Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на турбина на Г 300ГД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

    Колега,има писано доста из форума за смяната на двигател на Г. Прочети малко назад в подфорума има мн. колеги дето са сменяли,а не такива дето са само чували и чели.И аз съм сменял на мойта предишната.Като решиш да го сменяш попитай някой дето е сменял,има мн. такива,само ги потърси в темите.И успех.

    Коментар


    • #77
      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

      Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
      Колега,има писано доста из форума за смяната на двигател на Г. Прочети малко назад в подфорума има мн. колеги дето са сменяли,а не такива дето са само чували и чели.И аз съм сменял на мойта предишната.Като решиш да го сменяш попитай някой дето е сменял,има мн. такива,само ги потърси в темите.И успех.
      Благодаря ти, погледнах насам-натам и понаучих туй-онуй, а има и още да ровя из темите.
      ...Въпреки всичко един колега ме обнадежди , че каузата с турбото не е съвсем загубена и аз все още тайно се надявам нещата да станат(получих достоверна иформация подкрепена с факти , за което по-горе вече се писа).,...а и ако ще сменям мотора , що да не го счупя този иначе прекрасен 5-так преди това, та поне да се знае...
      I want out !!!

      Коментар


      • #78
        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

        Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
        а и ако ще сменям мотора , що да не го счупя този иначе прекрасен 5-так преди това, та поне да се знае...

        Носи си камера,поне снимки да ти останат.


        Аз ще следя темата с интерес
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

          Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
          а и ако ще сменям мотора , що да не го счупя този иначе прекрасен 5-так преди това, та поне да се знае...
          Грехота е,джанъм,тъй да хортуваш...подготви се с донор,па продай го петака...

          Коментар


          • #80
            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

            Ще продам петака , стига да му намеря заместник.... Преди няколко дни имах удоволствието да се повозя на 460 къса база с имплантиран ориганлен ОМ617.952...и да ви кажа , стори ми се съвсем достатъчно като мощност за това, за което използвам моят хубавец.... ... де да можех да намеря един такъв рядък екземпляр....
            I want out !!!

            Коментар


            • #81
              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

              Колко даваш?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Колко даваш?
                ...колкото е възможно по-малко, ама транспорта през океана ще ми отреже главата,...иначе съм навит
                I want out !!!

                Коментар


                • #83
                  До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                  ...за съжаление повечето пишат за да си намират работа,...и празни приказки да се мятат...., а да помогне , май никой не е заинтересован...
                  ...извинявам се за тона!!!
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                    Пуснал сьм мухата да тьрсят в един Мерцедес форум.Ако ти се занимава с пратки и има кой да ти го прати ми пиши на лични и ти намирам поне 2 такива от тук.Това обаче е западния бряг на Щатите и пращането не е лесно.
                    Познавам един с една голяма морга в ПЕРНИК,но не смея да го препорьчам.Другото................стоим и чакаме някой да намери такьв мотор.Аз поне с друго не мога да ти помогна.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #85
                      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                      Ако имам късмет , скоро ще се сдобия с ето такъв хубавец..., първото , което ми се струва най-безболезнено като преход към малко по-мощен мотор...
                      Прикачени файлове
                      I want out !!!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                        Аз ти препоръчвам 606 без турбо и по възможност
                        от 124 с ръчни скорости. - сте преправяш най малко - Г с такъв мотор върви прилично-то ти писах преди ама май не си чел.
                        Аз много пъти четох и така и не разбрах този 606 без турбо, колко коня е? Ту пишете, че е 136, ту че бил към 150.

                        В mobile.de като търся мерцедес 300 дизел, ми излизат масово най-много до 147 коня и то с турбо. Това кой мотор ще да е?

                        А пък този, който е 170 и няколко коня никъде не излиза по обява...
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • #87
                          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                          Аз много пъти четох и така и не разбрах този 606 без турбо, колко коня е? Ту пишете, че е 136, ту че бил към 150.

                          В mobile.de като търся мерцедес 300 дизел, ми излизат масово най-много до 147 коня и то с турбо. Това кой мотор ще да е?

                          А пък този, който е 170 и няколко коня никъде не излиза по обява...
                          Би трябвало 300ТД да е 147к.с. (шестак) и 300ТД клапановия да е 177к.с.
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                            Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                            Аз много пъти четох и така и не разбрах този 606 без турбо, колко коня е? Ту пишете, че е 136, ту че бил към 150.

                            В mobile.de като търся мерцедес 300 дизел, ми излизат масово най-много до 147 коня и то с турбо. Това кой мотор ще да е?

                            А пък този, който е 170 и няколко коня никъде не излиза по обява...
                            606 без турбо е 134- 136 в зависимост по коя система се мери,
                            147 магарета в общия случаи е пак 300 но 3 литра мотор по стария -тип мотор с по 2 клапана на цилиндър - 603 с турбо е толкова .

                            Коментар


                            • #89
                              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                              Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                              Ако имам късмет , скоро ще се сдобия с ето такъв хубавец..., първото , което ми се струва най-безболезнено като преход към малко по-мощен мотор...
                              Мало пак е безмислено - макар че е 3000 кубика турбо виж му че кат нов е 122 коня.... Гегата с тва тегло иска повече.Що не вземеш да направиш следното - намери някъде да тестваш Гега с 606 мотор дет е 136 коня да видиш че и тя не цъфнала па тогава да решиш дали си струва смяна само за да се дигне с 20 коня.....
                              Или пък намери някоя 123 с тоя мотор и пак ще се ориентираш макар че колата е 2 пъти по лека от Г то.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                                Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                                За да размърдаш тез големи килограми - просто иска мощност-както ти казах Г класата с 606 дизел мотор е леко на кантар -върви ама не е нищо особено а мотора е каде 150 коня а ти даже и с 125 коня не виждам на какво се надяваш да се промени....
                                Успех в начинанието.
                                Да разбирам ли тогава, че в горното има някаква грешка (сигурно си имал предвид 603) и няма мотор 606, който да е около 150 коня?
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X