Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затъмняване на стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Затъмняване на стъкла

    Как стои въпроса със служителите на реда след затъмняване на прозорците?
    Танки грязи не боятся!

    Коментар


    • #32
      До: Затъмняване на стъкла

      По закон задните прозорци могат да се затъмняват ако има огледала, задното и предното не може, а предните до 30%

      Коментар


      • #33
        До: Затъмняване на стъкла

        Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
        По закон задните прозорци могат да се затъмняват ако има огледала, задното и предното не може, а предните до 30%
        Напротив.От предните врати назад може да се затъмнява ,включително и задното(панорамното) стъкло с най-тъмното фолио.А предните врати наистина до 25-30процента.
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • #34
          До: Затъмняване на стъкла

          Чисто технически как се определят тези 30%. На око от органа или...

          Коментар


          • #35
            До: Затъмняване на стъкла

            Закона казва:
            Чл. 105
            1. Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло. Ограничаването на видимостта през стъклата на задните врати се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

            Коментар


            • #36
              До: Затъмняване на стъкла

              Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
              Чисто технически как се определят тези 30%. На око от органа или...
              Определя се чрез специален уред, има го в Технотест и интересното е че е измислен от българин. Ако искате да имате фолио отпред го слагате и отивате да ви измерят пропускливостта и ако е над 70% ви издават протокол с който може да го доказвате пред полицайте. Специфичното обаче е, че няма фолио, колкото и светло да е то, с което ако сложите ще имате над 70% пропускливост поради факта че стъклото ви без фолио има 75-85 %.

              Коментар


              • #37
                До: Затъмняване на стъкла

                Потвьрждавам - и тук по закон нямам право да слагам каквото и да е на предните 2 прозореца,закона е минимум 75% пропускливост / просто обяснено / на предните 2 и като ги питах тия които ми слагаха фолиото колко е това отговора беше Ми виж си предните прозорци,оригинално идват с 75%.

                Не ни гонят обаче много,аз и на трите имам налепено и да чукам на дьрво никой нищо не ми е казал с години.Спира ме,че нямам преден номер,не ме вижда вьтре,толкова са тьмни и пак ми дава глоба само за номера,на дебелите стькла няма как да им надене апарата за проверка и няма как да му мине номера в сьда,а на око тук няма и как да мерят.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  До: Затъмняване на стъкла

                  Има доста много евтини варианти за фолио със сходен ефект както скъпите. Проблема е в UV защитата - при евтиното фолио я няма никаква. Ако се затъмняват само задните стъкла (най-честият вариант) - проблеми за шофьора няма никакви, но за хора, които се возят отзад е кофти...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Затъмняване на стъкла

                    Абе,като иде реч за затъмняване на стъкла все се каня да попитам при облепване на задните стъкла,които са с реотани нали фолиото се лепи от вътр.страна,и това не влияе ли на ефекта на реотаните
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Затъмняване на стъкла

                      http://www.youtube.com/watch?v=68jT4...layer_embedded

                      Виж това видео,цялото го гледай и не се смей много.Органа.............да им имам техниката аз.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        До: Затъмняване на стъкла

                        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                        Абе,като иде реч за затъмняване на стъкла все се каня да попитам при облепване на задните стъкла,които са с реотани нали фолиото се лепи от вътр.страна,и това не влияе ли на ефекта на реотаните
                        Не,няма проблем ако е сложено добре и е качествено фолиото.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          До: Затъмняване на стъкла

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Има доста много евтини варианти за фолио със сходен ефект както скъпите. Проблема е в UV защитата - при евтиното фолио я няма никаква. Ако се затъмняват само задните стъкла (най-честият вариант) - проблеми за шофьора няма никакви, но за хора, които се возят отзад е кофти...
                          Сина е на 14 месеца,аз ги налепих моите след като жената я зацепи главата,това беше доста преди малкия да се роди.Скьсах се от четене кое е добро и кое си заслужава.Малко скьпо излиза доброто фолио,но като се сметне,че живея в града който е на пьрво място в Щатите по очни заболявания причинени от сльнцето и..............по-добре за фолио от колкото за доктори или по-добре беден ис очи от колкото
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Затъмняване на стъкла

                            Колеги, сложих стикерите на форума ни на задните странични и задното стъкло, но се наложи да отлепя затъмняващото фолио малко, след което пак да ги залепя но стана грозно, та ще се наложи да слагам ново затъмняващо фолио, да знаете къде в младост ще ми го направят добре, или да купя качествено фолио и сам да ги облепя, при положение че страничните стъкла мога да ги сваля и да работя спокойно, или да не рискувам?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Затъмняване на стъкла

                              Направих проучване и купих фолио, LLumar Bulgaria с UV защита 80% затъмнено, дадох 50 лв. за 1.7 м2 изглежда супер, дебело е, взех и шпатула за 5 лв, отделно макетно ножче и ми казаха да прилепвам с бебешки шампоан прозрачния, не веро! заради химиите които разрушавали фолиото с времето, и също така да работя с памучни ръкавици за да не остават петна от отпечатъци. Чакам по-хубаво време и го почвам, преди това бих искал да попитам, задните странични стъкла, късата база съм, за да сваля стъклата освен да развия закопчалката, откъм пантите трябва ли да развивам нещо или се сваля като го отворя повече и го измъквам?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Затъмняване на стъкла

                                Верото не нарушава целостта на фолиото. Верото преди 20 години беше качествено, когато беше в старите шишета с ръбато дъно, сегашното веро е та*ак. И на мен ми предстои облепяне на прозорци и мисля да сваля стъклата на задните и така да ги облепя, понеже съм гъзорък и надали ще ги скопосам при монтирано стъкло.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X