Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слагане на турбина на Г 300ГД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Справка зеленото комби от клипа в началото.
    Абе, къде го тоя клип??? 4 пъти прерових тия 3 страници - нищо не намерих...?!?
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • #47
      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

      http://www.youtube.com/watch?v=czV3fwZ73gc


      е го е,не изкарва и до пистата ако да е направено всичко по турбина и охлаждане както и колектори.Вьтре мотора обаче е на салата след броени часове.

      Имах снимки някьде с разликите на турбинирания и нормалния,все едно гледаш 2 различни мотора,много общо нямат.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

        Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
        Вчера бях на лов и така се случи , че се накамарихме доста народ и кучета в мойто Г и на разни баири като поизгубех обороти и инерция ставаше трагично. По този повод разни УАЗ-каджии леко ми се подиграха и тва малко ме вбеси. ..., таааа въпросът ми е : дали е възможно слагането на турбинка на 300 Д петак например от 2.5 турбо петак???( от 124 или 190 например)??? ...та малко да го съживим това иначе прекрасно Г .
        Колега ,най-лесния и евтин вариант за теб е да качваш по малко хора и кучета. Сори за спама.

        Коментар


        • #49
          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

          Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
          Колега ,най-лесния и евтин вариант за теб е да качваш по малко хора и кучета. Сори за спама.
          Благодаря, страшно ми помогна!
          I want out !!!

          Коментар


          • #50
            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
            Благодаря, страшно ми помогна!

            Не се сърди! Прав си е човека - това е най-лесния вариант (аз засега съм на него). Преди няколко дни возех още двама в жипката и по-трудните места ги свалях - хем по-малко хора ще се пребием, хем машината по-добре се чувства. Лошо е вече, когато вършиш някаква работа по чукарите.
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • #51
              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              http://www.youtube.com/watch?v=czV3fwZ73gc


              е го е,не изкарва и до пистата ако да е направено всичко по турбина и охлаждане както и колектори.Вьтре мотора обаче е на салата след броени часове.

              Имах снимки някьде с разликите на турбинирания и нормалния,все едно гледаш 2 различни мотора,много общо нямат.
              Ама пък отначало добре тръгва...
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #52
                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                Не се сърди! Прав си е човека - това е най-лесния вариант (аз засега съм на него). Преди няколко дни возех още двама в жипката и по-трудните места ги свалях - хем по-малко хора ще се пребием, хем машината по-добре се чувства. Лошо е вече, когато вършиш някаква работа по чукарите.
                ...просто колегата леко ми се подигра, звучи смешно и абсурдно!!! Основният проблем за разрешаване в темата някои не му обръщат внимание и просто влизат тук за да си чешат езиците!
                ...а по принцип като гледам как вървят нещата , май ще отивам на отказване и сигурно ще сменя или джипа или мотора.
                I want out !!!

                Коментар


                • #53
                  До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                  Някой може ли да ми каже дали има вариант да се смени мотора без да се сменяват скорости и дифове, т.е., има ли такъв дизелов мотор, който да пасне?
                  I want out !!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                    За твойта кутия няма по мощен от стария 300/5-ак/ турбо. Но не е проблем да смениш и кутията,а дифовете няма нужда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                      Ако да речем купя цяла кола (124-ка 250ТД , 300ТД или клапановия с тази кубатура без турбо) , скоростите , които са си с мотора как ще паснат на Г-то? ...или тука вече ще се наложи някакво неземно ашладисване с незнам си какви нечовешки изчисления и т.н.....
                      I want out !!!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                        Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                        Ако да речем купя цяла кола (124-ка 250ТД , 300ТД или клапановия с тази кубатура без турбо) , скоростите , които са си с мотора как ще паснат на Г-то? ...или тука вече ще се наложи някакво неземно ашладисване с незнам си какви нечовешки изчисления и т.н.....
                        При това положение се налага смяната на нови лапи за двигатела,или изработката им,и евентуално скъсяване на карданчето между скоростите и раздатката.Това е за теб най удачния вариант.По добре 2,5 турбо/лично мнение/ 6-аците мн. греят.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                          3.0 24V D I6 136 PS (100 kW; 134 hp) OM606

                          2.5 10V D I5 113 PS (83 kW; 111 hp) Om602
                          2.5 20V TD I5 125 PS (92 kW; 123 hp) OM602

                          3.0 24V TD I6 177 PS (130 kW; 175 hp OM606

                          3.0 12V TD I6 147 PS (108 kW; 145 hp) OM603

                          От 250 бил и то и с турбо няма смисъл освен ако е проблематично с мястото.
                          А към колегата Асен само мога да кава че това за греенето е някъкъв мит .
                          все пак имам бая годинки в официален мерцедесов сервиз.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                            3.0 24V D I6 136 PS (100 kW; 134 hp) OM606

                            2.5 10V D I5 113 PS (83 kW; 111 hp) Om602
                            2.5 20V TD I5 125 PS (92 kW; 123 hp) OM602

                            3.0 24V TD I6 177 PS (130 kW; 175 hp OM606

                            3.0 12V TD I6 147 PS (108 kW; 145 hp) OM603

                            От 250 бил и то и с турбо няма смисъл освен ако е проблематично с мястото.
                            А към колегата Асен само мога да кава че това за греенето е някъкъв мит .
                            все пак имам бая годинки в официален мерцедесов сервиз.
                            Тогава колега,си оправи грешката по горе,2,5 10V-113 PS,И 2 ,5 TD 20V-125 PS.Защото това не е вярно.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                              ...да разбирам ли , че това са примерните мотори за моя случай? ....иииии моля за по-конкретни отговори по темата, ...щотоооо аз не съм авто-инжинер...
                              I want out !!!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Слагане на турбина на Г 300ГД

                                Asene -Копирах ги от Wikipediata и не съм гледал точно - има различни модификаци - копирал съм само най мощните от тия дет ги има слагани на 124 и на 210- Не е идеята това -исках да ти покава разликата с 6 с 5 цилиндъра

                                http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes_W124
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes_W210

                                Към колегата yankof -Аз ти препоръчвам 606 без турбо и по възможност
                                от 124 с ръчни скорости. - сте преправяш най малко - Г с такъв мотор върви прилично-то ти писах преди ама май не си чел.
                                Относно преправянето - във часта от кутията до раждатката- не съм правил такова и не мога да ти помогна .
                                Последно редактирано от brpi; 30-12-09, 20:53. Причина: ползвам преводач лат кир- отврат е

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X