Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Миналата година брах ядове с лагера с семеринга сложих нов koyo доволен съм вече 30 хиляди няма проблем

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
      Миналата година брах ядове с лагера с семеринга сложих нов koyo доволен съм вече 30 хиляди няма проблем
      Колега, комплект ли беше лагер+втулка, или само лагер и ако е така, как реши проблема с нова втулка? А иначе може да си разтягаме локуми, колкото искаме. Изпълнението на лагерите е различно при коли с АБС и без. Майторите ме посъветваха, че най-добрият вариант е полуоска втора употреба, а кои са майсторите ще спестя, питайте на лични, ако искате. Така или иначе аз съм взел решение да не стъпвам повече там, един месец ми седя при тях колата за ремонт, който пряко сили отнема 3 дни + смяната на полуоската. След ремонта на мотора колата при студен мотор пали по-трудно и се дави докато не загрее, ходих и за това пак при тях и общо взето пак имаше вдигане на рамене. Спестявам си писането на дълга тема отностно моите проблеми с някои майстори, като го отдавам на липса на късмет. Не може всички да са доволни, а пък аз не!? В крайна сметка живеем в България и докато няма адекватни закони и органи, които да контролират изпълнението им така ще е... На един колега в някакъв сервиз му сменили наскоро ремъци и ролки. Месец преди ремонта имаше теч на масло и не му беше ясно откъде. Седмица след ремонта му блокира мотора заради скапан семеринг на коляновия вал! Това е положението. За съжаление на бера парите от дърветата, а си ги изкарвам с бачкане и допълнително бачкане, иначе нямаше да карам Фронтера. Хайде стига толкова философстване, хубав ден!

      P.S. Така нареченият оригинален комплект наистина е към 600-800лв. което е безумно... Намерих комплект FAG лагер за 215лв. при поглеждане в нета... http://mot.bg/lager-na-glavina-kompl...3-6448-60.html
      Последно редактирано от VladimCho; 12-04-14, 11:06.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Лагера с втулката ги взех комплект от магазин олимпия на козлодуй но си вземи koyo взимах и по евтин вариянт от там но кара три дена така че е пробвано иначе полуоската бързо се сваля проблема е в избиването и набиването на лагера

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Пищи?. Аз сменях лагера. Протече. Не мога да разбреа защо , някои протичат други не,смяната на този лагер е по близка до вудо магия от колкото до монтьорство
          Последно редактирано от isuzo; 13-04-14, 09:57.
          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Моя по евриния който сложих и протече веднага разбрах защо е протекъл въртеше се в самия лагер некачествена изработка така чче като взимаш лагер гледай да не се върти там кадето е набит в лагера

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
              Моя по евриния който сложих и протече веднага разбрах защо е протекъл въртеше се в самия лагер некачествена изработка така чче като взимаш лагер гледай да не се върти там кадето е набит в лагера
              И другото, което ми каза на лични според мен е ключа от палатката... Не се нагрява втулката, а се набива, защото иначе ще стопи семеринга на лагера, който ще протече!

              А иначе Лозане и Цецо, уважение от мен, като майстори! След простотията с главата за, която нито вие, нито аз имахме вина можеше да ми кажете, че смяната на полуоска с втора употреба е 50 на 50 и да си правя сметка, какво да правя. В крайна сметка след, като съм дадем пари за нещо очакваме то да е наред. Ще разуча подробно още положението с тия лагери и пак ще пиша, какво съм предприел. Машините са старички и тепърва ще се появяват повече хора с такъв проблем.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                А относно тези в опел са луди лагера струва 780 лева и отделно втулката е 148 лева

