Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигателно масло за ВАЗ 21214 - Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигателно масло за ВАЗ 21214 - Нива

    Автомобилът е на 2500 км. Днес бях на първи технически преглед и и смениха маслото в двигателя. Наляха това масло:
    IGOL SAE 10W40.
    Поразтършувах из интернет и ето това намерих:
    "Полусинтетично масло от ново поколение за дизелови и бензинови двигатели. Ново поколение смазочен продукт произведен по нова синтезна технология, специфична за смазване на дизелови двигатели с директно впръскване и “common rail” система на леки и лекотоварни автомобили. Подходящо за всички видове бензинови и дизелови двигатели с или без турбокомпресор, използващи всякакви видове горива, включително и газ, с или без катализатор.
    ACEA A3/B3/B4
    API SJ/CF"

    Подоходящо ли е това масло за ладата? Трябва ли да се сменят маслата и в диференциалите и на колко км?
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

  • #2
    масълцето е перфектно за колата ти като показатели, въпреки че е от световно неизвестния производител IGOL който странно защо доби популярност в нашата заблудена страна. аз обаче съм предубеден и затова така расъждавам - да ме прощават "вярващите".

    в дифовете ти е малко рано да сменяш масълцето, но и то се сменя разбира се. нека някой ниваджия да ти каже за това кога това да става.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      На моята Нива преди да я откраднат и сменях маслото на всеки 3000-3500 км.Сипвъл съм и масло М16 и по една добавка Универсален Модификатор-оригинален си Руски.Маслото в дифовете и кутийте го сменях когато сменях и в двигатела.Слагал съм ЕР90 и съм доволен от маслата много,Нивата ми държеше 4 атм. и никога не съм имал някакви проблеми от страна на масла или кутий и дифове.Тя си има доста други проблеми всяка Нива и други дефекти които се появяват с карането

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
        Автомобилът е на 2500 км. Днес бях на първи технически преглед и и смениха маслото в двигателя. Наляха това масло:
        IGOL SAE 10W40.
        Поразтършувах из интернет и ето това намерих:
        "Полусинтетично масло от ново поколение за дизелови и бензинови двигатели. Ново поколение смазочен продукт произведен по нова синтезна технология, специфична за смазване на дизелови двигатели с директно впръскване и “common rail” система на леки и лекотоварни автомобили. Подходящо за всички видове бензинови и дизелови двигатели с или без турбокомпресор, използващи всякакви видове горива, включително и газ, с или без катализатор.
        ACEA A3/B3/B4
        API SJ/CF"

        Подоходящо ли е това масло за ладата? Трябва ли да се сменят маслата и в диференциалите и на колко км?

        На първия технически преглед само маслото ли сменят? Друго какво правят?
        По инструкция има ред неща които трябва да се проверят, някои да се отрегулират и т.н. но дали се занимават в НАР с това незнам.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #5
          На първи технически преглед в НАР сменят маслото в двигателя и масления филтър, при това си ги заплащаш. Работата е безплатна - консумативите с пари.На мен лично ми провериха и карданите на автомобила, но какво точно им проверяваха не знам. Имаше и общи въпроси от рода на: Имам ли някакви оплаквания, тресене, вибрации и т.н.
          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
            Трябва ли да се сменят маслата и в диференциалите и на колко км?
            В книжката за експлоатация какво пише? Не е ли упоменато?

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              На първи технически преглед в НАР сменят маслото в двигателя и масления филтър, при това си ги заплащаш. Работата е безплатна - консумативите с пари.На мен лично ми провериха и карданите на автомобила, но какво точно им проверяваха не знам. Имаше и общи въпроси от рода на: Имам ли някакви оплаквания, тресене, вибрации и т.н.
              Както обикновено в BG и тези от НАР са гола вода. Нищо, че са официални вносители на Лада.
              В книжката за експлоатация на Лада Нива пише следните по-важни неща за първото техническо обслужване /2500 - 3000 км/
              1.Сменя се маслото на двигателя и масления филтър. За масло IGOL въобще не е споменато нищо. Незнам как така НАР с лека ръка нарушават гаранцията на автомобила с това масло, след като не е препоръчано от завода производител.
              2.Сменят се маслата в СК, РК и в двата моста. НАР пропускат тази операция. Защо не знам.
              3.Притяга се разпределителния вал. НАР пропускат и тази операция. Защо не знам.
              4.Проверяват се и ако е необходимо се притягат всички възли и агрегати. Доколкото знам и това се пропуска от НАР.
              Това го пиша по памет. За съжаление сега книжката за експлоатация не е в мен, иначе щях да напиша всичко което е необходимо да се направи и огледа. Незнам какво има да питат толкова от НАР, ами да четат и да правят каквото трябва, а не само да отбиват номера.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                Ами иди в друг оторизиран гаранционен сервиз. В моя преглеждат всичко каквото си трябва по книжка - стриктно ги следя (да чукна на дърво, засега нищо не се е налагало да притягат)...
                Тия дни ми се е отпрала ламарината, която защитава раздатката, но там притягане няма да помогне...
                Иначе, ако става дума за Хасковския Нар - ходил съм там, останах с впечатление, че чуват петела (в смисъл, че си разбират от работата).
                Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Little Joe Преглед на мнение
                  Ами иди в друг оторизиран гаранционен сервиз. В моя преглеждат всичко каквото си трябва по книжка - стриктно ги следя (да чукна на дърво, засега нищо не се е налагало да притягат)...
                  Тия дни ми се е отпрала ламарината, която защитава раздатката, но там притягане няма да помогне...
                  Иначе, ако става дума за Хасковския Нар - ходил съм там, останах с впечатление, че чуват петела (в смисъл, че си разбират от работата).
                  Незнам как бачкат в Хасково, но в София май не е така.
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X