Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    че ще трябва да търся някакво постоянно решение с амортисьорите.
    Решенето отдавна го има,ама попрочети малко.Подсказвам-руски ГАЗОВИ амортисьори.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Илийка, де да беше толкова лесно В момента предницата ми е по-ниска от задницата. Та ако не се смъкне задницата, ще трябва да вдигам предницата. Там хода на амортисьорите не съм го мерил, ама нищо чудно и там да свърши надолу и да трябва да ги сменям (не могат да се удължат - при демонтирането ще се скъсат шпилките). Ако оставя нещата така - с вирната задница, няма да мога да я карам нощно време - фаровете светят на 10 метра пред мен. Ще трябва да ги регулирам нагоре. Има и още: Жената и малкия се возят на задната седалка. Не знам до колко вярно в моя случай: "по-висок център на тежестта", "по-слаба стабилност при завои", ама с жената не ми се спори. Особено пък и когато аз не съм убеден: Миналата седмица карах по магистрала Тракия с 90 км/ч и при някои от плавните завои колата предизвикваше неприятни усещания дори и на шофьорското място, а на задната седалка се усеща къде-къде повече. Пък все пак тоз кораб съм го взел за семеен камион ъ-ъ-ъ комби , а не за супер проходим офф-роуд звяр.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Сложи си руски газови амортисьори/газелски/ да ти се успокои задницата, това за фаровете е несериозно - реглаж се прави за минути, отделно ел.регулирането.
        Последно редактирано от maxxx; 31-08-12, 11:03.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          А , то също така за минути се повдига и предницата .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            А , то също така за минути се повдига и предницата .
            Е, нали не иска да натяга торсиони, макар че моите с 6 оборота и в гората работят, и в дупките в града не са се скъсали, малко по-твърдо возят, но за камионче са се утепали така.Като сложи и газелски амове, ще е повдигната и втвърдена отпред и отзад.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Вие съвсем на щъркел искате да ми направите семейния камион
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Вие съвсем на щъркел искате да ми направите семейния камион
                Нали ти сложи повечко листенца на ресьорите, сега ти остава да завършиш започнатото.
                И да, ще ти хареса и визията, и возията на камиончето.
                Аз съм 94см. в средата на веждите.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Сложи си руски газови амортисьори/газелски/ да ти се успокои задницата, това за фаровете е несериозно - реглаж се прави за минути, отделно ел.регулирането.
                  Само да попитам,предни или задни?Или те нямат разлика.
                  ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                  Grand Cherokee 2.7
                  GSM 0888148630

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                    Само да попитам,предни или задни?Или те нямат разлика.
                    Ще те излъжа дали имат разлика, аз знам за задни, а може и да са еднакви, руснака не е по многото чаркалаци.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Вие съвсем на щъркел искате да ми направите семейния камион
                      Абре юнак , в този форум е въпрос на престиж , че и фикс идея , да ти е щръкнАл ( джипа де ) !
                      ....а ти пък се срамуваш и притесняваш , че ше щръкне .

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Е, нали не иска да натяга торсиони, макар че моите с 6 оборота и в гората работят, и в дупките в града не са се скъсали, малко по-твърдо возят, но за камионче са се утепали така.Като сложи и газелски амове, ще е повдигната и втвърдена отпред и отзад.
                      На 6 оборота може да е малко по-твърдо . Аз съм на 3 оборота и не се усеща изобщо . Може би щото ( не пиша кой знае колко и какво съм направил по Фронтерата ) сложих преди време и едни фланци 38 мм. от "Вромос" , та на завой стана стабилен като Бенца ми .
                      Но дори и да има друсане , то е на нашите къси щайги . Колегата е с дълга база и при 94 санта комфорта ще си е като на лимунзина . Що да не вдигне гордо предницата ?!
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Благодаря,МАХХ!Ще пробвам и с такива,че "оригиналните"са ми направо консуматив и ми писна.
                        Последно редактирано от KOLEV G; 01-09-12, 06:37.
                        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                        Grand Cherokee 2.7
                        GSM 0888148630

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
                          Само да попитам,предни или задни?Или те нямат разлика.
                          Предните са ухо-шпилка, а задните са ухо-ухо.
                          За дължината знам само за задните, които в момента ми идват късички: 35-55см.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Предните са ухо-шпилка, а задните са ухо-ухо.
                            За дължината знам само за задните, които в момента ми идват късички: 35-55см.
                            А, ясно, значи задни и газелските няма да са къси.
                            @Владо - че то без фланци не може, с 38мм от Явор съм и аз.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Е, моите нали са газелски!
                              Маслени, ама газелски.

                              П.П. Предните ич и не ги знам. Като се предадат, ще ги мисля.
                              Ами не знам дали газовите няма да са с други ходове, аз търкалям с оригиналните и 5см. обеци, няколко пъти ги разтегнах докрай и колелото увисна, без нищо фатално да се случи.
                              Последно редактирано от maxxx; 03-09-12, 13:21.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120905_19174611111.jpg
Прегледи:1
Размер:334.5 КБ
ID:5404677
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03156.jpg
Прегледи:2
Размер:174.1 КБ
ID:5404688Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20120830-WA0000.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5404678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_211710.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5404679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_211638.jpg
Прегледи:1
Размер:127.2 КБ
ID:5404680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_220115.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5404681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_2133051111111.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5404682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_193205.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5404683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20120830-WA0002.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5404684Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_193145.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5404685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20120830-WA0003.jpg
Прегледи:2
Размер:77.2 КБ
ID:5404686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120830_193009.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5404687Здравеите, колеги!

                                Хайде и аз да споделя какво направих по фронтерката тези дни.Цялата история е че подмених красивия но бутафорен ролбар (ако не се казва така моля за извинение) и прогнилите тръби на степенките. След много време най-накрая се реших да го направя защото все ме беше страх, че ако се наложи нямам никаква защита на предницата, което при цените за фарове, мигачи и т.н. си е голям кошмар.И с помощта на един приятел почнахме промяната стъпка по стъпка.Първо махнахме стария (което доведе до визия като на девойка без грим.....) и почнахме стъпка по стъпка да изграждаме новата визия (съжелявам за лошото качество на снимките но......телефона толкова си може) Само да спомена че допълненията на ролбара а именно страниците с халогените исках да си останат защото мен лично много ми харесват и се наложи да изграждаме всичко спрямо тях.Успоредно с това подменихме и изгнилите тръби на степенките който бяха толкова зле че ........ абе повечето знаем за какво иде реч..... И така след още няколко козметични промени и нови допълнения от колеги в форума мога да ви я покажа в готов варянт ........Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120905_19174611111.jpg
Прегледи:1
Размер:334.5 КБ
ID:5404677 но без степенките защото те имат още довършителни работи!
                                За сега това е от мен като е готова и със степенки мога пак да се включа

                                Поздрави на всички и весело изкарване на празниците!


                                П.П. Съжелявам и за подредбата на снимките!Дава ми ги на точното място докато го пиша а после ги реди както си иска
                                Последно редактирано от neshko; 05-09-12, 23:59.
                                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                                LZ1NES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X