Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Аз в момента съм си свалил гумата от гъзъ и съм я метнал в багажника. Опитвам се да сравня усещанията. Освен, че вече нямам багажник, всичко друго е както преди. Гумата не ми пречеше особено на видимостта назад, нищо че е 33-ка. Но пък едвам се събира на стойката.
    А моята стойка е на теглича, ако беше на вратата, щеше да е много по-зле. Със сигурност щеше да деформира геометрията на пантите.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      При мен се случи следното.Понеже се заформи дискусия.По принцип качването и свалянето на гумата от покрива наистина си е упражнение.Но колко пъти ще се наложи да се качва и сваля от там годишно?В калта къде и как ще вдигаш е все тая .В гората по принцип не пробивам първи и ако има препятствия слизам ,местя ,режа и т.н.
      Благодарен съм ,че не беше отзад щръкнала при едно много стръмно изкачване в кал ,бях още с Гудрич които е всичко друго но не и кална гума,поднесох ,джипа тръгна назад и се спрях в една букачка.Удара беше в бронята и на машината нищо не и стана.Ако гумата беше отзад ,щях датърся сега ,капак и стъкло.
      Колкото за аеродинамиката..........карам максимум с 70 ,с нов кален Силвърсоун екстриим с колко да карам.
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Резервната гума отзад си е екстра, но за съжаление само близки до оригиналния размер. За мен возенето в багажника не е опция и остава киченето по покрива, което колкото и недостатъци да има се явява единственото възможно....

        п.п. гумата от зад ме е спасявала от няколко умерено силни удара, които ако не беше тя, не знам как щяха да се отразят на пластмасовата броня...
        Последно редактирано от bushiDO; 18-03-15, 14:13.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          На моята фронтера А гумата е на заден ролбар и точно заради това ми е била като буфер в една две ситуации. Бих предпочел в краен случаи да е на тавана ако няма къде, отколкото да е на предния капак като на някои дефендери.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            ейййй големи дебати за тая гума бре кой кадето му е удобно си я слага всеки използва джипа за различни цели

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Привет колеги ! От два месеца имам Фронтера Б 2,2 116к. дизел ... , та днес тръгнах на път и не минал десетина километра усетих равномерно топуркане в предницата а след километър и леко притрисане на волана .Спрях на първата отбивка да проверя за спукана гума или нещо такова .... като барнах предно ляво колело усетих топлина та пипнах и спирачния диск,резултата огромна пришка от изгаряне .Като поизстина обърнах и право в къщи с още едно спиране за охлаждане.Ще търся майстор да я прегледа ,че ме няма по ремонтите ,обаче за какво да се подготвя ! Мисля си , блокирали спирачки ,сдухан лагер.... за по-натам не ми се мисли ,ама...

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Провери си спирачното цилиндърче да не е блокирало. Получава се при скъсан маншон. Има ремонтни комплекти за уплътненията и отделно се продава и бутало ако има големи язви по него.Ако не е проверявай лагерите.Успех!

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Колега направи следното вдигни въпросната гума на крик заварти я трябва свободно да се върти накарай някой да натисне спирачката и да я пусне а ти след това завърти гумата ако се върти с по голямо усилие значи имаш проблем с апарата а относно лагера той се чува веднага след като тръгнеш

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от camozzi Преглед на мнение
                    Провери си спирачното цилиндърче да не е блокирало. Получава се при скъсан маншон. Има ремонтни комплекти за уплътненията и отделно се продава и бутало ако има големи язви по него.Ако не е проверявай лагерите.Успех!
                    Ако ще е блокирало нещо по спирачката, то е по-скоро слайдерите на спирачния апарат!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Колеги дайте идея за направа на задна броня за ОФА ДБ.При вчерашната разходка отпрах едната страна .Минавахме за първи път един брод,оказа се дълбок и бронята даде фира.
                      Пък някои ако е минал по този път и даде освен акъл и снимка ..........ехе няма да е равен.
                      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                      0895шест29410 .

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                        Пък някои ако е минал по този път и даде освен акъл и снимка ..........ехе няма да е равен.
                        Някъде назад в темата има снимка на моя П-лайзен

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150322_163218.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5650006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150322_163204.jpg
Прегледи:1
Размер:219.9 КБ
ID:5650007
                          реших да сменя тампоните но се оказа 4е ги нямам а нещо не ги намирам никъде
                          може ли малко помощ къде да ги намеря

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Ем ,колега аз купих моите от магазин за руски части ,по каталог тампони за ресори за Фронтера даже.... 2.50/бр. Втулки си направих сам от подходяща тръбичка ,тампоните са здрави ,точни по размер. Болтове купих нови уж якостни с контра гаики и мисля ,че се получи добре.Направих и по-големи уши да се понадигне малко
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2446.jpg
Прегледи:2
Размер:81.1 КБ
ID:5650097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2449.jpg
Прегледи:2
Размер:67.1 КБ
ID:5650098
                            Последно редактирано от dilov4eto; 23-03-15, 22:27. Причина: допълване
                            Nissan Terrano 2.7tdi

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Димитров Пловдив. Потърси в олх.
                              Николай Георгиев 0+
                              тел.0887357722

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Да се похваля и аз ,обух Фронта с зимни гуми ,които ще карат лятото 265/70/15 и доста си промени визията.Сега по прилича на джип ,отколкото със старите 235/75/15 които пък са чисто нови, но изглеждат детски. Разхода още не съм засичал дали се е вдигнал ,но устоичивостта значително се подобри ,особено по завоите.Кеф цена няма! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2612.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5650099
                                Nissan Terrano 2.7tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X