Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Не е от дюзи. И на газ прави същата мизерия, като я оставя на празен ход оборотите падат до 400. Мисля, че я оправих обаче. Буксата на дебитомера беше пълна с пясък
    почистих и моторчето за празен ход, имаше 1 кило изгоряло масло по него и по входящия маркуч. Утре сутрин ще докладвам ако пак прави същия проблем.

    Update: Проблема за сега е отстранен. Тази сутрин при -7 запали от раз.
    Update2: Проблема не е отстранен....вчера вечерта пак същата песен. След като "посъветвах" моторчето за празен ход с чук взе че тръгна. сега е накиснато за чистене.... ако не стане ще се купува друго.
    Последно редактирано от fanatic; 23-01-10, 08:10.
    no signature no problems

    Коментар


    • #47
      До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Не е от дюзи. И на газ прави същата мизерия, като я оставя на празен ход оборотите падат до 400. Мисля, че я оправих обаче. Буксата на дебитомера беше пълна с пясък
      почистих и моторчето за празен ход, имаше 1 кило изгоряло масло по него и по входящия маркуч. Утре сутрин ще докладвам ако пак прави същия проблем.

      Update: Проблема за сега е отстранен. Тази сутрин при -7 запали от раз.
      Приятно е когато зимно време си намериш пясък в колата,защото ти напомня веднага за морето.Лятото обаче сняг в колите няма
      ...остава само спомена...
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #48
        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Вчера вечерта нещо се прецака по запалването/дебитомер/въздух и т.н.
        Трудно пали на бензин и почти веднага се опитва да загасне а като дам газ заглъхва и загасва. Тази сутрин 15 минути не можах да я подкарам. След 1 час слизам долу да я ръчкам да видя какво ще излезе.
        Тъпото е че е -6 а аз съм болен...
        Ох и аз сега се качвам от улицата.
        Същия проблем с Фронтито .Мислех да пускам тема.
        Само,че моята на газ си работи перфектно.
        Но на бензин точно като при колегата Фанатик.
        Ще и изпадне мотора на бензин.Баща ми я е подбарал тези няколко дни,сменени са и свещи вчера,кабели.А преди месец бензинова помпа с почистен резервар,филтър и т.н..
        На газ не можеш да я запалиш сутрин на -8,-12 градуса.Въртиш си докато не падне акумулатора.
        А на бензин пали веднага,но споменах по горе...тресе,прекъсва,чернее.
        Сега я карахме топла и на газ е екстра-гледа я и газаджията и вика всичко е супер.
        Караме я и като я обърнем на безнин тръгва и след малко забива муцуна и се почва...на 2-ра,на 3-та с газ го долу и не поема както трябра.
        Май ще се свалят дюзите,а?
        Да пробвам с добавки,ама не вярвам да ги почисти...вятър работа.
        Последно редактирано от recaro_7; 26-01-10, 19:09.
        Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

        Коментар


        • #49
          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Ултразвук ... на дюзите!Помага!

          Коментар


          • #50
            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            дам... ама питай имат ли тестер за дебит след чистенето... иначе по-зле ще стане. С разни течности не пробвай че ще се скапят съвсем.
            no signature no problems

            Коментар


            • #51
              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              дам... ама питай имат ли тестер за дебит след чистенето... иначе по-зле ще стане. С разни течности не пробвай че ще се скапят съвсем.
              Естествено ,че с тестер за налягане ги пробвах!Ако са износени с каквото и да ги чистиш ... по зле ще ... какво да е друго. След Ултразвука ефекта бе поразителен.Иначе бих ли написал нещо подвеждащо ,а и аз лично не бих дал пари за нови - при положение ,че съществува начин да опитам с гореописаната процедура?...

              Коментар


              • #52
                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                Естествено ,че с тестер за налягане ги пробвах!Ако са износени с каквото и да ги чистиш ... по зле ще ... какво да е друго. След Ултразвука ефекта бе поразителен.Иначе бих ли написал нещо подвеждащо ,а и аз лично не бих дал пари за нови - при положение ,че съществува начин да опитам с гореописаната процедура?...
                За тебе знам, аз обяснявах на колегата recaro_7
                no signature no problems

                Коментар


                • #53
                  До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  И аз минах през ваничката с ултразвука и наистина ефекта беше поразителен, но не чаках да спре да върви на бензин.
                  0877 83 30 90 - Жоро

