Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    При мен след три дни търсене ,мерене ,чесане го установихме ,изолирах и сега всичко е наред.Явно трябва да се обръща внимание на тая букса ,която при мен от ръжда едва се държеше...
    Nissan Terrano 2.7tdi

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      При мен падна преди около година и остана да се държи на кабелите. Пусто - проблем - ако разкача буксата, пак ще имам букса - но от друг тип. Оставих я да си виси върху теглича, но явно доволното количество кал и вода са давали кофти контакт. Та днес на изолирани кабели нямах проблем.

      П.П. Кабелите бяха защипани под номера, но след днешните игри просто увиснаха. Не са ми създавали проблем. Пак ще ги защипя под номера - там ми е най-удобно.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Днес реших да се пробвам да си сменя сам горивният филтър - от както карам дизелови Фронтери досега 5-6 пъти съм давал колата в сервиз за тази операция, най-вече от шубе да не прецакам помпата след евентуалното овъздушаване. Тъпото място на филтъра няма да го коментирам! За по-сигурно реших да вдигна задницата с колкото мога повече /40 см/ за да не изтича гориво от помпата, но това не беше достатъчно - помпата си остана на 80 см от земята, а филтъра достигна 50 см. Въпреки това откачих от филтъра първо маркуча към помпата - от него не изтече почти нищо, но пък от гнездото в капака на филтъра си рукна към 1 литър нафта. Трябва да си имаш подходящ съд под ръка иначе става мазало! Не очаквах горивото да изтича свободно от резервоара, все съм си мислил, че помпата го засмуква, но при наклон напред явно се справя и само - добре че имах само десетина литра. Откачих и маркуча от резервоара и след като ги затапих и двата с подходящи тапи свалих филтъра. Помислих, че съм минал най-трудното, но купона предстоеше - като цяло нататък няма нищо сложно, но поради факта, че новото уплътнение на капака на филтъра обикновено е безобразно намачкано в кутийката, после е голям зор да се монтира правилно на равната повърхност за да уплътнява добре. Аз успях от втория път и то с голяма доза късмет! Не забравяме да напълним филтъра с гориво догоре преди да го затворим, за да не берем ядове с въздуха впоследствие. Палим и държим високи обороти за да прескочим въздушната яма, след което оставяме мотора да поработи и оглеждаме за евентуални течове. Като цяло не е толкова страшно, но си е малко свинщина.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Здравейте на всички колеги !
          Проблема ми е следният имам Опел Фронтера B 2.2 бензин еко тек мотор (X22SE), двигателят на колата ми си е заминал, има спукан блок и си търся мотор. Някой може ли да ми кажи дали ще стане мотора на старата фронтера или да ми помогне със намирането на мотор за фронтерата ?(X22SE) ?
          Ако има и долната част на мотора като блок, цилиндри и колянов вал може би пак би ми свършило работа..........
          P.S.
          Моля помогнете ми !

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Има под форум купувам .
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • От: До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

              Здравейте колеги, да представя и аз какво направих по фронтерата. Фронтерата е Б 2.2 бензин 2000г. Доста време бях изкарал без джипка и преди 4 месеца най-сетне се наканих да си купя, като търсих Терано 2 или Фронтера бензин. И така от една автокъща във Варна харесах фронтерата. Беше пастирана, излъскана и замаскирана от инженер човек, след като бях отишъл с отявлен майстор да я гледаме и видяхме само малките проблеми - леко овиснала задна броня, и малко натръпнала но боядисана рама. Цената беше 5600, но "човека" като ме видя да се колебая смъкна 600лв и аз така и така бях тръгнал за джипка не се отказах и я купих. Още по пътя от Варна към Габрово като спрях на бензиностанция да зареждам не можах да запаля, акумулатора беше финиширал тотално, та купих от бензиностанцията нов за 130лв. Като се прибрах побързах да я вкарам за обслужване - пълно обслужване - масла, ремъци, филтри шарнири - 750лв. Покарах я няколко седмици и като бях ходил и по автомивки, като погледнах отдолу рамата беше страшно ръждясала - всичката черна боя беше паднала (явно я е напръскал със спрей мошеника и после я е понацапал да не си личи). И реших да я вкарам за боядисване на рамата. Майстора обаче не знам защо имаше предчувствие и свали и пластмасовите вежди и броните и положението беше трагично, толкова беше изгнило всичко, че не можеше да ги върне обратно. И така 3 нови калника, 1 сам майстора изгради (понеже не можахме да намерим по моргите), два прага от хромникелова ламарина, две греди за предна и задна броня /майстора сам ги направи от хубава стомана - по моргите бяха по 200лв и бяха пак гнили/, пясъкоструене и боядисване на рамата, боядисване на купето - само вратите и предния капак останаха небоядисани. Та цялата работа беше 2000лв и 2 месеца труд на сериозен майстор. След като я взех от ремонта бях най-щастливия човек, че карам може би най-спретната фронтера /която скоро няма да изгние/ в града. Но уви след 1 седмица нормално каране без никакъв оффроуд, както си работеше добре двигателя изведнъж изхвърли антифриза, през ауспуха и през преливника. Оказа се гарнитура на главата - не знам какъв зор видя и как изведнъж изгоря, но явно и там имаше инженерна намеса от страна на продавача. 280лв всички гарнитури, семерини, болтове на главата, гумички на клапаните 30лв шлайфане, 50лв хидротест, 250лв труд. Та колата дотук ми е на 8500лв, минал съм по-малко от 1000км и те първа предстои да и купувам гуми-1000лв и газов инж. - 800лв. Така че колеги, гледайте хубаво какво купувате и имайте и късмет, защото ние с майстора гледахме, но джамбазина от автокъщата излезе по хитър от нас и по добър инженер
              HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
              Audi A3 1.9 tdi
              Opel Frontera B 2.2i

