Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Feroza - <<РЕШЕН>>

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Feroza - <<РЕШЕН>>

    Здравейте,

    имам следното питане относно Фероза. Мой познат ме помоли да проверя в упътванията за модела и по форумите как се превключват предавките на Фероза, тъй като той тъкмо караше пробно една такава и беше закъсал. Твърдеше, че превърта само предно колело и не вижда втори лост в купето за превключване към 4Н за да се измъкне.

    След доста ровене в темите на форума и менюала на Фероза никъде не видях модификация с един лост Фул тайм 4wd също имат според упътването но с позиций "Full time 4wd" и "Center dif lock" без 4L. За съжаление нямам повече информация за модела: година и модификация, но ако някой може да ме осветли дали има въобще такъв модел с фултайм и lcd централен, които нямат допълнителни лостове и бутони в купето, ще съм много благодарен. Пък и ми стана доста интересно, дали не е някой номер със прикрита повреда.

  • #2
    какво ще рече с един лост, и аз имам един лост на който си пише 2Н , 4Н, 4L , и доколкото знам ферозата няма междинен диф. Но не твърдя , че няма други. Пуснал съм линк във форума дайхатсу фероза ъвтре има доста за ферози разгледай го.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от sapporo
      какво ще рече с един лост, и аз имам един лост на който си пише 2Н , 4Н, 4L , и доколкото знам ферозата няма междинен диф.
      Ами, има само един лост - този за предавките, като във лека кола...
      но няма втори лост за превключване между 2H, 4H или 4L. Или ако е фул тайм 4WD - такъв със две позиций - 4Н и заключен междуосев диференциал. Оттам идва и голямото недоумение що за джипка е това. Според мен има голяма вероятност лоста да е махнат от някой търговец и да е прикрито мястото ... знам ли... Друго логиччно обяснение не виждам.

      Коментар


      • #4
        http://www.warfs.org/, вътре има и ръководства и са дадени скоростната и раздадката.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от sapporo
          http://www.warfs.org/, вътре има и ръководства и са дадени скоростната и раздадката.
          Именно оттам си дръпнах пълното ръководство за Фероза и там прочетох, че има два вида - Full Time 4WD и Part-Time 4WD с ръчни или автоматични хъбове, всички видове обаче са със два лоста

          Сещам се, че съм виждал Роки със един лост, но не съм сигурен. Но пък даже и тогава трябва даима включвател на таблото... странна работа

          Коментар


          • #6
            разгледайте вашата фероза и виште дали не липсва нещичко и споделете, освен ако някой не ви помогне.
            Bertone freeclimber 1.8 115hp

            Коментар


            • #7
              Re: Въпрос относно Feroza

              Първоначално публикуван от ribaro
              Твърдеше, че превърта само предно колело
              Това поне със сигурност означава, че е или фул тайм или е зацепен постоянно на 4х4 парт тайм с махнат лост. Когато е с двойно предаване парт тайма е само със задно предаване и няма как да превърта предно колело. Питай го дали на таблото свети една зелена лампа, която прилича на шаси с четири колела. Тя е когато е включено 4х4 на парт тайм.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                Мистерията е разкрита!

                Днес видях лично джипката и всичко ми се изясни моментално. Ферозата е Full-Time 4WD и лоста е зацепен на "Full-Time 4WD" и е махнат . Мястото е прикрито с някаква планка и капачка отгоре. Човекът нямаше и идея за това. Италианските търговци явно са доста изобретателни .

                Дано този пример ви покаже колко внимателни трябва да сте при покупка на 4х4! Въпреки, че в този случай трябва да си сляп или пълен невежа за да не забележиш такъв абсурд .





                Коментар


                • #9
                  Ега ти мошениците! Но тогава трябва да му свети зелената лампа или и тя е откачена?
                  Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Константин
                    Ега ти мошениците! Но тогава трябва да му свети зелената лампа или и тя е откачена?
                    Не свети лампа. Но след като са си поиграли да направят такива "чудеса", едва ли биха се спряли заради една лампичка .

                    Коментар


                    • #11
                      искаш да кажеш , че е зацепена на 4х4 и са я оставили така
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #12
                        А това не може ли да се "реставрира" до предишния му вид? В смисъл какво освен липсващия лост трябва да се купи/поправи?

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Chilio
                          А това не може ли да се "реставрира" до предишния му вид? В смисъл какво освен липсващия лост трябва да се купи/поправи?
                          Може да се поправи най-лесно като се смени раздатката. Освен ако не може да се отремонтира. В най-лошия случай - около 500-600 лв с труда.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от sapporo
                            искаш да кажеш , че е зацепена на 4х4 и са я оставили така

                            Тя е Full-Time и при всички случаи е зацепена на 4х4. Просто са махнали лоста за да не можеш да включиш блокажа на междуосевия диф. Явно та м е проблемът.

                            Коментар


                            • #15
                              фул тайм е когато са зацепени и четерите колела постоянно, като на нивата, парт тайм е когато е зацепен постоянно задния мост , а предния се зацепва допълнително. правилно ли е ?
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X