Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да представим возилата си!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да представим возилата си!!

    Прерових целия подфорум и никъде не открих подобна тема. Целта е всеки да представи Ферозите си, било то с подобренията, които са правени по тях или без, ако не са правени такива, евентуални ремонти и т.н.. Да сподели с какви гуми кара, на какво гориво е (газ, бензин). Какво ве е довело до закупуване на точно този автомобил и т.н.

    В тази мисъл ето моята Ферозка.
    Производство: Ноември 1992. Mотор 1,6; 16 клапана, бензин, на 2500 км. след основен ремонт (шлайфане на блок, глава и вал; нови бутала, сегменти и лагери... абе общо взето нов двигател..)
    Гуми: Инса Турбо Сахара 195/80/15 и Бриджстоун Дуелер Д694 А/Т с оригинални стоманени джанти.
    Твърд таван..
    Без никакви преработки и доработки, но в бъдеще за замислени някои обновления, като брони, ресьори, лебедка и т.н.
    Ферозата ми изпадна случайно от един познат и след не много мислене вече беше пред блока. Ползвам я предимно за лов, да пътувам до вилата, където без джип трудно се стига и по-рядко за разходки.

    Моля всеки който има желание да напише по някои ред...

    Ето снимки:

    П.с. Моля модераторите, ако съществува такава тема, тази да бъде изтрита и да бъда извинен, но никъде не намерих подобна. И също, ако е валидна да бъде залепена, както в другите подфоруми, защото ми се струва интересна за всички. Мерси предварително...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sparkybg; 10-03-10, 00:09.
    [FONT=Comic Sans MS][B][COLOR=Black][SIZE=4]Най-трудната борба е борбата със себе си, най-сладката победа е да пребориш себе си!![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

  • #2
    До: Да представим Ферозите се!!

    Ето ме и мен
    и мойте гордости и сладурани които ме радват в живота
    За жената няма да говоря тя си остава за мен.
    Ще опиша другата си гордост Ферозката си.
    Родена е през далечната 05.1990г.
    Аз съм гордият и собственик от 2004г
    Нищо не съм пипал по нея освен
    малки ремонти по двиганеля (гарнитура на главата, термостат и радиатор)
    Mотор 1,6; 16 клапана, бензин, (несъм сигурен в газта)
    Гуми: 265/60/15 Maxxis (съжелявам ако е реклама) Железни джанти 8 инча
    Твърд таван
    Ферозката ми попадна от един приятел който си я взе за да слиза от Бистриза през зимата за да си купува вестник, не мислех много взех я на изплащане.
    Използвам я ежедневно за работа, за разходки, за какво ли не.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Georgi Rudy; 19-11-09, 18:25.

    Коментар


    • #3
      До: Да представим Ферозите се!!

      Айде и аз.
      Набор: 1994г.
      Гориво: бензин
      Гуми: 205/75/15 BF Goodrich Winter slalom на стандартните джанти.

      Купих я преди година от обява на колега от форума: Yan
      По професия съм инженер - геодезист. Две години съм карал служебна Toyota Hilux, междувременно съм карал и поне шест различни Лади Нива.
      Дойде време, когато служебното вече беше свършило и след като смазах от "черно" едно Рено Клио реших че трябва да си купя 4х4.
      Ферозата я харесах от пръв поглед - четвъртита, къса, зла... Проучвах и други автомобили, но една вечер реших че каквото ми е на сърцето - това ще си купя.
      Специално моята бегачка е модифицирана. Отзад е преправена на пружини и стабилизиращи щанги:







      В резултат на тази манипулация, както и леко натягане на торсиона, Ферозата е повдигната спрямо стандарта, тук се вижда:



      Също така, ходовете и са се поосвободили:



      Това лято taran-a изкърпи шасито - чудесна работа.
      В следствие на зор и по-скоро на изместено положение на задния мост, колата късаше тампоните или направо ушите на надлъжните стабилизиращи щанги. Трябваше да се измисли начин да се реглира задния мост. По предложение и изпълнение на taran три от щангите вече имат винтове за реглаж:




      Обичам я много, прекарвам голяма част от времето си в нея и все още си я харесвам.
      Миналото лято докато я кърпеше Тарана, не я бях виждал две седмици. Като отидох да си я взема, все едно си я купих за втори път - радост!




