Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До връх Ботев за един ден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До връх Ботев за един ден

    Здравейте,
    Някой качвал ли е по приложения трак скоро връх Ботев от към Карлово? Какви ограничения и особености има?
    Прикачени файлове
    LZ1AIV

  • #2
    До: До връх Ботев за един ден

    Мераклия съм да се кача до "Ботев"! С каква програма отваряш трака,че тъй и не влязох в час?
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #3
      До: До връх Ботев за един ден

      Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
      Здравейте,
      Някой качвал ли е по приложения трак скоро връх Ботев от към Карлово? Какви ограничения и особености има?
      Говориш за пешехадон преход, нали? Над хижа Левски освен пеша няма друг начин. А и навлизането в биосферен резерват Стара река над Карлово не е желателно( дори напълно забранено), дори и преди хижа Левски да има участъци, достъпни за автомобил.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: До връх Ботев за един ден

        Признавам си без бой, че намерението ми е да се пробвам с джипка. Преди малко видях цяла тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39337 , където вероятно проблема е описан подробно. Но си задавам въпроса, как така е забранено, пък е пълно със снимки на джипки от форума, баш на върха? Може би има друг маршрут, но ще се чете горната тема...
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          До: До връх Ботев за един ден

          Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
          Признавам си без бой, че намерението ми е да се пробвам с джипка. Преди малко видях цяла тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39337 , където вероятно проблема е описан подробно. Но си задавам въпроса, как така е забранено, пък е пълно със снимки на джипки от форума, баш на върха? Може би има друг маршрут, но ще се чете горната тема...
          Да, може през Калофер и Паниците, като първо в центъра на Калофер се обадиш в офиса на Парка. Не се притеснявай, разрешение ще ти дадат, но трябва задължително да караш само по очертания път и да не ползваш шорткътите, че това генерира ерозия. Пък и се наказва. Но знай, че от 1600 метра нагоре има сняг, а над заслона Маринка и сериозни навявания, най-добре не тръгвай сам.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: До връх Ботев за един ден

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Да, може през Калофер и Паниците, като първо в центъра на Калофер се обадиш в офиса на Парка. Не се притеснявай, разрешение ще ти дадат, но трябва задължително да караш само по очертания път и да не ползваш шорткътите, че това генерира ерозия. Пък и се наказва. Но знай, че от 1600 метра нагоре има сняг, а над заслона Маринка и сериозни навявания, най-добре не тръгвай сам.
            Много благодаря!
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              До: До връх Ботев за един ден

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Мераклия съм да се кача до "Ботев"! С каква програма отваряш трака,че тъй и не влязох в час?
              Мапсурс
              Коректно е да цитирам и източника: http://www.gpsenjoy.com/index.php/ma.../14-on-foot/80
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от asenv; 21-11-09, 19:18.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                До: До връх Ботев за един ден

                Аз миналата седмица опитах,но бях с паркетника,стигнах почти до снега и се отказах защото бе 15.30ч, започна и да вали и мъгла се появи, а бях сама кола с жената и като започне да мърмори знаете какво става.

                Коментар


                • #9
                  До: До връх Ботев за един ден

                  Вчера се разхождахме към х.Рай и на вр. Ботев от юг и изток няма сняг.

                  Коментар


                  • #10
                    До: До връх Ботев за един ден

                    Ами разходихме се вчера.

                    Снимки:


                    Закъсняхме с 10 мин. и хванахме обедната почивка на офиса на парка (от 12.30 до 13.30). Съжелявам, но решихме да тръгнем без разрешително, защото преценихме, че още 1 час може да е фатален.. и добре, че направихме така. (звъняхме и на телефоните от форума за връзка, но не ни отразиха)
                    След края на асфалта имаше една чуденка накъде да хванем (хваща се направо след вдигнатата бариерка по един камъняк..

                    Още там доста се двоумихме дали да продължим, защото тук имаше коментари, че кола (москвич) може да се качи.. на мен не ми се струва възможно, затова се чудих дали е правилния път. Един местен човечец от едно минимаркетче ни погледна и ни каза "ако е служебен джипа хубаво ама ако е ваш.."