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140929_145030.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5645076снимка от Варна - лъсната и "читава" фронтерка

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_112649.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5645077 нови калници и прагове

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_112728.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5645078

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_112735.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5645079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150131_112705.jpg
Прегледи:1
Размер:89.1 КБ
ID:5645080
                HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                Audi A3 1.9 tdi
                Opel Frontera B 2.2i

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Ми колега така е, то и от тотото малко хора печелят. Аз за моята същата като тази която си показал до момента съм на 13 000 лв. а я взех за 6500. Но все пак си я карам де.... ако човек не му пука може и да не ги дава, но явно ние не сме от тези....
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Така е, мисля че си прав защото сега като зная къде да гледам и която и фронтера да загледам всичките имат в по-голяма или по-малка степен нужда от интервенции /особено по рама, вежди и греди на увиснали брони/, въпрос на избор е дали ще ремонтират или ще я оставят на времето да се разкапе ... но малко се по-разочаровах защото ми се кара, а тя хубавицата от 4 месеца дето я имам вече 3 месеца е по ремонти и се надявам да им се види края вече .
                    HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                    Audi A3 1.9 tdi
                    Opel Frontera B 2.2i

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
                      Така е, мисля че си прав защото сега като зная къде да гледам и която и фронтера да загледам всичките имат в по-голяма или по-малка степен нужда от интервенции /особено по рама, вежди и греди на увиснали брони/, въпрос на избор е дали ще ремонтират или ще я оставят на времето да се разкапе ... но малко се по-разочаровах защото ми се кара, а тя хубавицата от 4 месеца дето я имам вече 3 месеца е по ремонти и се надявам да им се види края вече .
                      Колега, няма да се предаваш!При теб като гледам няма какво да се прави вече!Купето е "Ново",рамата "Нова, двигателя и тои "Нов" значи ще започнеш накрая и да и се радваш.Мога да ти пожелая само това да са ти били проблемите......и от тук нататък само каране и хубави моменти!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Като ви чета постовете и се успокоявам. Моята външно беше ОК, а проблемите, поради които жабарите Са се разделили с нея бяха спукано радиаторче на парното и нещо в турбото. Ремонта и частите ми струваха около 400 лв.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Ехххх колега altuning нас все някой ни е наработил да беше хванал самолета и да си я беше купил сам да се сърдиш на чуждестрания инжинер сега не на нашия пък и с майстор си бил хайде да кажеш че ти не разбираш но той какво е гледал пък и не каза откъде е внос

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Колеги здравейте !
                            Имам следният проблем двигателя ми отиде на кино и сега ми трябва двигател X22SE, ако някой добър човек, може да ми продаде мотор. Бих бил много благодарен колата ми е Опел Фронтера 2,2 бензин 16V 136 к.с. 1999г.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от Megaa Bavareca Преглед на мнение
                              Колеги здравейте !
                              Имам следният проблем двигателя ми отиде на кино и сега ми трябва двигател X22SE, ако някой добър човек, може да ми продаде мотор. Бих бил много благодарен колата ми е Опел Фронтера 2,2 бензин 16V 136 к.с. 1999г.
                              дори да пишеш във всяка тема в под форума опел няма да намериш мотор по-бързо. Спазвай елементарните правила на форума моля!
                              Това е първо и последно предупреждение.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Дано си прав колега
                                HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                                Audi A3 1.9 tdi
                                Opel Frontera B 2.2i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X