      П.П.
      Утре вероятно вече ще имам монтирани и ръчни хъбове AVM.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        До: Да представим Ферозите си!!

        Айде и моята Ферозка-1990 год,а пък първа регистрация 96,в България съм първи собственик,карбуратор,газ и сложих аз,седалки от сайдкик с лека доработка от мен,колани отзад присадих от Фиат Уно,предпазни щитове по чертежи от Спарки,чистачка на задно стъкло от Лада Самара,кора на багажника си направих от фазер,дунапрен 2 см и изкуствена кожа с един ръчен такер,ръчна газ (жило от лада),облицовка под предния капак от самозалепващо фолио подсигурено с подходящи дюбели(то си има щатни отвори),подходяща решетка на вентилационните отвори на бронята(от стар възд.филтър на Коматсу)Прилагам и снимки.Ако има въпроси мога да сваля размери да доуточняваме нещата.За всичко това съм се ръководил от оскъден бюджет и от това какво има в гаража и по моргите на разни приятели.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от mihov_1969; 06-12-09, 12:14.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          До: Да представим Ферозите си!!

          Тая ръчна газ така и не разбрах в какви случаи се ползва.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #6
            До: Да представим Ферозите си!!

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Тая ръчна газ така и не разбрах в какви случаи се ползва.
            Общо взето за нищо в момента.Това беше по съвет на колега от форума след като споделих че на газ при студен двигател не поддържа обороти.Автоматичния смукач затваря плътно камерата и през горната плочка не влиза газ.После установих че обогатитела на изпаритела натиска една мембрана и ми вкарва постоянно газ и променя горивната смес.Сега леко се оправи положението но иска още реглажи.Вярвам на Иван Горчев че би трябвало да работи на газ перфектно.Иначе жилото което на снимката виси свободно го закачам на лоста на дросела и подавам газ и не гасне.Но сега си паля на безнин и след 200-300 метра прехвърлям на газ .
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              До: Да представим Ферозите си!!

              ако има лебедка трябва.
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Да представим Ферозите си!!

                Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                ако има лебедка трябва.
                Добра идея приятелю,но засега нямам излишни цифри за лебедка.Но факта че много големи фирми го слагат серийно не е за пренебрегване.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  До: Да представим Ферозите си!!

                  Забравих да спомена и покривния багажник свален надлежно от Фероза.Много интелигентно се сваля и слага и е много функционален.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да представим Ферозите си!!

                    Тъй като първоначално не съобразих и темата не обваща всички каращи Дайхацу, моля модераторите да прекръстят темата на "Да представим Дайхацутата си".
                    Така темата ще се отнася до всички колеги притежаващи модели на марката.

                    И колеги, напишете по някои ред за возилата си, мисля, че хем ще се опознаем по-добре, хем инфото ще бъде събрано и всички ще могат да видят, кой какво е направил по колите си, без да се преравя целия форум. Благодаря ви и поздрави от Благоевград..
                    [FONT=Comic Sans MS][B][COLOR=Black][SIZE=4]Най-трудната борба е борбата със себе си, най-сладката победа е да пребориш себе си!![/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да представим Ферозите си!!

                      За колегата SAPPORO една реплика за модела Бертоне. Отскоро го имам и бих искал да полафим на темата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да представим Ферозите си!!

                        Ето я и моята Фероза.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да представим Ферозите си!!

                          А ето и моео ловно-рибарско возило.....
                          лифт 7см. , натяг на торсионите + шпригване на ресьорите, минусови джанти –3.0 ,235/75 15 Маршал АТ багажник от моргата за 30лв.+ преправяне и днес патувам за В.Търново да и сложат А.Г.У.електрическо Ловато. Мотора ми е 1.6i 16v кита + монтаж и всичко необходимо е 440лв.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да представим Ферозите си!!

                            E вече се прибрах от Търново и съм много доволен, разхода ми на газ излезе 8,5/100км. гледам и невярвам но е факт, средна скорост 85-90км/ч.
                            Кита е на Ловато електрическо.
                            Много съм доволен

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да представим Ферозите си!!

                              Хаиде и аз да се похваля! Ето я и мойта сладурана
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X