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Днес ме спряха за проверка и ми направиха единствена забележка че пожарогасителя ми е с изтекъл срок до 2013 , добре че не се заядоха а приятелски ме посъветваха да си взема нов, та отидох до магазина и си взех нов прахов пожарогасител с барометър, с европейски сертификат и с етикет за преглед и годност до 2015год. Стария пожарогасител реших да го пробвам дали работи, като се вдигна яко бял облак прах значи си е бил годен, та колеги да ви подсетя да си погледнете и вашите пожарогасители, не за пред катаджията а за нас самите, не дай Боже да се наложи да го ползваме и поне да е в ред пожарогасителя.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Като носих да проверят пожарогасителя, занесох и един от Москвича набор 1978(пожарогасителя), подМяташе се из гаража от както го няМа Москвича. При вида Му МоМчетата в Магазина Ми казаха да го изхвърля, защото не ставал за нищо. Като се прибрах го пробвах и.. прави облак на 3-4 Метра. Изгаси огън от няколко дръвчета за 1 секунда. Пръска нещо бяло, което като се пръсне по асвалта след около 10-15 секунди изветрява.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      И моя е с барометър но незнам с каква годност е(като за дати говоря) но си знам че щом е в заленото значи всичко е ок!А това за старите пожарогасители си е пълна идиотия!Едно време си спомням че като се ходеше ( с соц. возилата) на преглед проверяващия не гледаше сертефикати и дати просто разклащаше и щом имаше вътре нещо те пускаше и казваха че всичко е наред!Дори и аз си имам един от Лада който си седи като бракуван но си го клатушкам и си разчитам на него за крайни случай!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Преди две години занесох два пожарогасителя в една фирма да ми ги проверят и да ги напълнят с нов флуид. Струваше някъде към 6-7лв. на бройка, като освен етикет с преглед получаваш пресен флуид. За мен си струва това упражнение при положение, че имам читав пожарогасител с барометър. Държа си и още един по-смотан в джипката за всеки случай, дори съм се замислял да си купя някакъв двукилограмов.

                        P.S. Относно проблема ми описан по-горе вече се намира решение. Koyo лагер за 150лв. и 20лв. втулка. Остава да намеря, кой да ми ги смени, както трябва и съм готов
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Лагера със семеринг ли е? Снимай го моля те или виж номера му! Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                            Лагера със семеринг ли е? Снимай го моля те или виж номера му! Благодаря предварително.
                            Има цяла тема, колега... въпросният лагер е сниман на 4-тата страница от темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=41492&page=4
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Днес бях при чичо доктор за болката на мойто зелено зверче в задно ляво краче( гуме) и по точно прословутия проблем с лагера!От едно известно време го карах с луфт (както бях писал по напред в темата) и днес доиде ред за донорство!Благодарение на чичо доктор (Вие си знаете кой е ) се намери подходящ донор.....и след апутация на засегнатата част и присаждане на подходящия донор вече съм на 6!За сега всичко си работи като чели не е пипано ( и дай боже така да си остане).Благодарности пак на Лозан за работата и разбира се допълнителните огледи, съвети и проверки.Има само един дребен детаил които трябва да се добави поради липсата му при донора ( ламарината която предпазва от влизането на боклуци към диска ) но го нямаше а при моята беше повечето ръжда отколкото ламарина така че за сега така ще кара докато му намеря подходяща ламарина която да заеме мястото на липсващата!
                              Та това правих днес по моята Фронтерка за което съм доволен особенно при вида (или по скоро луфтовете които бях направил на стария лагер).Така че ползотворен беше деня за джипчето ми!
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Моята Фронтера порасна с още 4 см
                                Всъщност може и да са само 3 см, защото гумените подложки се сплескаха като бъчва - вижда се на една от снимките. Но пък от друга страна може би така ще вози една идея по-меко.
                                Подкастрен е и захватът на предната броня към шасито и вече гумите ми не опират и при пълен десен волан.
                                Задната броня нямаше как да се качи нагоре, защото на нея се закача пантата на резервната гума, а пък тя е закачена на теглича, който пък е закачен на шасито.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140424_170349.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5582635

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140424_170407.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5582634

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140424_170422.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5582633
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140424_170443.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5582632

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140424_170953.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5582631
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X