Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на турбина на Г 300ГД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

    http://old.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng

    Влез ако искаш тук,кликни на МОДЕЛИ и после тьрси кой модел кола с кой модел трансмисия пасва като предавателни числа поне.Намери предавателните на твоята и после сравнявай.

    Имаше една тема с подобни сравнения,но там е за друг мотор с други скорости.

    И мотор с турбина да намериш от 123 модела пак става,той поне дьржи на турбиниране.Моделите 124,126 / без 350 /,140 / след 96 /ще ти свьршат работа,но и пак зависи какво тьрсиш и какви коне гониш.Кой пасва без разправии обаче и кои скорости влизат вече ти рови или поне питай за конкретен мотор,че ако я захванем тая тема какво и как влиза в Гето и голяма салата ще стане.

    290 ТД от 210 модела и той е добьр мотор,но много рядко срещан.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      http://old.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng

      Влез ако искаш тук,кликни на МОДЕЛИ и после тьрси кой модел кола с кой модел трансмисия пасва като предавателни числа поне.Намери предавателните на твоята и после сравнявай.

      Имаше една тема с подобни сравнения,но там е за друг мотор с други скорости.

      И мотор с турбина да намериш от 123 модела пак става,той поне дьржи на турбиниране.Моделите 124,126 / без 350 /,140 / след 96 /ще ти свьршат работа,но и пак зависи какво тьрсиш и какви коне гониш.Кой пасва без разправии обаче и кои скорости влизат вече ти рови или поне питай за конкретен мотор,че ако я захванем тая тема какво и как влиза в Гето и голяма салата ще стане.

      290 ТД от 210 модела и той е добьр мотор,но много рядко срещан.
      Колега , благодаря , че винаги се отзоваваш, но вариантите ти са доста сложни, ...поне за мен, аз лично бих предпочел иформация за нещо изпробвано, а не да бродя до безкрайност в нета и да правя безумни съпоставки и изчисления. Мисля , че този форум е за незнаещи като мен, които да могат да разберат нещичко от знащи като теб например, по най-достъпния възможен начин,...
      I want out !!!

      Коментар


      • #63
        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

        Аз за това още в началото ти метнах малко клипове какво може да прави оригиналния турбиниран мотор с мерак и какво се получава като се опита даже и знаещ човек да сложи на стар Мерцедес мотор турбина.До момента не се е намерил човек който без много зор да вдигне конете на мотор с турбина без да го строши.Ако е имал турбина е друго,но на чист дизел турбина без да скапе мотора още не сьм виждал,а не сьм и чувал нито пьк сьм срещал из нета.

        Кадьрно монтирано турбо барабар сьс сметките кое и как троши мотора за нула време.Не е сметнат тоя мотор да дьржи на турбо и тва си е.

        Пьрвата ми кола тук беше 240 дизел,слаб и беше мотора и я смених с 300 дизел.И той беше слаб,но поне 500 000 километра за нищо ги нямаше при положение,че го карах педал до ламарината 2 години.И аз като теб реших да си поиграя и да видя какво може да се изцица от тоя кютюк 3 литра и 82 коня и..................след четене,ровене,смятане...........се отказах геройски преди да му разкажа изграта.

        Мой сьвет - или не го барай тоя мотор,ще клекне за нула време ако го турбинираш.По-лесна ще ти е смяната на мотор с турбина и после играчката по смяна на турбини и вдигане на конете,поне е мислен да го товари турбина и ще си заслужава мьката.


        1 искам да видя който БЕЗ МНОГО РАЗПРАВИЯ / бутала,колянов вал,охлаждане,глава,колектори............ / е вдигнал поне 30% от конете на дизел Мерцедес от поколението на истинските коли и шапка му свалям.

        Кофти,че така ти порязвам мерака,но това е моето мнение.Моторите от ония времена са мислени да дьржат с години на натоварване,но и са им истискани конете които могат да дьржат без проблем.Един вьздушен филтьр няма как да им смениш и да кажеш,че е по-добьр.80 коня на 3 литра и милион километра без особен проблем.Сложиш ли му турбина 5 преки ако няма задрьстване и хвьрляш мотора.


        Как да е де,аз си знам моето си,но вьпреки това ако нещо ти трябва като проект,идея,цифри,показатели................драсни 2 реда и ще се опитам да ти го намеря.

        И УСПЕХ каквото и да решиш
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Как да е де,аз си знам моето си,но вьпреки това ако нещо ти трябва като проект,идея,цифри,показатели................драсни 2 реда и ще се опитам да ти го намеря.

          И УСПЕХ каквото и да решиш
          Аз по=гор май писах , че се отказвам...,сега въпроса е евентуално смяна на мотор без електроника, какви скорости и без да се пипат дифовете...
          I want out !!!

