатъчно за перфектен старт двоино подгряване по 3-4 секунди води до перфектен старт без въртене на стартер без прекъсване и съпътсващи пушеци в ауспуха и т.н. значи след загасването на лампата стартирва съпътсващия подгрев които е на 6 волта около и надали би помогнал ако остана да чакам проверено е това също тоест при моя модел времето на лампата и реалния подгрев напълно съвпадат

                  Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
                  Както си прочел в ръководството, времето за подгрев варира от 90 до 180 сек. в зависимост от температурата. Така че няма смисъл да подгряваш 2 пъти по 10 сек - просто дай на контакт и изчакай 20, 30 или колкото секунди е необходимо за да запали безпроблемно колата.

                  Вземай мултимера и ще се убедиш, говоря от личен опит. Успех и пиши тук резултата.
                  значи колега ти явно не си го чел както тряя това ръководство тези от 90 до 180 секунди е времето за съпътсващ подгрев наи дългия първоначален е 7-8 секунди при -20 ако не се лъжа беше та в краина сметка след два дни студени стартове и опити и проби от опит казвам че е нужен двоиния първоначален подгрев които обаче ще отпадне след като монтирам един резистор в жабката на пина които е вход на централката от термо датчика като какъв да бъде е много лесно да си избереш от графиката която дават в мануала тоест искам да постигна старт непосредствено след загасването на контролната лампа като за блондинки да стане да няма пин кодове и обеснения ако жена ми седне да кара и мисля че е напълно реална тая ми цел и след края на одисеята ще докладвам

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Бързонагряващите свещи достигат температурата си за 4 до 6 секунди. Бавнонагряващите за 7-10. В тоя смисъл, подгряване за повече от 10 секунди, ако всичко е в ред, е безсмислено.
                  ами не знам какви са ми точно но каквито и да са определено 4-те секунди не стигат за приличен старт като и повече от 10 секунди също не мисля че е нужно

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Друг е въпроса ако някоя си е тръгнала - понякога не горят, а им се повишава съпротивлението и им трябва повече време за да загреят, примерно 15 секунди. От повече съвсем няма смисъл.
                  да и това го има но пък всичко е кинти и ся като ми работят свещите и то изпробвано навън от главата ....честно казано не ми се дават пари за 4 нови

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Но меренето с мултицета не отпада. То ще каже дали всичко по системата е в ред. Лампата не е голям ориентир в това отношение.
                  ааа мултицета при тая схема за подгрев е пръв приятел но и лампата си е ориентир при тоя модел точно де
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #39
                    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Колеги аз просто споделих своя опит с двигател 2L-TE (и при 1KZ-TE има сходни времена на подгрев), възможно е да има вариации при разлините модели, моите бяха за Японския пазар.

                    Прилагам извадка от ръководството, което ползвах, на 3та страница се виждат графиките с времената за подгрев спрямо температурата. В общи линии съвпаднаха с това което аз измерих с мултимера.

                    Цялото ръководство е 15Мб и сигурно го има в секцията за документация, затова пускам само извадка касаеща свещите.
                    [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                    [/COLOR]

                    Коментар


                    • #40
                      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      Нещо не излезе ПДФа... Сега 2ри опит...
                      Прикачени файлове
                      [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
                      [/COLOR]

                      Коментар


                      • #41
                        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Понеже позагубих интерес към 2-lt мотора и не се ровя много
                        в документациите, а и познанията ми по отношение на електричеството
                        са силно ограничени
                        може би ще напиша някакви глупости, но все пак ще споделя малко размисли
                        по въпроса.
                        2lt е произвеждан сравнително дълго и вероятно има няколко модификации.
                        Затова може системата за подгряване да е различна на различните автомобили.
                        По-важното което искам да споделя, е че когато преди време купувах свещи,
                        според продавача за този двигател, свещите трябвало да са 6 волтови.
                        Та се замислям дали не е вероятно, датчика за температурата и чарка до
                        жабката да пускат примерно 8-10 волта първоначално на 6 волтови свещи
                        (с цел по-бързо да загреят) и
                        след това да продължат да греят на 6 волта.
                        Да допълня че така и не купих 6 волтови свещи да пробвам, а побългарих системата
                        с едно реле и бутон.

                        Коментар


                        • #42
                          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          Така е , свещите са 6 волта и първите няколко секунди им се подават повечко волтове (дали 10 или 12 не помня), а след като запали двигателя продължават да работят известно време на 6 волта.
                          И аз преди време имах подобен проблем , само че при мен горяха свещите. Няколко пъти ходих в ТМАуто, взимаха си ми по колкото излиза на час за престоя, отделно ми продадаха 2 комплекта свещи, и заявиха че според тях проблем няма. Теглих им една майна и отидох в Тойота Тиксим в Пазарджик. Там установиха, че таймера (една метална кутия с релета и платки), който се намира зад жабката се е прецакал нещо, продължаваше да подгрява прекалено много време, но не могат да го ремонтират, защото нямат схема. Предложиха ми нов за една камара пари и накрая ми го направиха, и на мен с бутон за ръчно подгряване и свещи 12 волта.

                          Коментар


                          • #43
                            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            Свещите на 2-ЛТ мотора да са 6 волтови....?!Е,тва ако е вярно....!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #44
                              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              всички тея размисли които сте изписали се основават на догадки...много ви моля пишете неща които са проверени и са сигурни не знам как може да вярвате на някакъв полуграмотен продавач на авточасти ..или на оторизиран сервиз които твърди че няма схема ......и това всичко да ми го поднасяте тука като за чиста монета освен това да се твърди че на 6 волтови свещи за малко им се подавало 12 волта....е отново абсолютно несериозно и може да бъде изречено от човек които не знае какво говори ...без да се обиждате ама така си е ....
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар


                              • #45
                                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                                ... освен това да се твърди че на 6 волтови свещи за малко им се подавало 12 волта....е отново абсолютно несериозно и може да бъде изречено от човек които не знае какво говори ...без да се обиждате ама така си е ....
                                Без да се обижаш , ама такива свещи има, при това съвсем не са някаква екзотика. Първоначално им се подава 12V, за да сгреят бързо, а след това на пресекулки им се подават пак 12, например половин секунда се подава, после половин секунда чака, или директно 6V. Цялото това чудо се прави за да сгреят по-бързо, и после с 6-те или 12-те на пресекулки си поддържат температурата и/или се осъществява т.нар поддържащ подгрев, след като двигателя вече е запалил, а след достигане на определено време или определена температура на двигателя (при мен 50 градуса), се изключват съвсем.

                                Поне 3-те вида свещи, на които съм попадал са:
                                - 6V - обикновено действат със системата по-горе. С просто устройство с един реотан.
                                - 11V или 12V, бавнонагряващи - същите като устройство като горните, с един реотан, и стоплящи за 8-10 секунди.
                                - 11V или 12V с двоен реотан - сгряват за 5-6 секунди, заради което дърпат повече ток в началото. Моите са такива. Обикновено са 2-3 пъти по-скъпи от горните 2 вида.

                                Какви конкретно са тойотовите - не знам. Но наистина е възможно произведените в различни години и за различни пазари да са с различни свещи и системи за подгряване.

                                За колко волта е свеща обикновено си пише на самата свещ, но съм виждал и такива, на които не пише.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X