Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте , протече ми подкачващата помпа на Фронтера А 2,3 тди прилагам и снимки.Някой заменял ли е подобна помпа с друга? Лошото е че се пукат платната и заради едно платно става неизползваема. Не мога да намеря платно защото е заедно с оста и не се намира ,а и не мога да го разглобя да го сменя. Жалко че изчезват резервни части за нашите фронтаци ...тая Европа или не знам точно няма части за стари коли
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Имам такава помпа, но търсенето ѝ ми е мааалко трудно.
      Ако не се справиш с ремонта или намирането пиши ми, пък ще го мислим.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150017503_1113812825790994_8795499508047759045_n.jpg
Прегледи:268
Размер:60.9 КБ
ID:6709327
        Здравейте!
        Сменени масла на диф/със сваляне на капака/ , раздатка и преден мост на фронтерата.
        От предния мост изтече много гъсто подобие на боза и то с помоща на свинска опашка, която ръчкахме в пробката. Наложи се промивка.
        Локализира се теч на антифриз чрез надуване на водната система с помпа за гуми. Тече от долната част на капака
        на ангренажа. Надявам се да е от водната помпа, а не от глава.

        Коментар


        • Я да пораздвижа темата, днес смених задното и крайно гърне, старите се оказаха оригиналните си гърнета, като за 21 години добре са изкарали, използвах докато беше вдигната джипката на подемника да огледам отдолу и видях че двата задни буферни тампони са за смяна, самия тампон се е отлепил от основната си планка и се клати лесно та ще ги сменям, ето как са се изкривили тампоните:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230411_115830.jpg Прегледи:0 Размер:431.0 КБ ID:6919471

          Коментар


          • Тампона ти е последна грижа, рамата я е наял яко молеца. Не се вижда какво държи тази планка към амортисьора, ама скоро няма да държи нищо. Огледай си рамата внимателно.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Писах по-долу и снимки...........
              Последно редактирано от Еделвайс; 11-04-23, 14:38.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Щом не е цъфнало ще кара. Вечни неща няма, а и това е просто тенекия, взимаш друга и толкова. Важно е да не е изгнил носещ детайл от гледна точка на безопасност.

          • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Тампона ти е последна грижа, рамата я е наял яко молеца. Не се вижда какво държи тази планка към амортисьора, ама скоро няма да държи нищо. Огледай си рамата внимателно.
            Ръждата е повърхностна, с отверка ръчках яко за проверка няма проблеми, така и иначе нищо вечно няма, не е култова Тойота, за да има смисъл тепърва да обработвам шасито против ръжда, колкото години изкара още, после нова кола, живи и здрави да сме.


            Ето още снимки от днес:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230411_153125.jpg Прегледи:0 Размер:249.5 КБ ID:6919479


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230411_153143.jpg Прегледи:0 Размер:234.9 КБ ID:6919480


            П.С. Тук се виждат новите гърнета.


            Само повърхностна е ръждата, нищо страшно.

            Коментар


            • Честити ти гърнета!
              Ама я кажи къде ги смени, какви сложи, колко пари похарчи и тн

              Коментар


              • Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
                Честити ти гърнета!
                Ама я кажи къде ги смени, какви сложи, колко пари похарчи и тн
                Мерси , гърнетата ги поръчах и смених в сервиз в Г. Оряховица, задно гърне, крайно гърне, 2 бр. гарнитури, един тампон, два нови болтови връзки и труд за смяната общо 360 лв, което е супер за мен, тук в София само за заднотото гърне ми искаха от 350 лв....

                Марката е POLMO :

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230411_170017.jpg Прегледи:0 Размер:476.6 КБ ID:6919487

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230411_170121.jpg Прегледи:0 Размер:585.3 КБ ID:6919488
                Последно редактирано от Еделвайс; 11-04-23, 16:28.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X