Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Navara D22 2.5DI въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

    Колега какъв се оказа проблема при теб защото имам същите симптоми на 3та и 4та придърпва а на 1,2,5 няма проблем.Само това ме спира да я купя.
    NISSAN NAVARA D22 2.5di

    Коментар


    • #47
      От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

      Още немога да оправя този японски .... възможно ли е да е от катализатора му, че се спъва толкова много и турбината има ли променлива геометря да не да запича тя?

      Коментар


      • #48
        От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

        Преди да я смачкам, мойта беше на 240 000км. и по генерацията нищо не беше пипано. Не вярвам да е катализатора. Турбото е обикновенно. Има една система за разтоварване. Виж и маркучетата. На Патрола ми беше изпаднало едно маркуче от турбото и на баир се налагаше да бутам. След рсмонта мина една седмицане докато изтупа кюнеца
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #49
          От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

          Така.... проблема със 3 и 4 предавка е решен.
          Ходих на 2 диагностики в нисан и при доста други майстори на дизели ходих всеки вдига раменете и не знае какво се случва с тоя джип. Отказах се да ходя вече по майстори и реших, че така ще я карам, но преди 1 седмица пак се ядосах че не върви на 3 и 4 точно като ми трябва да изпреварвам и се разрових в разни чужди форуми за нисани. Този проблем е доста известен не е бил само при мене и се радвам, че открих точната тема. Там казват да се смени датчик за неутрална позиция на скоростната кутия. И реших да опитам все пак нищо не губя... обадих се аз поръчах датчик и преди няколко дни дойде. Реших да си го сменя сам. На схема видях, че се намира точно до лостовете на скоростната кутия и почнах да махам пластмаси маншони и такива работи докато стигна датчика отгоре в дясно стой и ме чака да го сменя.. имаше малко борба мястото е доста тясно трудно влезе звезда 19, но я натъпках и веднага реших да я тествам и о чудо тя полетя и на 3-та и на 4-та бях забравил как дърпа. Много съм доволен

          Коментар


          • #50
            От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

            Баси.
            Това никога нямаше да се сетя. Верно, че новите електронни помпи имат система за ограничаване на газта на празен ход (когато не е включено на скораст), но не знаех, че и на ръчките слагат такова извращение. На Мерцедеса го има и съм се борил с него, ама беше автомат...

            Е, за това го харесвам тоя форум. Сега всички които следят, знаят повече от ония в Нисан.

            Мерси Колега.


            ПП Я го снимай тоя датчик. Какъв е? Магнитен или микро? Не се ли регулира нещо?
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #51
              От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

              Хех...а аз се чудех какво ще стане ако някой от 2-та датчика на скоростната кутия се скапе...вече е ясно.Много полезно инфо колега!
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #52
                От: Navara D22 2.5DI въпрос ?



                Ето това е като бутонче е и има 2 положения моето беше заяло и само до половината потъваше натиснах го малко по силно и вече работи и в двете, но тъй като бях купил вече нов сложих новия , защото и без това си е оригинален. Явно второто положение за 3 и 4 скорост. Другия датчик е за бързи и бавни да ти отчита когато си 4Х4 да светва на таблото.

                http://nissan4u.com/parts/hardbody/e...lutch_release/

                Номер 1 на схемата съм сменил.

                Коментар


                • #53
                  От: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                  Колеги, да раздвижа малко темата.
                  И при мен се бъгнаха 3та и 4та и почнах големия тормоз. След каране цяло лято с леко притискане настрани на ск.лост (тогава работи добре), реших и аз да разглобявам и да ги видя тия ключета. След проба с мултицет и пробно каране с изключен датчик (дръпнах му буксата) установих следното:
                  1. Пикапа работи идеално без да дава каквито и да е грешки
                  2. Не работи принудителното топлене (HEAT копчето), което помня че сваляше оборотите когато включа на скорост
                  Та стигам до извода, че тоя смотан бутон е сложен там само заради това принудително топлене чрез HEAT копчето.
                  Топленето така или иначе не съм го ползвал никога, ще покарам така и ще видим как ще се държи!
                  Поздрави!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X