Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 138

Тема: Слагане на турбина на Г 300ГД

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране До: Слагане на турбина на Г 300ГД

Цитат Мнение на brpi Преглед на публикациите
    Сега на тия дет ще рипнат да ми обясняват ...........

Няма да сьм аз,аз теб те знам от друго място.

ДОБРЕ ДОШЬЛ и при джипките.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Публикации
    1,629
    Точки (при гласуване)
    14

Така, сега с няколко думи да синтезираме и отговориме на първоначалния въпрос:
    Да, турбо може да се постави, дори допреди няколко години се предлагаше турбо кит със всичко. Обаче.... ефекта не е голям, кита докарва до има няма стотина катъря, пък струваше бая жълтички. С други думи разправията не си струва.
    Както се каза (IvanZ) има си оригинален турбо мотор - ОМ617А който е между 122 и 125 коня в зависимост от годината, но за съжаление трудно достъпен при вас. При нас го има, ма сме ви далече. Този двигател се различава доста от от ОМ607 по ред неща. И да, ремонтирал съм го и съм го виждал разглобен. Лично на мене и този мотор ми е слаб, карал съм го в Г клас и не съм доволен. Но всекиму своето.
    [color=green][b]Stop fawkin email me! I'm trying to drink....[/b][/color]
    [img]http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg[/img]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related[/url]

Място
    София
    Публикации
    522
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на митко Преглед на публикациите
    Така, сега с няколко думи да синтезираме и отговориме на първоначалния въпрос:
    Да, турбо може да се постави, дори допреди няколко години се предлагаше турбо кит със всичко. Обаче.... ефекта не е голям, кита докарва до има няма стотина катъря, пък струваше бая жълтички. С други думи разправията не си струва.
    Както се каза (IvanZ) има си оригинален турбо мотор - ОМ617А който е между 122 и 125 коня в зависимост от годината, но за съжаление трудно достъпен при вас. При нас го има, ма сме ви далече. Този двигател се различава доста от от ОМ607 по ред неща. И да, ремонтирал съм го и съм го виждал разглобен. Лично на мене и този мотор ми е слаб, карал съм го в Г клас и не съм доволен. Но всекиму своето.
    Благодаря за конкретния отговор. Аз казах по-горе ,че търся още съвсем малко мощоност и разбира се , ако е възможно с минимални средства. Да речем , че вече съм намерил турбината с колекторите от ОМ617А, какво обаче следва със смазването на турбото, връщането на маслото в картера, има ли някакви вакууми и ако е така от каде ще се вземат и не на последно място , какво се прави с ГНП-то за подаване на необходимото гориво?

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

Да не ти пускам мъуата,но компресор на старо от тоя размер / Итьн М90 /е около 200-250$.

http://www.kolumbus.fi/valtonen.motorsport/
    Последно редактиран от BENZBOSS ; 25-11-09 в 08:40
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    4,639
    Точки (при гласуване)
    18

Те това последното ми напълни душата.Два броя ,не един.

Място
    Novi,USA
    Публикации
    386
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на yankof Преглед на публикациите
    Благодаря за конкретния отговор. Аз казах по-горе ,че търся още съвсем малко мощоност и разбира се , ако е възможно с минимални средства. Да речем , че вече съм намерил турбината с колекторите от ОМ617А, какво обаче следва със смазването на турбото, връщането на маслото в картера, има ли някакви вакууми и ако е така от каде ще се вземат и не на последно място , какво се прави с ГНП-то за подаване на необходимото гориво?
    Колега -ако искаш да се упражниш в сглобяване-разглобяване т.е с учебна цел това упражнение си струва , нокато цяло кат дигнеш 10 коня отгоре на 2 тона кола няма да разбереш нищо -ще си върви по същия начин както и преди -само дет ще имаш повече проблеми с мотора ако въобще изкара дълго.
    За твоя мотор не мога да кажа нищо ако че съм работил в Мерцедес сервиз такъв модел на Г не е идвал при нас, но да речем за 603 - такъв с турбо и без турбо само цифрите и вида са едни и същи - иначе кат се отвори вътре и лъскат 20 различия .