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    За тебе знам, аз обяснявах на колегата recaro_7
                    Е ... да де!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Е, и мен днес ме изненада "любимата". Тръгнах да карам децата на даскало по обяд и .... греда ... Върти стартер та се кине и само бял пушек от ауспуха.... пробвах 2-3 пъти и се прехвърлихме на Мерца. Та като се прибрах от работа към 19.30, надянах челника и студ не студ, смених свещите. От четири, една тотален мъртвец, една грееща колкото отпред, толкова и вътре и 2 в задоволително състояние (които отидоха за НЗ в джоба на вратата). Запали от четвърт. Само да видим колко ще изкарат, че ми досвидя да дам по 16 кинта за "оригинални" японски и взех едни по 9 "оригинални" немски....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Вчера вечерта нещо се прецака по запалването/дебитомер/въздух и т.н.
                        Трудно пали на бензин и почти веднага се опитва да загасне а като дам газ заглъхва и загасва. Тази сутрин 15 минути не можах да я подкарам. След 1 час слизам долу да я ръчкам да видя какво ще излезе.
                        Тъпото е че е -6 а аз съм болен...
                        Скъпи ми Божко... и моята 3-та сутрин я мъча само на газ,(поради неработеща помпа) .. та запали без проблем и на -16.. обаче както спомена ти поработи известно време.. и почва да сабаря оборотите до гаснеене.. ..
                        и с всяко следващо палене.. си пали.. работи 2-3-5 сек. и гаснее все едно и спираш кранчето .... ако може да помогнете колеегии ..
                        на болничкото ми ..

                        п.с. аз също си мислех че само моята прави така... дано го разрешим тоя прб. единпът за винаги ..
                        лошите неща .. ме правят по добър човек...

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Слушай стар бакшишки номер.Преди да започнеш да въртиш на стартер заливаш испарителя и газовия клапан обилно с гореща вода,2,3литра и чак тогава се качваш в джипа и стартираш.А като запали поддържаш оборотите на 2000-2500 докато позагрее малко.Успех.
                          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                            Скъпи ми Божко... и моята 3-та сутрин я мъча само на газ,(поради неработеща помпа) .. та запали без проблем и на -16.. обаче както спомена ти поработи известно време.. и почва да сабаря оборотите до гаснеене.. ..
                            и с всяко следващо палене.. си пали.. работи 2-3-5 сек. и гаснее все едно и спираш кранчето .... ако може да помогнете колеегии ..
                            на болничкото ми ..

                            п.с. аз също си мислех че само моята прави така... дано го разрешим тоя прб. единпът за винаги ..
                            Залей с гореща вода изпарителя и газовия клапан,поне 3/4 литра.Първите минути докато работи пак.
                            Друго-при мен онзи ден запали и държи 2500 оборота-поогледах и се насочих към моторчето за ППХ.Чукнах го с един гаечен ключ и отиде в другата крайност-400 оборота,претриса и гасне/напролет ще спи пак в коресилин/.Гореща вода и върху него-дойдоха си тихите обороти.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                              Скъпи ми Божко... и моята 3-та сутрин я мъча само на газ,(поради неработеща помпа) .. та запали без проблем и на -16.. обаче както спомена ти поработи известно време.. и почва да сабаря оборотите до гаснеене.. ..
                              и с всяко следващо палене.. си пали.. работи 2-3-5 сек. и гаснее все едно и спираш кранчето .... ако може да помогнете колеегии ..
                              на болничкото ми ..

                              п.с. аз също си мислех че само моята прави така... дано го разрешим тоя прб. единпът за винаги ..
                              Според мен проблема ти е,че я палиш направо на гас при тея ниски температури и ти мръзне изпарителя докато позагрее антифриза.
                              Да ви кажа и аз какво направих.
                              Миналия ден при -25 запали без проблем,но след около 15км. в купето замириса на масло,не обърнах внимание,защото в момента се разминавах с един дизел.Като се върнах все пак реших да погледна всичко в коша от дясно на двг. беше в масло.
                              Оказа се конденз в отдушника,който замръзнал и от там маслото вън.Хубавото в случая е,че изби през щеката,а не през някоя семерина.Размина се с промивка на отдушника и 0.5л. масло.
                              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                благодаря ви колеги .. оправи се проблема с наливане на 1 литар антифриз в казанчето(поради липсата вътре) и затопляне на изпаритела веднага след паленето ..
                                Последно редактирано от Vlady_Rumenov; 29-01-10, 13:01.
                                лошите неща .. ме правят по добър човек...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X