Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Павка, и в другата тема те питах - каква е връзката м/у дебитомера и бензина?!? И също така няма такава грешка, която е, или дебитомер, или лошо гориво! Другият път си запиши кодовете на грешките!
    Всъщност съм се объркал, става дума за ламда сондата, това ми каза майстора когато ми чете и обясни грешката, днес пак сипах от 100 октановия бензин, чека (пу-пу) не е светвал все още, времето ще си покаже.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Всъщност съм се объркал, става дума за ламда сондата, това ми каза майстора когато ми чете и обясни грешката, днес пак сипах от 100 октановия бензин, чека (пу-пу) не е светвал все още, времето ще си покаже.
      Не съм зареждал на Марешки, защото карам на метан, а и бензиностанцията му е на другия край на града от моите ежедневни дестинации. Имам колега-люлинчанин, който редовно зарежда и е доволен. Не мисля, че Марешки зарежда смотано гориво, още повече, че бензиностанциите му са най-проверяваните и трън в очите на карталите. Чакам скоро да отвори други обекти, доколкото знам на Ботевградско и Цариградско шосе и ще тествам.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Я една бърза питанка - ОфБ 2,2 бензин
        Тече масло.. при това тече в покой.. демек тече някъде от под нивото на маслото в покой.. в момента за основен виновник съм нарочил датчика за ниво на маслото, но възможно ли е да е нещо друго ( освен сцепен картер разбира се )?

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          От семеринга на коляновия вал също е възможно .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            От семеринга на коляновия вал също е възможно .
            При такива събития е за предпочитане да се измие мотора и течът е лесен за локализиране.На канал , или подемник се напръсква изобилно с Meglio , което може да се достигне с малка бояджийска четка се разтърква.Изплакването става с препарат за миене на спирачки и съединители.Става , като излязъл от завода.Палиш и ... течът се вижда.
            И си мисля , че пробил датчик ще тече , докато моторът работи.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              ...При такива събития е за предпочитане да се измие мотора и течът е лесен за локализиране....
              Аааа , бързата питанка на колегата я тълкувам като "от къде принципно може да тече масло" , а не "как се локализира теч на масло" ?
              Ако вторият въпрос ще е следваща бърза питанка, то тогава ше се зачете твоя пост .

              Обаче спирам (че и бързам , че требе да минавам границата ) , да не се изтълкува като заяждане (ако и да съм доайен), Калата е пич .
              Приятен уйкенд !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Най-накрая след седмица каране със светещ чек смених маркучите на вакумите и всичко е наред вече.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170922_131214.jpg
Прегледи:1
Размер:1.03 МБ
ID:5767442

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  От семеринга на коляновия вал също е възможно .
                  При покой ( а и в движение ) нивото на маслото не е ли под коляновия вал?

                  Иначе с канал/подемник и баба знае ... за момента само успях да се навря отпред и да сваля предния скид плейт и да видя, че не подлива там. Иначе имам и теч от семеринга на коляновия вал, но той си е от време оно.. Лозан каза да не ровя там докато само сълзи, че не е финансово обосновано.



                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  ...
                  И си мисля , че пробил датчик ще тече , докато моторът работи.
                  100% тече и при работещ двигател, но просто като казвам, че тече в покой е по-лесно да се намалят възможните виновници само до тези, които оставт под нивото на маслото.
                  Демек искам да си направя един лист с възможни причини, така че следващия път като се завря отдолу да знам предварително какво да гледам.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    1. Сложих нови предни дискове този път TRW, нови накладки Ashika защото нямам забелжки от предишните на същата марка. Смених съпортите от едната страна заедно с маншоните.
                    2. Най-накрая и аз се минах на ръчни хъбове. Монтирах новите AVM-ки и ще чакам кал, или сняг за тест.
                    3. При опит да развия единия съпорт, водач, или слайдер-болт (кой както иска да го нарича) на единия от задните апарати същият се скъса... и настана веселба... Парчето няма, как да се извади, защото стърчи много малко. Нямах инструменти за разпробиване на място и някак чрез импровизирана втулка успях да съединя двете счупени части, колкото да мога да се предвижвам леко. В понеделник взимам апарат втора употреба и действам, а между другото поръчах нови съпорти и за отзад, че този апарат, който купя кой знае на какво ще прилича...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Днес си смених радиаторчето на парното и стана Африка.Най-напред пълна промивка на охладителната система,смяна на термостат и датчик за температура,не беше нужно да сменявам датчика,но реших ,всичко наред и без това е на незнайни години.С парното нямах никакви проблеми ,за около три часа работа и малко преправяне на два детайла,за по-лесен монтаж и демонтаж някога.Изпилих с флекса горните дупки на металната вертикална гредичка зад барчето и отворите на кутията на парното ,странично ,да станат проходни.Има колеги които пишат ,че се разглобява всичко, цялото табло се сваляло ,нищо подобно.Свалих само барчето,долните кори на таблото ,двата метални елемента зад бар конзолата ,вертикалната и носещата на бар конзолата,отвиваш четирите гайки на кутията за парното ,сваля се големия въздуховод зад жабката,гофриран е в средата ,откачват се две жила от ляво и от дясно и цялата кутия се измъква като по масло надясно,след като се имъкнат тръбичките на радиаторчето от моторната преграда.Разглобяване на кутията смяна на радиаторчето с подлепване с дунапрен,нов дунапрен на клапите и обратно вътре.Просто като фасул и вътре баня.Радиаторче 136лв.алуминка,е не е медно ,ма колко кара ,толкова!Доволен съм от смяната и профилактиката на охладителната система,точно навреме!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        и аз да се похваля какво направих на моята фронтиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2994.jpg
Прегледи:1
Размер:346.8 КБ
ID:5777090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2997.jpg
Прегледи:1
Размер:373.0 КБ
ID:5777091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3003.jpg
Прегледи:1
Размер:322.8 КБ
ID:5777092
                        [I][B][FONT=Georgia][COLOR=Red]Лудницата ми е спонсор!!![/COLOR][/FONT][/B][/I]:twisted::twisted::twisted:

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от RADARA Преглед на мнение
                          и аз да се похваля какво направих на моята фронти[ATTACH=CONFIG]942727[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]942728[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]942729[/ATTACH]
                          Само сняг да има.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Днеска 4 часа водна помпа на 2.4 бензин,бях забравил колко гаден е най-долния болт зад шайбата на коляновия вал и добре че се отви иначе е егати и приключението ,само заради един болт.......Сега мотора не се чува ,помпата ромоли от две седмици ,но нямаше луфт ,та купих нова и бях подготвен,луфта изкочи вчера и до последно обаче не протече и капка.Идва ред на предните лагери в края на месеца.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              днес ли ... ами купих си я и се прибрах с 300км преход .... и накрая осрах работата
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27016936_1697817290280248_1440801239_o.jpg
Прегледи:1
Размер:176.4 КБ
ID:5779167Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26982110_1697817340280243_323203861_o.jpg
Прегледи:1
Размер:184.3 КБ
ID:5779168

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Stiks Преглед на мнение
                                днес ли ... ами купих си я и се прибрах с 300км преход .... и накрая осрах работата
                                Чудесно изглежда... как успя?
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X