Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте на всички (VW Touareg V10 TDI)

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте на всички (VW Touareg V10 TDI)

    Аз съм нов на офроъд-бг форумите, това е първият ми пост. Бях изключително приятно изненадан, когато открих, че си имаме български сайт за оффроад, а още по-приятно изненадан като видях, че форумите са активни

    От вчера съм горд собственик на 4х4, все още съм зелен, от най-зелените на тази тема. Не съм карал 4х4 никога преди, да не говорим за оффроъд. Но съм много ентусиазиран Ще разчитам много на вашите съвети, за това как трябва да се управлява правилно в оффроъд кондиции, къде са интересни терени за начинаещи etc.

    Вчера си взех VW Touareg V10 TDI. Машинката си я бива като двигател, битурбо - 320 конски сили, 750 въртящ момент. С чип-тунинг отива на 400 к.с. и 1000 въртящ момент. С всичките му там камбанки за офроуд - заключващ диференциял с 100% прехвърляне на предни/задни гуми, активно окачване etc. Кеф голям, още не съм излизал офроyд, но четох много, че като цяло Туарег се представят доста добре в такива кондиции, особено като за кола от поколението "градски джип". Далеч по-добре от Cayenne, Q7 etc. Сигурно има хора, които ще спорят по-въпроса, това са мненията, които видях от review-та, форуми и пр., но все още не мое лично мнение.

    Бих искал да чуя и вашите мнения за тази кола, кое добре, кое не е добре..

    Организирате ли си разходки по чукарите с образователна цел ?

    Айде, отново радвам се, че има такъв форум, надявам се да съм добре дошъл
    VW Touareg V10, 5000cc

  • #2
    Добре сте дошъл. Проходимостта на всяка машина освен от физическите и дадености много зависи и от главата на собственика си по точно от нейното съдържание... Тъй че всичко е относително...

    Като дадености вашата машина е твърде скромна за по-сериозен офроуд но за пътешествия и пикници става... Внимавайте и не се увличайте защото грешките при вас ще струват скъпо ако ви интересува разбира се...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Здравей и добре дошъл. Карал съм Туарег с този мотор и мисля че това е една перфектна техника. Поздравявам те за избора.
      За тази неделя е организирана една приятна разходка към Пирдоп и планината над него. Повече може да прочетеш в тази тема и евентуално да се включиш.

      http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...143&highlight=
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        Re: Здравейте на всички

        Първоначално публикуван от tutin
        Кеф голям, още не съм излизал офроyд, но четох много, че като цяло Туарег се представят доста добре в такива кондиции, особено като за кола от поколението "градски джип". Далеч по-добре от Cayenne, Q7 etc. Сигурно има хора, които ще спорят по-въпроса, това са мненията, които видях от review-та, форуми и пр., но все още не мое лично мнение.

        Бих искал да чуя и вашите мнения за тази кола, кое добре, кое не е добре..

        Организирате ли си разходки по чукарите с образователна цел ?
        Колега, добре си дошъл! Не съм обаче сигурен доколко ще можем да ти бъдем полезни по отношение на възможностите на Туарега извън пътя. Причината е проста. Предполагам, че повечето от нас не са виждали такова чудо в калта.
        Разходки "по чукарите" се организират най-редовно, ама имам едно питане: Ти готов ли си да прежалиш боята на Туарега? Въпросът е съвсем сериозен, защото след разходка в гората боята може да изглежда така:

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Yordan Kolev
          Здравей и добре дошъл. Карал съм Туарег с този мотор и мисля че това е една перфектна техника. Поздравявам те за избора.
          За тази неделя е организирана една приятна разходка към Пирдоп и планината над него. Повече може да прочетеш в тази тема и евентуално да се включиш.

          http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...143&highlight=
          Би било екстра, Ho за съжаление пътувам в чужбина този weekend

          Но ще следя темите, искам да се присъединя някои от идните пъти със сигурност.
          VW Touareg V10, 5000cc

          Коментар


          • #6
            Добре дошъл ! Да ти е честита новата джипка.

            Понеже и ти и аз спадаме към групата на "паркетите" (порови се из форума и ще разбереш защо)....

            това не пречи на мерака, де. Но понеже както по-горе писаха, тези разходки имат своите последици - аз затова този уикенд мисля за участвам с нещо по-лесно прежалимо. Една Нива.
            Идвай с нещо по-обикновено (или с някого) учи се и свиквай, пък ще си намерим и маршрути за големите зверове. (Трасета без драки и клонаци).