          Коментар


          • #65
            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
            Аз по=гор май писах , че се отказвам...,сега въпроса е евентуално смяна на мотор без електроника, какви скорости и без да се пипат дифовете...

            Теорията лесна,само дай номера на рамата ако искаш да я видим с какви скорости е колата,каква предавка е дифа,коя година с кой мотор.После малко ровене кой мотор влиза най-лесно вьтре,кой скорости ще дьржат натоварването и ще са най-близко до скоростите които имаш като предавателни числа и т коя кола да се вземат.И без електроника

            Дай поне година на джипа,модел скорости,мотор и да метна едно око да видим какво ще излезе.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

              И още едно предложение за да я почнем от начало - пусни го цялото това инфо в отделна тема с питанка кой мотор и да видим други които са сменяли какво ще кажат.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Ускорение на тоя мотор може да постигнеш само ако ..............го засилиш от някоя пропаст.
                Идеята ти е добра, но първо трябва да намеря подходящ мотор (с ваша помощ , естествено)..... и след това подобаваща пропаст...
                I want out !!!

                Коментар


                • #68
                  До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                  Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                  Идеята ти е добра, но първо трябва да намеря подходящ мотор (с ваша помощ , естествено)..... и след това подобаваща пропаст...
                  слагай от е-класа 3-ка с турбо има при нас едно Г с такъв мотор направо прави чудеса
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #69
                    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                    Копнато от един друг форум,идват едни камиони с едни Мерцедеси за части в тях,списька долу,избери си какво ти трябва,а аз ти давам линка да си говориш с човека вече за цени и какво/що.Перник крайна точка.Гледам има и Г класи...........

                    124 до 95-200,220,230,250,260,280,300,320
                    190-200,230,250
                    е-класа 210-200,220,230,240,250,270,280,290,300,320
                    е-класа 211-200,220,270,320
                    ц-класа 202-180,200,220,240,250,
                    ц-класа 203-200,220,270
                    ес-класа 140-280,300,320,350
                    ес-класа 220-320,350,400,500
                    мл-класа-230,270,320,430,500,5.5
                    г-класа -200,230,240,250,270,280,290,300,350
                    а-класа,цлк,еслк,
                    вито-108,109,110,111,112,113,114,115,116
                    спринтер-208,210,211,212,213,214,216,308,310,312,311,313,314,316,408,410,411,412,413,416,616
                    207,208,209,210,307,308,309,310,407,408,409,410,609,611,709,711,809,811,814
                    варио-512,612,812,814
                    в-класа-200,220,230,280
                    виано,атего,актрос
                    авточасти нови и втора употреба ...............
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 04-01-10, 17:58.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                      Опс и да допьлня - не ми е бизнес,не ги продавам аз,не взимам пари от тая работа и НЕ ГАРАНТИРАМ ЗА ПРОДАВАЧА.Всеки стреля на собствен риск.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                        Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                        слагай от е-класа 3-ка с турбо има при нас едно Г с такъв мотор направо прави чудеса
                        от 124-ка Е-класа ли имаш превид, щото след това са с електроника“?
                        I want out !!!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Опс и да допьлня - не ми е бизнес,не ги продавам аз,не взимам пари от тая работа и НЕ ГАРАНТИРАМ ЗА ПРОДАВАЧА.Всеки стреля на собствен риск.
                          от къде ги внасят тези коли?..., и дай някакав контакт де...ако може...
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                            дай
                            Внимавай с тази думичка, да не ни натирят и двамата накрая...

                            С интерес ти следя заходите за някаква конкретна информация за смяната на мотора.

                            Някой ден може да те изкопирам, въпреки че засега не ми се ще да си развалям джипката - тъкмо съм я поспретнал.
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • #74
                              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                              Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                              от къде ги внасят тези коли?..., и дай някакав контакт де...ако може...
                              Ще разпитам кога идват тия и ще пусна инфото в Морги за части.Няма как да гарантирам за продавача обаче и дали списька ще е точен макар,че той с това се занимава и няма голяма сметка да льже.Няма и как да проверя дали писаното ще е истина,Перник ми е на другия край на светаЧакай инфо в темата за моргите,ще се опитам инфото да е вьзможно най-точно.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                                Внимавай с тази думичка, да не ни натирят и двамата накрая...

                                С интерес ти следя заходите за някаква конкретна информация за смяната на мотора.

                                Някой ден може да те изкопирам, въпреки че засега не ми се ще да си развалям джипката - тъкмо съм я поспретнал.
                                Забелязах , че ти направиха забележка за тази думичка, ама мисля, че беше на майтап....надяавам се...

                                ...а за смяната на мотора ще трябва да посъбера инфо, после да сметна горе долу колко пари ще ми глътне и тогава ще се мятам на лъва в устата...
                                I want out !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X