Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да благодаря ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам да благодаря ...

    Уважаеми колеги,искам да благодаря на бог ТЛК-80,на всички ,които ме убедиха да я притежавам-вчера чакайки на светофар отзад ми се се вряза Лада 1500 ЕС с 56 км/ч(измерено по спирачния път от катаджиите).
    Руската морга бе напълно разрушена-нанизала се на теглича и мотора беше наполовина в купето влязъл.Джипа с една малка дупка на алуминиевата степенка под задния капак,огъната шина на контактите за прикачен състав и хлътнало фарче за мъгла.Просто не зная какво да мисля след гръмотевичния удар и свирещите спирачки преди него,плюс болката във врата от "камшичния"удар.Повече НИКОГА няма да поставям на съмнение качествата на тази кола.

  • #2
    До: Искам да благодаря ...

    А ти защо някога си имал съмнения в парахода си?
    Жалко за болката във врата, ама ще отмине..
    и жалко за ладичката - ще се пресели във вечните скрапни полета..

    PS преди десетина дни минавах през твоя вилает, но не можах да ти се обадя - бяхме колона от 8 автомобила, и аз я водех

    ама много се колебаех, де

    Коментар


    • #3
      До: Искам да благодаря ...

      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
      Уважаеми колеги,искам да благодаря на бог ТЛК-80,на всички ,които ме убедиха да я притежавам-вчера чакайки на светофар отзад ми се се вряза Лада 1500 ЕС с 56 км/ч(измерено по спирачния път от катаджиите).
      Руската морга бе напълно разрушена-нанизала се на теглича и мотора беше наполовина в купето влязъл.Джипа с една малка дупка на алуминиевата степенка под задния капак,огъната шина на контактите за прикачен състав и хлътнало фарче за мъгла.Просто не зная какво да мисля след гръмотевичния удар и свирещите спирачки преди него,плюс болката във врата от "камшичния"удар.Повече НИКОГА няма да поставям на съмнение качествата на тази кола.
      Добре че всички са Живи и Здрави!
      А 80-ятката е Доказана Многократно!
      Преди 3 години в 3 сутринта ми звънят неистово на вратата, отварям КАТ-аджии който ме питат имам ли кола долу пред блока, слизам и гледам картинка, някой "Състезател" (явно с Бус) се нанизал отзад на моята и я подместил смачваики с нея 5 съседски коли.
      Поогледах пак и си легнах, по Тойотата почти нямаше следа освен вдлъбнатина в заднат броня и одраскване по задният капак. Всичко останало си беше както и преди, Флексовете се справиха бързо - така или иначе трябваше да преправям задната броня като за Гората
      И на Веско машината спаси много хора на виадуктите на Витиня спирайки рейс.....
      Абе Страхотна машина, Но все пак дано не ни се случва!

      Коментар


      • #4
        До: Искам да благодаря ...

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        А ти защо някога си имал съмнения в парахода си?
        Жалко за болката във врата, ама ще отмине..
        и жалко за ладичката - ще се пресели във вечните скрапни полета..

        PS преди десетина дни минавах през твоя вилает, но не можах да ти се обадя - бяхме колона от 8 автомобила, и аз я водех

        ама много се колебаех, де
        Ами...,просто никога не се колебай.

        Коментар


        • #5
          До: Искам да благодаря ...

          Това кето ти се е случило да нямаш сериозни щети след удара е благодарение на матеряла от които е направено шаситодо Сега съм оправял 3- Тойоти с удар и да ти кажа чесна многа малко майстори се наемат да изпъват шаси на японска кола понеже метала е много еластичен!!! виждал съм как го изпъва до едно положение със стенда и после като го пусне пак се връща в началнотоТези Японци знаят кое как да направят

          Коментар


          • #6
            До: Искам да благодаря ...

            Тойота ЛендКрузер 80 е автомобил концептуално грешен (от гледна точка на производителя). Никога повече тази грешка няма да бъде повторена, повярвайте ми. Съвременното автомобилостроене иска автомобили които да живеят средно 5-6 години, и дори в гаранционният си срок да изискват постоянни "вложения"...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Искам да благодаря ...

              и малко не съвсем по темата.... ама съм забелязал че много хора не си наместват възглавничките срещу камшичен удар според височината си. може би точно този случай е подходящ да се подсетим. слава богу че няма травми. във мойта Тойота (и то 70 ка) (или под нея) влезе един Голф на едно кръгово във Франкфурт със 64 км/ч.няма да коментирам щетите (аз нямах). на мен само ми се заключи колана. момчето което беше отдясно го боля врата (не беше по неговата височина упората). та не забравяйте тази маловажна за някой може би подробност (във никой случай не твърдя че случая е такъв тук.просто едно подсещане ;-). и дано без никакви произшествия.
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                До: Искам да благодаря ...

                Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                ....Руската морга бе напълно разрушена-нанизала се на теглича и мотора беше наполовина в купето влязъл.Джипа с една малка дупка на алуминиевата степенка под задния капак,огъната шина на контактите за прикачен състав и хлътнало фарче за мъгла.....
                Тунич, прецакал си се. Много щети бре, махай я тая кола.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: Искам да благодаря ...

                  Днес забелязах.че парче от бронята на ВАЗ-a се е усукало около теглича и не можах да го извадя,трябва шлосер,утре ще ви пусна снимки.
                  Последно редактирано от tuni; 28-11-09, 16:13. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам да благодаря ...

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Съвременното автомобилостроене иска автомобили които да живеят средно 5-6 години, и дори в гаранционният си срок да изискват постоянни "вложения"...
                    И го постигна - the dispoisable vehicle is fact

                    сори за спама.
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам да благодаря ...

                      Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                      Днес забелязах.че парче от бронята на ВАЗ-a се е усукало около теглича и не можах да го извадя,трябва шлосер,утре ще ви пусна снимки.
                      Както казах-малко снимки.ТОВА са щетите по 80-тката.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам да благодаря ...

                        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                        Както казах-малко снимки.ТОВА са щетите по 80-тката.
                        Това е една от причините да предпочитам по-старите,и по-железни машини!
                        Да не се случват подобни неща,които да доказват здравината на возилата ни,но по пътищата ни се води истинска война...!
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X