Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Navara D22 2.5DI въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Navara D22 2.5DI въпрос ?

    Здравейте, искам да питам дали има тази навара Д22 133кс 2003г. филтър за картерните газове или нещо подобно. Освен въздушен, маслен, горивен има ли някакъв друг филтър да се сменя. Зящото колата предърпва на 3 и 4 предавка все едно турбината не работи от време на време почва да "рита" колата може би тогава се включва турбото и пак спира. А на 1,2,5 предавка се изтрелва. Колата е ходила на диагностика в Нисан сервиз ,но казаха ,че всичко е наред значи проблема не е софтуерен а мехничен.
    Последно редактирано от Next; 22-11-09, 21:49.

  • #2
    До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

    Няма ли някакви мнения по проблема ?

    Коментар


    • #3
      До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

      Досега не съм чувал за филтър на картерни газове. По принцип има една серпентина дето кондензират по нея маслените пари и конденза /маслото/ си пада обратно в картера. Определено проблема ти е странен. Насочи на нещо друго. Щом се изтрелва на 5 значи не е от липса на мощност /логически погледнато/ само на 3 и 4 ли го прави през цялото време ли? Дай малко повече инфо козове. Ако е запушен канала на картерните газове изхвърля маслото през капачката на двигателя но това се случва по принцип когато е много студено.

      Коментар


      • #4
        До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

        Ами или ще предърпва или изобщо не набира. Няма значение от времето или колата дали е загряла или не. Не изхвърля масло през капачката. Говорих с един майстор на дизели каза ми да си проверя филтрие ама аз съм ги сменял възможно ли е да съм купил някави боклуци и те да прецакват колата. С старите филтри като си я взех си беше уса. И след време като смених новите и почна тази работа само на 4 скорост и след това на 3-та. Инъче на 1,2,5 е фурия

        Коментар


        • #5
          До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

          Не знам но ако мислиш че има нещо общо с филтрите пробвай поне с горивния.

          Коментар


          • #6
            До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

            Може да го сменя заедно с маслото защото предния собственик неможа да ми каже какво масло е слагал. А аз сложих 10W40 Castrol дали има нещо общо ?

            Коментар


            • #7
              До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

              Тази колица не е толкова старичка че да минаваш на полусинтетика аз моя кадавър го карам с пълна 5W40 и се усеща разлика та камоли на тези по новите не прави компромиси с маслата и качеството на филтрите нищо няма да спечелиш. Пиши ако има някакво развитие на темата.

              Коментар


              • #8
                До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                Маслото и филтрите са едни и същи и на 1ва, и на 2 ра, и т.н. Мойте никой не знае на колко км. са а не придърпва. Има нещо друго. Иди при Румбата в Ямбол да се дзвери.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Маслото и филтрите са едни и същи и на 1ва, и на 2 ра, и т.н. Мойте никой не знае на колко км. са а не придърпва. Има нещо друго. Иди при Румбата в Ямбол да се дзвери.
                  Я ми кажи по точно къде се намира този Румбата

                  Коментар


                  • #10
                    До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                    Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                    Я ми кажи по точно къде се намира този Румбата
                    CarTest™, Бош Сервиз, Ямбол звънни да ти дам тел.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                      Ей ... за малко да ме няма ... и .... врачка ще ме направите.

                      Не съм баба Ванга ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                        Аааа аз ходих там преди трите вятъра на фиат е сервиза нали така БОШ ама нещо неможахме да му влезем в компа. Ама в Бургас на Нисан сервиза ми казаха ,че компа не дава грешки проблема и бил механичен!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                          Откачи буксата на дебитомера ако се оправи вървенето там ти е проблема нов дебитомер ...един познат имаше подобни ядове и на комп.неможаха да го хванат.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #14
                            До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                            Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                            Откачи буксата на дебитомера ако се оправи вървенето там ти е проблема нов дебитомер ...един познат имаше подобни ядове и на комп.неможаха да го хванат.
                            Къде се намира тази букса ,че до сега не съм я откачал ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Navara D22 2.5DI въпрос ?

                              Търси веднага след филтърната кутия
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X