                    Като цяло оттам нагоре няма как да се обръка човек, но пътя според мен е по-зле от колкото изглежда на снимки. Признавам, че очаквах друго от видяното по форума. В смисъл.. не е кой знае какво предизвикателство, но е много каменист и аз лично карах доста бавничко (2-ра - макс 3та бавни).
                    Горе по билата май има по-преки пътища, но непознавайки ги и без ГПС решихме да не пробваме. Само на 1 място срещнахме 1 колеги с Пинин и Витара ако не се лъжа, да се спускат покрай пилоните на 1 било, върнахме се малко и по техен съвет решихме да минем оттам, за да видим панорама. Пак те ни казаха, че горе преди самата кула има доста сняг и лед по пътя и че предвид летните ни гуми (тип рибена кост) надали ще се качим.
                    Честно казано този баир ни взе акъла.. има клипче пълно с писъци и крясъци откъм навигаторките, че искат да слязат пеша .. само че като е тръгнал човек по такъв баир няма спиране посредата.. с гладките гуми и празния леген на пикапа.. слизането си е още по-страшно .. само си представях как се хлъзга на тревата или подскача на някой камък и се затъркалваме надолу.

                    Може да е наистина голяма част психологическа пречката, предполагам като е минал 10-тина такив наклона и човек претръпва, ама ние сме новаци в тая област

                    Накрая спряхме на 300-тина метра от върха до първите по-сериозни преспи, които бяха като лед и нямаха качване с тия гуми и продължимхме пеша нагоре, защото не може след 2часа и половина катерене да не се качим до върха дето е ей-там.. Да ама ей-там директно нагоре пеша , тънко облечени и в леден вятър за малко да ни откаже
                    После се върнахме бавно и славно по тъмно.. а в Несебър се прибрахме чак към 1. общо взето изкарахме 13 часа в колата, от които аз над 10 зад волана..

                    Струваше си емоцията обаче
                    Последно редактирано от Peppy; 23-11-09, 14:48. Причина: Непозволен линк
                    Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

                    Коментар


                    • #11
                      До: До връх Ботев за един ден

                      Първоначално публикуван от Earendil Преглед на мнение
                      Ами разходихме се вчера.

                      Снимки: http://www.facebook.com/album.php?ai...6&l=e6f32065b7


                      Закъсняхме с 10 мин. и хванахме обедната почивка на офиса на парка (от 12.30 до 13.30). Съжелявам, но решихме да тръгнем без разрешително, защото преценихме, че още 1 час може да е фатален.. и добре, че направихме така. (звъняхме и на телефоните от форума за връзка, но не ни отразиха)
                      След края на асфалта имаше една чуденка накъде да хванем (хваща се направо след вдигнатата бариерка по един камъняк..

                      Още там доста се двоумихме дали да продължим, защото тук имаше коментари, че кола (москвич) може да се качи.. на мен не ми се струва възможно, затова се чудих дали е правилния път. Един местен човечец от едно минимаркетче ни погледна и ни каза "ако е служебен джипа хубаво ама ако е ваш.."

                      Като цяло оттам нагоре няма как да се обръка човек, но пътя според мен е по-зле от колкото изглежда на снимки. Признавам, че очаквах друго от видяното по форума. В смисъл.. не е кой знае какво предизвикателство, но е много каменист и аз лично карах доста бавничко (2-ра - макс 3та бавни).
                      Горе по билата май има по-преки пътища, но непознавайки ги и без ГПС решихме да не пробваме. Само на 1 място срещнахме 1 колеги с Пинин и Витара ако не се лъжа, да се спускат покрай пилоните на 1 било, върнахме се малко и по техен съвет решихме да минем оттам, за да видим панорама. Пак те ни казаха, че горе преди самата кула има доста сняг и лед по пътя и че предвид летните ни гуми (тип рибена кост) надали ще се качим.
                      Честно казано този баир ни взе акъла.. има клипче пълно с писъци и крясъци откъм навигаторките, че искат да слязат пеша .. само че като е тръгнал човек по такъв баир няма спиране посредата.. с гладките гуми и празния леген на пикапа.. слизането си е още по-страшно .. само си представях как се хлъзга на тревата или подскача на някой камък и се затъркалваме надолу.

