Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

    Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
    колега stanlypld
    нещо такова ли имаш в предвид и захващането как и с какво става на кората и няма ли да стане грозно с тия "фланци" ? благодаря .. и поздрави
    Имам в предвид да си изработиш фланци по размера на говорителите от ПДЧ или МДФ или нещо от сорта с дебелина колкото искаш да изкараш говорителя навън. Говорителя ляга във фланеца и се закрепя с видии. Фланеца се закрепя към кората с видии и лепило като преди това може да се тапицира за да седи добре. фомата му може да бъде каквато ти харесва (външната) само вътрешния отвор трябва да е монтажния отвор на говорителя.
    П.С. Има много тунинг фирми които са правили такива проекти за вграждане на говорители в България.
    0877 83 30 90 - Жоро

    Коментар


    • #17
      До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

      благодаря за оточнението .. и аз си викам .. мн зле ще стане.. ммм.. ще го измисля
      лошите неща .. ме правят по добър човек...

      Коментар


      • #18
        До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

        Утре преди да се омета за риба ще снимам моите,заедно с фланците.Понеже мястото е дефицит,се зарязват самите фланци,да следват релефа на кората.Технически шперплат или МДФ-20/25мм стигат.Има и малко рязане на ламарина/оребряването на вратата като махнеш кората/.Това е във вариант с ел.стъкла,иначе на мястото на говорителя стои машинката за вдигане на стъклото ръчно.

        Коментар


        • #19
          До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

          Ами той ,апарата де ... май ,година и дата е объркал?...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #20
            До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

            днес забелязах мн лошо нещооо.. ..
            та единия маншон е от към главината .. на 2 части ..
            утре дали ще мога да го сменя сам ....
            едно след друго виждам .. преди 2 дена видях и масло от деферинциала.. от семеринга към кардана .. дали и него ще мога да сменя сам ...

            че ме чака лов утре и вдругиден ...
            Последно редактирано от Vlady_Rumenov; 26-11-09, 19:50.
            лошите неща .. ме правят по добър човек...

            Коментар


            • #21
              До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

              Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
              днес забелязах мн лошо нещооо.. ..
              та единия маншон е от към главината .. на 2 части ..
              утре дали ще мога да го сменя сам ....
              едно след друго виждам .. преди 2 дена видях и масло от деферинциала.. от семеринга към кардана .. дали и него ще мога да сменя сам ...

              че ме чака лов утре и вдругиден ...
              Сам имаш в предвид абсолютно сам ли? Инструменти достатъчно имаш ли? примерно динамометричен ключ? защото гайката на пиниона се затяга с точно определени нютонметри. Аз лично отидох при майстор за тая работа. Гърча е голям за този семеринг, ако не си достатъчно уверен в способностите си не се хващай.

              П.С. оригинален само слагай, струва около 90 лв.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Утре преди да се омета за риба ще снимам моите,заедно с фланците.Понеже мястото е дефицит,се зарязват самите фланци,да следват релефа на кората.Технически шперплат или МДФ-20/25мм стигат.Има и малко рязане на ламарина/оребряването на вратата като махнеш кората/.Това е във вариант с ел.стъкла,иначе на мястото на говорителя стои машинката за вдигане на стъклото ръчно.
                Колко да зарежеш оребряването вътре ще прецениш като изрежеш кората и сложиш говорителя и фланеца-тъй като излиза напред,зарязването е по-малко.
                Фланеца зарязваш с ножовка вертикално,където очертаеш,че пречи кората да легне,после с тънък и остър секач/далта/.Финосваш с шкурка изсеченото и си готов.Боядисването каквото ти хареса-аз го опуших с акрилен спрей.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                  Е....точно това имах в предвид. А останалото е въпрос на творческа мисъл (форма, външни размери, цвят, евентуално тапициране и т.н.)
                  0877 83 30 90 - Жоро

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                    Божко ... нямам динамометричен ключ.. само не можах да разбера той и за двата ремонта ли ще ми е необходим или само за семеринга..
                    и колко туд е допустимо да ми вземат за смяната на маншоните в сервиз

                    за фланците съм го измислил вече.. ще покажа като станат

                    п.с. голяма разлика след натъпкването на калниците с вата...
                    лошите неща .. ме правят по добър човек...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                      Даа темата е "какво направих",ама аз сега ще споделя какво не направих.Не успях да изкъпя любимата фронтера ,преди да я закарам на сервиза в Павлово ,да и направят ново казанче за радиатора.Е дано майстора е спокоен тип ,щото джипа ми трябва ,чист или мръсен.
                      Румен Николов

                      0888 358 572

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                        Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                        днес забелязах мн лошо нещооо.. ..
                        та единия маншон е от към главината .. на 2 части ..
                        утре дали ще мога да го сменя сам ....
                        едно след друго виждам .. преди 2 дена видях и масло от деферинциала.. от семеринга към кардана .. дали и него ще мога да сменя сам ...

                        че ме чака лов утре и вдругиден ...
                        Семеринга на пиньона въобще не го пипай, че ще береш ядове. Маншоните на полуоските си ги смени сам, стига да имаш инструменти и поне ведъж да си правил тая процедура сам, защото си има малко пиниз и много хамалогия. Ако не си сигурен в себе си, прежали някой лев и иди да ти ги сменят в някой сервиз по ходова част и гледай как става. Маншони си купи от Евро 07 - по каталога им излизат много добри японски маншони и са по 17 лева бройката. Не се лъжи да слагаш разни по 5 лева, щото не стават за нищо.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                          Аз пък днес разглобих прекъсвача за осветлението в салона и зумера за забравени светлини на шофьорската врата. Беше нагорял контакта и не работеше. Държи се само на едно болтче. Изпилих леко нагара и огънах малко пластинката на контакта. Сега работи добре.
                          Сложих и нова "свирка" за 5 лева от пазара, че старата дясната беше изгоряла.
                          Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                          VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                            за смяната на 4-те маншона ми поискаха 60 лв..
                            за семеринга ми поискаха 15 лв.. тва е само труда ..
                            оригиналния семеринг... 60 лв...
                            4-те маншона 60 лв..
                            кво ли друго може да изкочи по предницата....
                            имам всички необходими инстроменти .. но не съм ги сменял друг път ..
                            просто ако знам стъпките .. мисля че ще мога и схемата като видя.. ?
                            лошите неща .. ме правят по добър човек...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                              Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                              за семеринга ми поискаха 15 лв.. тва е само труда ..
                              хахах, бягай далеч от тия майстори, нямат изобщо представа как се сменя този семеринг за да ти посикат 15 лв. За нищо на света не се съгласявай после да не търсиш цял диференциал. Оригинален семеринг е невъзможно да струва по-малко от 89 лв. При положене че са ти казали 60 ще протече след 1000 км, защото размера е изключително специфичен и няма аналог.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                                Както ти каза fanatic-бягай от такива светила.Семеринга е доста специфичен и не търпи заместители,виж го колко е обратен спрямо стандартните.А за 15 лева някой да мята кардани и да нагласи луфта между пиньона и короната,и то както трябва...ако бяха в час,щяха да знаят,че твоя диф втора ръка е 2000 лева/нов-8700/ и поне заради майсторлука и тънката настройка щеше да чуеш други пари.
                                Тия са някакви домашнярки-нали видя цифрите по-горе...,внимавай.
                                Снимал съм и оригиналната опаковка,да знаеш какво трябва да получиш при плащането.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X