Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На гости на Роман ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: На гости на Роман ....

    Ето, че най-после, след почивки, командировки, купища ремонти и жегите, решихме с Жорката да направим едно здраво каране да видим в какво състояние сме. Е да, ама нееееее .. Ам ама реши, че много е стоял без да се прави нищо по него, и смъртоносно виеше с каретата на карданите, та го оставих в гаража. Батериите на фотото се предадоха още в самото начало, но като за първо каране, поне една снимка да вметна в темата:

    За сметка на това имахме нови ентусиазирани попълнения в групата в пълна бойна готовност, е някои от тях бяха в половин готовност де:




    Докато момчетата си оправяха работните добичета, ние с Жорката заредихме, като напълнихме и резервите:






    и поради наличието на голеееми и лъскави машини в групата:






    решихме да започнем сезона с рали каране, Роман - Кунино - пещера Проходна /Карлуково/ - и обратно около 80км бързо темпо, без екстрими. Хем да се пораздвижим, хем да позяпат и гостите красотите на местната природа.

    И общо взето нямаше какво да се снима, а и нямаше батерии, затова един портрет, и малка част от Проходната:





    и освен, че цялата пещера беше пълна с катерачи и най-вече катерачки Хърватки, които оборваха законите на физиката и висяха, и катериха най-невъзможни неща с обратен наклон

    един от БГ клубовете провеждаше и скокове от 42м хубав ден, хубаво време, хубави хора, ама от мотоседалката много боли гъзо ... бях го забравил вече това

    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: На гости на Роман ....

      packss, можеш ли да ми дадеш, някакви твои координати (skype, телефон) ?

      Коментар


      • #18
        От: На гости на Роман ....

        телефон в посписа, скайп - pvserj
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: На гости на Роман ....

          супер репортаж изкарали сте много добре!

          Коментар


          • #20
            От: На гости на Роман ....

            Сняг, не сняг, няма кой да чака, днес решихме да видим как се държат КТМите по горските пътечки. Е как, изровихме гората, отгоре сняг, отдолу глина, отвратителната комбинация:





            Както винаги на снимките не се личи наклона, но е приличен,




            Не знам, ама повече от трета не сме ползвали никъде, обикновенно дори само първа.

            По средата на трасето, се случи това което съм чел, че се случва при моторите, при излизане от едно засукано място на първа, АТВто си хвърли водата, после я хвърли повторно, барабар с маслото от ауспуха

            КТМска му работа, ся понеделник ще взимам, кита за по-доброто охлаждане, че не е работа, да ми пикае на ботуша мръсника

            ей за тука, една такава оранжевка/

            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: На гости на Роман ....

              А Роман не спи, по-точно не спи Жорката. Снегът се е стопил, няколко хубави топли дни, ни позалъгаха, че е нормално сухо - ама не. Кал, кал и пак кал. Но всичко по реда си.

              След като на последната разходка, КТМа се изпика няколко пъти на ботуша ми, реших, че ще е хубаво да го пипна тук-там. И като резултат, няколко малки кутийки на рафта



              Интересното е, че реших да омасля въздушният филтър и като отворих кутията, не намерих основата. Филтър са вееше накъде си искаше, придържан само от планката. Как е карал този човек преди мен?



              А лека дойде бързо и в найлонче.




              В тази малка кутийка, пък дойде перфектният лек срещу болежката на КТМа.



              и вече монтиран на двигателя.




              Ще забегна напред, че и без това няма снимки от карането, но АТВто не завря нито веднъж, въпреки отчаяни опити в калта, на първа и с пълна газ.

              Тук ще поискам и малко помощ от разбирачи и карачи, а може и от двете групи. Реших да погледна предният пиньон, и очаквано се беше подострил на клечка за зъби.




              Стандартният размер 14 зъба. Тук реших да си поиграя, и поради липса на 13ка, сложих преден с 12 зъба. Като очаквах да сваля малко ускорението на нервният двигател, и да подобря катеренето. На равно и леки изкачвания останах много доволен, но когато дойдоха пътечките на Жорката




              резултата бе, че при всяко по-сериозно качване бях нагоре с гумите




              та с каква комбинация карате вие по качвания и пътечки.

              ???????

              Иначе от разходката като такава, няма много снимки, че беше зоор, катерене и траял секция.




              И малко клипове за разнообразие.









              Поздрави на всички.
              Последно редактирано от paksss; 18-03-11, 21:18. Причина: снимки
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: На гости на Роман ....

                Поздрави за хубавата разходка Павка!
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #23
                  От: На гости на Роман ....

                  Екстра, забавлявате си се вие. Павка снимките се невидат.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: На гости на Роман ....

                    Хмм, при мен се виждат. Сървъра със снимките, нещо се ебава май, че два пъти ме изхвърля, докато ги качих там. Пък за форумното ФТП така все и не ми стига време да го разгадая.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      От: На гости на Роман ....

                      При мен се виждат снимките.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #26
                        От: На гости на Роман ....

                        Хм и други не виждат Драго, странна работа, преправям ги.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #27
                          От: На гости на Роман ....

                          Поздрави за хубавата разходка!

                          Коментар


                          • #28
                            От: На гости на Роман ....

                            За нашто каране при ХС идеалния вариант е 13/37, на SX по добре го остави сток 14/38, при 12-ка преден става много рязък от място(сигурно си видел небето няколко пъти) на терен където трябва да сменяш бързо предавка понякога е тегаво изпълнението и се губят обороти баш когато ти трябват и е по лесно да го вкараш в обороти със съединител, SX си има достатъчно пауър за да експереметираш, освем ако не искаш да рипаш от место за заден бекфлип. А и с преден 12-ка губиш много от макс. скорост поне 30км/ч аз ако съм го махам.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #29
                              От: На гости на Роман ....

                              С този нервен двигател, бекфлиповите си ги правя от нищо ситуации. Сега съм с 13/38 в сравнение с 525хц ускорявам като самолет. На задна се вдига само със съединител, 525ца се всига само с газ. Леко съм разочарован, ама и с 13/38 замалко да се захлупя там, където Жорката излиза на самолет. И изобщо 450 сх не е най-удачното за гората

                              Накарах Жорката да зареже екстримите и да се разходим близо 60км черни пътища до мотописта. Като резултат, черните пътища са доста кални все още



                              а коловозите са като магнит, уж да ги пусна между гумите и се гмурна в тях



                              Както винаги от толкова мъки по трасето, нямаше кога да вадя фотото, но се разходихме в състезателно темпо. Където установих, че физическата ми подготовка за подобни турове е като на торба с л..йна. Ама, ще ме стяга Жорка, ма дали ще стане ...

                              На връщане КТМ си даде уек дефект, то общо взето ако нещо не стане при мен с него, не може да е истина. На 2-3 скорост с пълна газ му свършва бензина и гасне. ???? Ще го попрегледам от какво може да е. Затрих два болта и се разхлаби ексцентрика на задната ос.

                              Лошото е, че няма кой да снима, но и на връщане имаше нови ендуро пътечки

                              отляво е метър и половина, а и отдясно са толкова. Иска да ги правим подводници



                              ама не и този път

                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #30
                                От: На гости на Роман ....

                                Да мушна още един клип от "Х-трака" на Жорката, че него ралита не го влекат, дай му да се бори с екстрийми само:



                                Колко лесно го качва на клипа, въпреки, че този екстрийм му взе в жертва фара и предната кора. Искаше още и прът, ама му направихме гаражен "туникс"

                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X