За да размърдаш тез големи килограми - просто иска мощност-както ти казах Г класата с 606 дизел мотор е леко на кантар -върви ама не е нищо особено а мотора е каде 150 коня а ти даже и с 125 коня не виждам на какво се надяваш да се промени....
    Успех в начинанието.

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    6

Някои други разлики,освен споменатите:
    -Уякчен КВ
    -Разлики в предкамерите,разбира се..
    -ГНП тип MW(PES5MW) за Т-моделите,но както се вижда от снимките на Боса,а и от постингите на други турбиниращи потребители,PES5M също си върши работата(може би с корекция на цикловата порция)…Оригиналните MW си имат и ALDA коректор,разбира се-сигурно без него ще дими повечко при натоварване в ниските обороти ..и високо в балкана…разпръсквачите,ако са същите,при Т са регулирани на 135бара(115 за атмосферния)…
    -Маслената помпа се задвижва с верига от зъбно колело на КВ, клапанът за повишено налягане отваря при същата стойност-7бара..
    -Клапаните са различни,пружините са същите..Еднакви разпр.валове…
    -С Y-тройник на корпуса на масления филтър(връзката за масления манометър) може да се вземе масло за турбината,a оттичането-в картера.
    Снимка на филтър за турбо -модел с маслен радиатор-вижда се кухият болт с дихтунгите за тръбичката към турбината..до него трябва да е изводът за масления манометър(който е механичен…)То и самата плочка се продава A 617 184 03 08 - ,ама цената кой знай каква е …или да се пробие старата плочка ,ако има удобно място..

Ето как е заводски оттичането..
    http://www.peachparts.com/Wikka/OM617TurboDrainTube
    …та се налага малко разпробиване,де…и много мислене дали си струва всичко…

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на FLY_FREE Преглед на публикациите
    Те това последното ми напълни душата.Два броя ,не един.

Компресор Итьн с турбо,сток мотора дьржи и на 350 коня без особенни проблеми.Компресора тук се намира и за 200 кинта както казах,но после взимат по 200$ на час за тия врьткави трьби.Като се забави 3 дни и трябва да му оставям колата в гаража.Тоя проблем кадьрен майстор в БГ го няма.

За да рискувам обаче мотор по тоя начин трябва да имам поне още един.Някой слагат и турбина от 2.7 Спринтер,няма електроника,а е доста по-голяма
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    4,639
    Точки (при гласуване)
    18

Само не разбрах защо са ламаринките или пластинките по меката част на тракта.Тези които свързват твърдите части.По авиацията са заземки но тук ми стана чудно за какво са.

Място
    София
    Публикации
    1,477
    Точки (при гласуване)
    12

Няма "берт" на тръбите...абе да не изпюе маркуча!!!

Публикации
    4,639
    Точки (при гласуване)
    18

aха ,не можех да си и помисля алуминиева тръба на този диаметър работеща под налягане без берт.

Публикации
    1,629
    Точки (при гласуване)
    14

Колега BENZBOSS, това картинките са хубаво нещо. Ама.... да слеземе на земята ,а. Колко от тези зверове са около тебе, с валиден smog test, ownership and on the road. Колко от тях бате Арни ще ти даде да ходиш на работа с тях. Моят добър приятел, покойния вече актьор Ники Костадинов казваше "стига вече изкуство, дайте малко естество" по този повод.
    Не се заяждам, да не скочиш сега. Просто целта ни е да отговорим максимално точно на поставените въпроси и да направим живота на някого малко по лесен и приятен, нали.
    cheers

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

На дизел смог не се прави,няма какво да му замерят.

А иначе просто му давам идея на човека,не го знам колко пари е приготвил и с какво разполага.Вентилаторче читаво се намира и за 150$.

Разбрах те обаче,проект от скопено моторче без турбо да му се сложи турбинка за да му измькнеш 20-30 коня още трудно ще намеря.Всичко което помпят тук е с турбина.

Слизам на земята и му пожелавам успех.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    1,629
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    На дизел смог не се прави,няма какво да му замерят.
    По нашенско и на дизел правят , ама е едно недоразумение. Аз даже не ги вкарвам в халето - закона изисква буквално: В продължение на една минута работа на празен ход да няма видимо пушене по дълго от 5 сек . Досега дизел не съм върнал . Майтап.