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от tutin

              Би било екстра, Ho за съжаление пътувам в чужбина този weekend
              Я ти па .. такава придобивка и ще я оставиш да седи .. дай ние ще ти я разтриеме малко по гората и после ще ти разправяме

              Коментар


              • #8
                Честито и то мен,колега.Страхотен избор Колегите са прави,че трябва да си прецениш приоритетите относно колата и съответно до каква степен можеш да я прежалиш...
                Нека ти споделя една моя теория.По-голямата част от джипките са си създадени за х'асфалт...и там се чупят най-малко.В момента в който слезнат от пътя се увеличава в пъти риска за колата(това окачване,одраскване,да не дава господ нещо по-сериозно счупване).Не казвам,че ше стане, ама е възможно... Единственото което можеш да направиш,ако искаш да си чешеш крастата,е ДА ВНИМАВАШ МНОГО Но и тогава няма гаранция...
                Ако още ти се идва ''по чукарите'',ние всяка седмица си организираме по нещо...и може да направим пак една ''паркетна''разходка,в която да участват джипки от класа на твоята...Интересно е,заповядай....
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  Честита придобивка!
                  Извън пътя (особено в този сезон) Гумите са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важни!
                  А аз до сега не съм видял Туарег с Кални гуми (агресивен граифер), шосеините гуми извън пътя (в калта) са доста безполезни и преодоляването на повечето препиятствия ще е невъзможно без Щети, защото за да ги минеш трябва да се засилваш и да ги "прелиташ", което води до сериозни удари.
                  Лятото когато черните пътчета изсъхнат, ще можеш доста повече да и се радваш и да си правиш много по-готини разходки. То като падне метър сняг и останлите "джипове" ще спрът така че не се чуствай ощетен
                  Успех и безавариини разходки

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Здравейте на всички

                    Първоначално публикуван от V93
                    Колега, добре си дошъл! Не съм обаче сигурен доколко ще можем да ти бъдем полезни по отношение на възможностите на Туарега извън пътя. Причината е проста. Предполагам, че повечето от нас не са виждали такова чудо в калта.
                    Разходки "по чукарите" се организират най-редовно, ама имам едно питане: Ти готов ли си да прежалиш боята на Туарега? Въпросът е съвсем сериозен, защото след разходка в гората боята може да изглежда така:
                    Е аз ще съм първия ентусиаст Но чак толкова не ми се жертва, първите два пъти може да мине със застраховката, но от там нататък ще излиза по 4 бона на пътешествие

                    Ах, като споменах застраховка. Как стои положението, нали няма проблеми със застрахователите за коли, които имат damage от офроyд ?
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ninja_1
                      Ако още ти се идва ''по чукарите'',ние всяка седмица си организираме по нещо...и може да направим пак една ''паркетна''разходка,в която да участват джипки от класа на твоята...Интересно е,заповядай....
                      супер, айде
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • #12
                        Нещо интересно, на Touareg-а му дават 45 градуса входящ, изходящ и страничен ъгъл проходимост. извинения за липсата на терминология, ще се научим
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #13
                          До колокото знам (все пак чети внимателно) Застраховката важи за Пътната мрежа!

                          Първоначално публикуван от tutin
                          Нещо интересно, на Touareg-а му дават 45 градуса входящ, изходящ и страничен ъгъл проходимост. извинения за липсата на терминология, ще се научим
                          Това са геометричните показатели на заход/отход от препиятствието и статична стабилност на страничен наклон (повечето коли от този клас имат 45-48 градуса), Но не те съветвам да пробваш подобни странични наклони, за щастие страха умножава градусите по 2-3 така че и на 20градусов страничен наклон ще се чустваш доста Напрегнат

                          Коментар


                          • #14
                            Честито за придобивката !!!

                            Ама ..... НЕ ЗНАМ !!! .... да има застраховател, кйто да покрива щети от каране извън пътя .....!!?????

                            А ако можеш да си го позволиш ....... ДАВАЙ !

                            А има и други ядове ... ама ... ако сучайно стане нещо?? ... на този автомобил му се сваля двигателя и ск. кутия заедно ВИНАГИ ....
                            Например четки на динамо
                            Или компресор клима .....

                            Другото е ако нещо се бъгне по някой от CAN шините ..... оставаш в гората ....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от tutin
                              Първоначално публикуван от ninja_1
                              Ако още ти се идва ''по чукарите'',ние всяка седмица си организираме по нещо...и може да направим пак една ''паркетна''разходка,в която да участват джипки от класа на твоята...Интересно е,заповядай....
                              супер, айде
                              Ми...добре .Тази седмица сме в Пирдоп за два дена(жалко че не си тука )така че...нещо другата или по-другата,ще видим,ще пусна тема за ''паркетна''...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X