                      Може да е наистина голяма част психологическа пречката, предполагам като е минал 10-тина такив наклона и човек претръпва, ама ние сме новаци в тая област

                      Накрая спряхме на 300-тина метра от върха до първите по-сериозни преспи, които бяха като лед и нямаха качване с тия гуми и продължимхме пеша нагоре, защото не може след 2часа и половина катерене да не се качим до върха дето е ей-там.. Да ама ей-там директно нагоре пеша , тънко облечени и в леден вятър за малко да ни откаже
                      После се върнахме бавно и славно по тъмно.. а в Несебър се прибрахме чак към 1. общо взето изкарахме 13 часа в колата, от които аз над 10 зад волана..

                      Струваше си емоцията обаче
                      Не се стискай, ами прати един трак...
                      LZ1AIV

                      Коментар


                      • #12
                        До: До връх Ботев за един ден

                        Първоначално публикуван от Earendil Преглед на мнение
                        ....Горе по билата май има по-преки пътища, но непознавайки ги и без ГПС решихме да не пробваме. Само на 1 място срещнахме 1 колеги с Пинин и Витара ако не се лъжа, да се спускат покрай пилоните на 1 било, върнахме се малко и по техен съвет решихме да минем оттам, за да видим панорама.....
                        Колега, това дето сте направили хич не е за хвалене. Служителите на Парк с помощта на хора от тоя Форум всячески се опитват да спрат безразбрното каране в района, за да имаме очи поне да ни пускат по официалните пътища. По нагоре в темата съм написал, че ползването на шорткъти е абслютно забранено. Почвения слой с тревата е едвам 3-4 сантиметра, няколко минавания и по утъпканата следа напролет тръгва водата и ето готова ровина. И после някой гради противоровинин стенички от камъни и се опитва да спаси склона.
                        Не знам на какъв език да го кажа, но ако искате и занапред да имате достъп нагоре, а не да стигнете до сериозна и заключена бариера, ПОЛЗВАЙТЕ САМО ПЪТЯ.
                        ПП и прочетете тая тема, http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=39337 , има дори телефоните на хората от парка, за да поискате разрешение и да се информирате къде и как да карате, без да рушите природата на Централен Балкан. "Не знам" не е оправдание, тази тема седи от доста време залепена най-отгоре в раздела, да бяхте погледнали.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: До връх Ботев за един ден

                          Вземам си бележка!

                          На въпросното място имаше доста следи от минаване и като ни казаха колегите да минем оттам (предполагам също са от този форум) и не се замислих.

                          Определено няма да се повтори и се надявам с тези постове, всички колеги решили завбъдеще да се изкачват да имат това предвид, както и да стигат Калофер преди обедната почивка, за да могат да вземат разрешително и да говорят с хората от парка.

                          (в никакъв случай не се оправдавам, само искам да отбележа, че си бях записал телефоните и звъняхме както на г-н Минков, така и на стационарния тел. на офиса парка, който е написан на табелите пред офиса и се оказва невалиден)

                          Поздрави на всички и умната !
                          Mitsubishi L200, 2.5 TDI (2006) Intense, Mitsubishi Outlander 2.4 MIVEC CVT ( 2008 ) Instyle +

                          Коментар


                          • #14
                            До: До връх Ботев за един ден

                            Стационарния телефон, написан на табелата на офиса е на "мобифон", чиято мрежа несъществува от години...
                            Преди 10-ина дни се качих до "Маринка". С джипа съм се движил само и единствено по означения за движение на МПС път. Когато се налагаше да огледам наоколо, просто слизах и се движех пеша. Изкачването съм описал тук.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: До връх Ботев за един ден

                              а къде са снимките
                              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X