Сори за спама

Място
    София
    Публикации
    522
    Точки (при гласуване)
    6

...хубаво е да сме малко по земни! ...та аз, ако имах повече пари щях да си взема направо едно 463 с подобаващ мотор, или поне нямаше да купя икономичен дизел , а щях да взема бензинова ламя (за газ или метан не искам и да чуя!!!). Аз проекта така или иначе няма да го започна преди края на ловния сезон, така ,че има време да събера качествена и полезна информация ,...и моля колеги , придържайте се към по-реални предложения, ....иначе да се мечтае никак не е лошо, но нека бъдем реалисти...!!!

Място
    Пловдив
    Публикации
    5,655
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Smile До: Слагане на турбина на Г 300ГД

Мнение на brpi
    Сега на тия дет ще рипнат да ми обясняват ...........
    Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    Няма да сьм аз,аз теб те знам от друго място.

ДОБРЕ ДОШЬЛ и при джипките.
    Цитат Мнение на mbenz Преглед на публикациите
    Бях писал,че има един човек(tuning13),който по мое скромно мнение вдява доста,и който е монтирал турбина на 123/200Д още преди 3 години,и който разтрива здраво двутонното возило без проблеми.
    я, събра се цялата чета тука...
    като потъна кораба...
    ама това е друга тема

Wellcome...

да, добре е да се пие вода от извора

ето това е човека - http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=11274, за който говори мбенца

с огромен практически опит, човека знае какво мисли и какво прави.
    резултатите му са видни, ама нека да не му правя такава реклама...
    LZ1VEN
    MB W210 OM606D30LA-606.962
    Mitsubishi Pajero2 Exceed LWB RHD

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на yankof Преглед на публикациите
    ...хубаво е да сме малко по земни! ....иначе да се мечтае никак не е лошо, но нека бъдем реалисти...!!!

Така де,да ти пусна разликите на единия мотор без турбина и другия мотор сьс заводска такава да видиш кьде скачаш,кое как се сменя,колко пари излиза ремонта и какви коне дьржи целия екшьн.
    И после ще ти пусна един скапан вентилатор дето струва 150$ и ако го вьржеш на петица налягане не пипаш нищо по мотора.Толкова и коне вдига де,но ти не гониш 430 като тия по снимките.То и без това с тая помпа дето я имаш я качи и подьржа 150 коня я не.

Реалист сьм аз,споко,не сьм и мислил,че ще го почнеш тоя проект по Коледа,но пьк и малко сьм наясно с колко парици и колко мьки какви коне ще хванеш.И ти казвам от кьде.

Това долу е 1977 / младите да не се смеят,класика му викат на тва /и е една от истинските коли които сьм притежавал.Познай кой мотор има и какво му мислих преди време и защо тоя замести 240 моето карах.

Как да е де,пак ти пожелавам КЬСМЕТ и ще следя темата да видя с колко пари и колко време какви коне ще вдигнеш.

И още едно реално нещо - потьрси из форума или из интернет как се слага газова уредба на дизеловия ти Мерцедес,какво точно ти трябва,колко коня вдига,как се кара на дизел и като ти трябва малко РЯЗ си пускаш газта и.................колко струва цялия фифел.

И после пак си говорим.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    8,420
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    я, събра се цялата чета тука...
    като потъна кораба......
    Как бе,има още живи и у ония форум,Жорето е там,той неговата нали я турби много успешно с години вече.Мога да ти пусна един развиващ се форум обаче
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    522
    Точки (при гласуване)
    6

Оказва се, че едното от нещата , на които трябва да се обърне внимание е дебита (не налягането) на маслото от маслената помпа за смазване на турбото. Става ли такава помпа от друг мотор с турбо?..., както и евентуално ГНП от друг турбо петак???
    Последно редактиран от yankof ; 19-12-09 в 09:33

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    6

Масл.помпа и ГНП от ом60x няма как да паснат...не съм сигурен доколко основатени са притесненията отн. помпата,при положение,че няма да имаш пръскалки за буталата.

Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Размер гуми за 300ГД
    От yankof във форум MERCEDES
    Отговори: 43
    Последно мнение: 22-09-10, 08:09
  2. Слагане на задна скорост на моторна шейна
    От freeky във форум Моторни шейни
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-09-09, 16:11
  3. Отговори: 32
    Последно мнение: 11-09-09, 00:47